Najlepší

• Česko S vyznamenáním (viac)

Montymu Kesslerovi (Brendan Fraser) sa pokazil počítač a tak uteká nechať si okopírovať jediný exemplár napísanej diplomovky. No pošmykne sa na snehu a vzácny náklad mu okienkom spadne priamo do pivnice univerzitnej knižnice. Premrznutý bezdomovec Simon (Joe Pesci) privíta ďalší materiál na podpal a začne diplomovku list po liste prihadzovať do pece. Zúfalý Monty sľúbi Simonovi čokoľvek, len aby výsledky ročnej práce dostal späť. To znamená ubytovanie, stravu a všetko potrebné k tomu. Simon samozrejme nehodlá vrátiť prácu po týždni pohodlia. Za každý deň - jedna stránka... (Rex Mundi)

chrispe

Jednohubka, která nenadchne, ani neurazí. Mně v tomto filmu vyhovovalo obsazení a proto jsem hodila za hlavu prvoplánovistost příběhu i hru na city. Leč jednou a dost. (Btw: záporáka ze Sám doma jsem teda nepoznala!) ()

brumbrum

Lahke, americke, vesele, trochu aj na zamyslenie. Zbytocne sprasena atmosfera vyjavmi, ako ze Moira Kelly beha s prezervativom a vyklada o stale o sexe; naco, vobec to tam nepasovalo - a dali jej debilny uces a hrala taku akoze-pretahovacku; po "Ostri na lede" to bolo asi 5 tried horsie. No a cele dost americke. Ale na pohodickovy vecer to vytiahli, takze 3*. ()

Střelec17

Tyhle filmy z 90. let mají zajímavou atmosféru, které novějším filmům chybí. I když to není úplně nějaké závratné dílo, herci hrají celkem slušně a musím přiznat, že Brendna jsem v podobné roli ještě neviděl a zahrál to skvěle. Plus je taky, že tu uvidím i další z hereckého obsazení jako například Moiru Kelly, kterou moc nevídám. Celý film jede v pohodovém duchu, kdy se začne hlavní postava Monty sbližovat s bezdomovcem Simonem, ze kterého se vyklube celkem chytrý a charizmatický chlápek. Ale pak to bohužel, alespoň pro mě poté sklouzne do dramatičtější roviny, kterou jsem mohl očekávat, ale i tak jsem byl do jisté míry zaskočen. I tak si film drží kvalitu, bohužel mě zas tak Simon neokouzlil svou výřečností jako ostatní, tak musím jít s hodnocením trochu níže. Pozitiva: Rád se dívám na studentský život na Harvardu. Negativa: Menší citové vydíraní na konci. ()

pogoman77

Nebýt hláškujícího Pesciho tak je to jen Americká slzopudná hovadina o tom, jak milionářský floutek poznal co je to láska k bližnímu. ()

VelkejViktor

Né moc záživný začátek filmu, který má k reálnosti velmi daleko, až si říkáte, co jste si to vlastně pustili za kulturní počin. Postupem času ale film nabírá správný směr, pohodový styl a důvtip. Na konci filmu si jen smutně odfrknete, proč to takhle nemohlo fungovat už od začátku. První půlka podprůměr, druhá nadprůměr. ()