Sedem mečov

Na začátku šestnáctého století se moci v Číně zmocnilo Mandžusko a dosadilo na trůn dynastii Ching. Stále znovu a znovu propukající povstání v bojovnických společenstvích přinutí nově ustanovenou vládu zakázat všechna bojová umění, stejně jako jejich výuku či získávání řádů. Chamtivý a krutý prostopášník Ohnivý Vítr (Sun Hong-Lei), bývalý válečný hodnostář staré dynastie, vidí v této situaci možnost, jak utrhnout kus koláče pro sebe a začne pomáhat nastolovat nový pořádek. V čele armád pustoší severozápadní Čínu a chystá se dobít poslední odporující výspu staré civilizace, Vesnici Bojovníků.
Fu Qing Zhu (Chia-Liang Liu) je bývalý popravčí minulé dynastie, který se rozhodne učinit jeho řádění přítrž a zachránit tak pevnost Bowei. Společně s Wu Yuan Yinem (Charlie Yeung) a Han Zhibanem (Yi Lu) se vypraví na Mount Heaven hledat pomoc u Temného Žáru (Jingwu Ma), mistra meče vyučujícího skupinku bojovníků. Temný Žár se rozhodne jim pomoci a nařídí čtyřem svým nejlepším učedníkům - Chu Zhao Nan (Donnie Yen), Yang Yun Chong (Leon Lai), Mulang (Duncan Chow) a Xin Longzi (Liwu Dai), aby je následovali a pomohli. Tak je vytvořeno Sedm mečů. Když dorazí zpět do vesnice, odvedou všechny do bezpečí, ale veškerou vodu i jídlo otráví neznámý zrádce mezi nimi. A protože se blíží armáda Ohnivého Větru, musejí jej najít stůj co stůj a je jedno, jestli je to muž, žena, či láska... (monolog)

smrtubohem

Hmm, trochu dost nepřehledné, ale bojůvky na solidní úrovni, atmosféra taky povedená. Nebýt zmatků v ději a extrémně dlouhé stopáže, dal bych plné hodnocení. ()

ariari odpad!

o čom táto nechutnosť bola? o tom, ako straší scénaristovi vo veži? tento film ostatne ako mnoho iných stále tlačí detinsky a nevkusne na pílu. Je to výbušné, naivné, úboho kruté, akoby v číne žili len ľudia s emóciami hodnými škôlkárov. ...a kazí náladu. vyraďujem z filmotéky. ()

brasek

Sklamanie! Tento čínsky historický príbeh je dosť nezáživný, plný zmätku, o postavách nevieme skoro nič... žiadne epické predstavenie, atmosféra a gradácia príbehu. Nepodarená čínska fantasy rozprávka. ()

snupko13 odpad!

Mám rád čínske historické, mierne nadprirodzené filmy, ale toto bolo niečo nedotiahnuté, nadmerne odfláknuté a naviac úplne zbytočné, bez ladu a skladu. Také veci sa točili v sedemdesiatych rokoch, aj tie boli 100x na tom lepšie. ()

Astu.

Celkem zábavné, ale když se vykašlete na wtf otázky a prostě filmem proplujete. Celý je to zbytečně rozvleklý, plný popkulturních představ o Číně ve středověku a ani postavy nejsou dostatečně vykresleny, takže si k nim nenajdete žádný vztah. Zajímala by mě nezkrácená verze. Přesto musím dát ***, celkem jsem se bavil, bojové scény nejsou špatné. Ale nadprůměrný asijský historický film nečekejte. Slabé tři hvězdičky. ()

Pucmajz

Hned jsem si vzpoměl na italský pohádky (Fantagíro apod.). Nechápu proč si autoři snímku myslí, že divák bude u vytržení z toho, jak tam parta pošuků 150 minut lítá na provazech. Na co by se bojovníci také měli držet nějakých koncepčních zbraní, když mohou dobře bojovat s vrtulí nebo po nepříteli hodit lampión. Jedna hvězda za to, že jsem u toho neusnul. ()

majorzeman13

Příběh jednoduchý,banální,celkem až nudný!!!!!!!!!!!!!!!! Stopáž filmu byla nehorázně moc dlouhá,natahovaná zkrátiti minimálně o 30. minut!!!!!!!!!!!!! Nejlepší herec ze všech byl Donnie Yen byl skvělý,cool!!!!!!!!!!!!!!!! Choreografie akčních bojových scén fajn,super,parádní ....občas my přišla aburdní ()

andy60

Jen další důkaz toho, že asijská kinematografie kráčí úplně jiným směrem, než by mně bylo milé. Do popředí staví mystično a nezáživné souboje, namísto zajímavé dějové stránky. Když se k tomu přidá fakt, že všichni ti šikmoocí herci vypadají naprosto stejně a tedy není možné rozeznat kdo je kdo, jedná se o tříhodinovou nudu a utrpení. ()

kak2s

Nevím jestli vidět 240 min něco změní, ale ta 150 min verze nic moc. Souboje až moc nepřehledné a některé opravdu přehnané. Od začátku filmu je děj neskutečně tupý a nezáživný a to i výkony postav, pokud to ale zkousnete, pravděpodobně to dokoukáte až do konce. Nicméně žádný zázrak se zde nekoná, párkrát se tam potkají meče s idiotskými názvy, párkrát je tam známka bojového umění, ale je to tak chaoticky a zmateně zpracované, že si to stejně nevychutná ani ten největší milovník chaosu. Klidně toto skipněte, ušetříte si 2,5h ztraceného času. ()