Batman pokračuje: Návrat Jokera

• USA Batman Beyond: Return of the Joker
všetky plagáty

Terry McGinnis převzal Batmanův boj se zločinem od stárnoucího Bruce Waynea, ale ačkoli se Terry od Bruce hodně naučil, nikdy se nedozvěděl šokující pravdu o posledním setkání Batmana s jeho úhlavním nepřítelem Jokerem. Když se však Joker, který je podlejší než kdy dřív, vrátí do Gotham City, Wayne usoudí, že je nejvyšší čas, aby se nový Batman dozvěděl o tomhle darebákovi se zelenou tváří pravdu dřív, než dobije celé město – zejména poté, co na Bruce zaútočí jeho starý nepřítel. (HBO Europe)

HiddenDragon

Reknu narovinu, ze serial "Batman Beyond" (1999-2001) neni zrovna muj salek kavy. Futuristicky Gotham stylizovany podobne jednoduse a usporne jako starodavny "Tron" (1982), v tom vsem dalobyserict punkovi zaporaci a "Batman" ktery ma neviditelnost a trysky na nohou. Navic je Terry McGinnis mlady ucho, takze je to spis takovy BatRobin. No pro decka dobry, ale ja si Dark Knighta predstavuju jinak. Nastesti tu stary Bruce Wayne stale je coby mentor (hodne podobny tomu, jak ho ztvarnili v "Dark Knight Returns" [2012/13]), tentokrat s vernym hafanem po boku. Jako samostatny film se tahle verze upgradovaneho Batmana ale koukat da. Uz proto, ze hlavni zaporak je nejlepsi z nejlepsich. Kdybych mel hodnotit formalni stranku - vizuelne se mi "RotJ" moc nelibi. Je to zbytecne usporna kresba, misty s velmi omezenou paletou barev, aby vynikly kontrasty. Soundtrack je taky veci vkusu, misty hodne zbesily punkrock, ktery ma zvysovat tempo, ale mne to moc nesedlo. Vsechno zachranuje ale pribeh, ktery je detektivni i sci-fi zaroven, a spravne jokerovsky ujety. Jinak je to ale hodne prumerne zpracovano - nato, ze je to Batman Budoucnosti (cesky nazev serialu), tak TV format 4:3 je hodne mimo misu. A napr. uvodni titulky jsou primo nechutne amaterske. Takze s odrenyma usima 4 hvezdy. Pointa je totiz zajimava. ()

Mleako

Pokud jste zarytí odpůrci seriálu Batman Beyond nemá asi cenu na tohle dílko koukat, protože celý film se nese přesně v duchu seriálu, pouze se na scéně místo futuristických padouchů objevuje starý dobrý Joker, který Bruceovi i po letech dokáže pořádně zatopit pod kotlem. Malým mínusem jsou některé pasáže, kde by se dokonale hodila elektronická hudba s kvílícími kytarami, jakou známe ze seriálu, a malý prostor pro Jokerovy psychopatické hrátky, ale i přes tyto nedostatky rozhodně není hodina a čtvrt strávená v novém Gothamu ztráta času. 3,5* ()

Renfield

Futuristická verze si nějaké ty inovace samozřejmě žádá, zrovna z těchto jsem ale nejlepší pocit neměl. Terry McGinnis má stejně charismatu, jako jeho kostým. O moc lépe na tom nejsou ani Jokerz, vyjma Dee Dee, na které by měla být babička sakra pyšná. Nejlepší scény tak obstarává Joker a Bruce Wayne, tedy až na přestřelený plán s paprskem u prvně jmenovaného. Ten však ve výsledku není důležitý, mohlo to být téměř cokoliv jiného, tím zásadním je Joker, pokud to je ten starý Joker. Pointa a cesta k ní skrze flashbacky se povedla na výbornou, což je ta hlavní část filmu. Mark Hamill a Kevin Conroy opět bez debat. 75% ()

melloun

Kdo neviděl seriál, bude nejspíše překvapen, jakého Batmana můžeme v budoucnosti potkat. Jak příjemně, tak možná i nepříjemně. Jeho technické serepetičky se dočkaly mnoha vylepšení a tentokrát musí zastavit Jokera. Ze vzpomínek starého Bruce a pátrání Terryho se dozvídáme, jaktože je Joker v plné síle i po tolika letech. Ve filmu se dočkáme tradiční akční seriálové řežby, i když místy ubírá na tempu, díky delší stopáži. Stále je to však skvělá podivaná, především pro fanoušky Batmana Budoucnosti (ale i akčních animáčů). Pokud jím nejste klidně si hvězdičku odečtěte. ;o) ()

Raziel_cz

Jako malej se mi Batman Beyond moc nelíbil, ale sakra, tohle je dobrej nářez. Až jsem zauvažoval, že se na ten seriál snad budu muset podívat. Na to, že jde o skoro dvacet let starou věc, na BR vypadá naprosto úžasně. Animace je skvělá, barevná stylizace je skvělá a samozřejmě – scénář je skvělý. Je to podstatně víc akční než třeba Mask of the Phantasm, ale co do komplexity děje si to s ní nezadá. Každou chvíli to vytáhne překvapivě dospělý moment a nebojí se to ani drsnějších scén a mordů v záběru. Vyústění je sice trochu přitažené, ale jeho emocionální dopad funguje bezchybně. Na seznamech nejlepších batmanovských animáků se tenhle film objevuje naprosto zaslouženě. ()

RoneXxXD

Je to dobrý film ? Ano,i ne. Ono zásadní problémy co tady jsou,jsou zkrátka blbě napsané dialogy které jsou až spolu s postavami dětinské. Ono..jo Joker a Batman (Bruce) parádní hlavmě díky Hamillovi a Conroyovi,ale celkově jsem ty charaktery až na hlasy moc neznal,připadali mi v jednáních (speciálně Joker) jiný než je znám. Ovšem srovnávání nechejme bokem. Celkově futuristický Gotham na mě nezabral to samé nástupce Batmana s tak divným kostýmem že by v reálu nikdy nefungovalo nehledě na to že novej Batman pro mne neměl žádný charisma. Pak ještě hroznej soundtrack ve většině pasáží. Jinak celkově příběhově to ušlo... Big Up pro Hamilla,který předvedl vynikající výkon a brutální scény s ním byly dobré zpestření filmu. Holt nejsem zastánce Beyondu a podle toho čtu i více lidí...no aspoň že v komiksech to na nástupce vypadá pro Damiana. 60% ()

Mistr_Moon

Pro mě jeden z nej animovaných batmanů. Perfektní akce, zajímavá zápletka (i když rozuzlení bylo divné) a bylo to napínavé až téměř do konce. Batmanův oblek mi tady připomíná sice iron mana (místo vystřelovacího háku lítá pomocí trysek na nohách) ale vzhledem k tomu že se příběh odehrává v budoucnosti, co by to tak nemohlo být. Vzhledem k nízkému hodnocení nadhodnocuji ;) ()

IZFNP

Joker bol desivý, pôsobivý a kruto nahláškovaný. Future neon look mi sadol i s podporou dobre vybranej hudby, Bruce Wayne o paličke a nejaký chalan v čudnom obleku ma až tak moc nebavili. Hlavne mi film ako celok prišiel pomerne slabší, od futuristickej verzie Batmana by som čakala viac. ()

Rieux

Prva vec, nie som fanusik takychto vynovenych verzii klasickych hrdinov. Zda sa mi dost neoriginalne vytvorit batmana, spidermana, supermana, etc. buducnosti a futuristicke verzie ich klasickych protivnikov, len pre to, aby niekto mohol zarobit na niecom novom. Prave preto je toto hodnotenie neobjektivne a komu to neprekaza, nech si prida jednu hviezdicku. Pribeh samotny ma celkom dobry napad, priviest spat zahadneho a najsialenejsieho protivnika, Jokera, ktory uz mal byt takmer polstorocie mrtvy. Ale velmi skoro si divak uvedomi, ze napad je jedna vec a sposob prezentovania je vec druha. Jokerovi poskoci su nezaujimavi a iba ubohou kopiou Scarecrowa, Harley a inych. Dej hoci nie je dlhy, nam neukazuje nic extra, nic co by vynahradzovalo pohlad na vsetko to "bat-ruhacstvo" a v zavere iba potvrdi to, ze novy batman nesiaha tomu staremu ani po bat-clenky. ()

Icewalker

Doporučuji nejprve zhlédnout pár dílů celkem průměrného seriálu Batman Beyond. Odměnou poté budiž plnohodnotné vychutnání tohoto "majstrštyku", který skvěle uzavírá seriálovou linii započatou Batman: The Animated Series. Joker válí, jako nikdy předtím. ()