Každý chce milovat a být milován. Francouzská hořkosladká komedie.  Číšník Antoine je zosobněná laskavost a nikomu nedokáže nic odmítnout. Jednoho dnes narazí v parku na zoufalého Louise, který se chce oběsit. Antoine mu jeho úmysl rozmluví a rozhodne se mu pomoci. Do té doby žil Antoine jistým, radostným životem a vše se mu dařilo. Ale příchodem Louise, který se nějak nemá k odchodu, je v jeho životě najednou všechno jinak. Dokonce i v lásce ztrácí svou jistotu. V hlavních rolích této milostné komedie se objeví francouzské herecké hvězdy - Daniel Auteuil a José Garcia. (oficiálny text distribútora)

mira.l

Je trochu škoda, že nakonec napíšu, že to byl naprosto průměrný film. Ta hlavní myšlenka je poměrně netradiční, výkony hlavní trojice taky velmi dobré, pár vtipných momentů se taky našlo, ale já nevím, nevím, docela podstatnou část filmu jsem se až nudil a chvílema to bylo docela až trapný. Hlavně v první půli jsem si říkal, že takovýho "kamaráda" bych asi pověsil sám. ()

emma53

Ta trojka je ovlivněná asi magnetem, který má v sobě někde zabudovaný Daniel, jinak to byla opravdu jen slaboučce pocukrovaná trojka, kde jsem se snad trochu víc pousmála jen té scénce v restauraci, kde se všichni sešli a kdy hrál Daniel bezvadně nervního Antoineho, který se tam setkává s údajným dodavatelem. Celkem příjemné, relaxační pokoukání, nic víc.....ale hezká muzika tam byla, to ano. ()

Awer

Velmi milý, poutavý film s hlavními protagonisty, kterým v jejich snaze nějak složit dohromady jejich komplikované příběhy nelze nefandit. Lehký humor a paradoxní situace nepůsobí nijak násilně a pouze dokreslují avantgardnost rovnice, jež je řešena. I obrazově a hudebně příjemné dílko, které přesto, že by se dalo utnout asi tak desetkrát před skutečným koncem, nestihne nudit. Upřímně žasnu nad nízkými průměrnými hodnoceními. Za sebe jsem tušil, co dostanu, a dostal rozhodně víc ()

cinema_cz

Nelze s čistým svědomím tvrdit, že by základní dějové či žánrové schéma příběhu bylo nějak originální. Svou kombinací situační komedie, romance a frašky připomíná ze všeho nejvíc staré americké screwballové komedie, jeho půvab je ale právě ve způsobu, jakým jsou tyto ingredience přefiltrovány francouzským způsobem vyprávění. Spíš než tempo a bláznivý gag akcentuje středostavovskou pařížskou každodennost a jemně tragikomickou podstatu dospěle nejistých hrdinů, kteří se ocitli v nevyhnutelném soukolí osudu. (Iva Hejlíčková, Ci 04/2008) ()

Roman.Ticka

Vtipné, svěží, laškovní, typicky francouzské situace s dobrým hereckým ansámblem. (trnky Antoinovy, žalostný kukuč Louise, vnitřní krása Blanche) Tak jak nám život servíruje životní pohromy (bábinka mrcha) ve vzájemném soužití, stejně tak je podali hlavní číšnici zde. Nejdřív tě zachráním, platím za tebe, pečuju, lepím tvé milostné vztahy, abych tě následně nejraději zabil! :-) Já na bráchu, brácha na mě a logické vyústění "Dva nosáči tankují lásku" je na světě. ()