Když se charismatický kovboj Harlan Carruthers (Norton) setká se znuděnou neklidnou městskou puberťačkou, jejich životy se otočí naruby. Tobe představuje pro Harlana v současném Los Angeles jedinou čistotu a nevinnost. Harlan přitahuje Tobe svým šarmem a romantickou duší. Přes všechny své rozdíly prožívají vášnivou romanci, která trvá až do doby, kdy zjistí, že Tobe není na hloubku Harlanovi lásky připravena. Najednou se vše změní a Tobe přichází na to, že Harlan není takový, jaký se původně zdál. (oficiálny text distribútora)

alambert

Romantická část nádherná, ta dramatická určitě nudnější, ale alespoň jsem se dočkal překvapení, což se stane málokdy. Místy potěší dobrá hudba. Herecké výkony celkově slušné, Edward Norton nevýrazný, krásná Evan Rachel Wood je nejenom sexy, ale taky dobře hraje. ()

Heroine

Místama má film zajímavě těžkou atmosféru, jinak mne ale otravoval. Neubránila jsem se, a každou chvilku jsem koukala na čas, kdy už to skončí :-\ ()

Wolvie

Ne úplně nezajímavý novodobý western,ovšem vzhledem k velmi zajímavému tématu i obsazení jsem čekal přeci jen trochu víc.Norton výtečný,Morse jakbysmet,Evan slaďounká,ve výsledku ale prachobyčejný průměr. ()

Šňůra

Působivé drama, kde herecký prim vedle Edwarda Nortona hraje i Rory Culkin, patrně stejně velký talent jako jeho bratr Kieran a určitě lepší než Macaulay. Ale hlavní postavou této takřka "westernové romance s tragickým koncem" je Harlan ztvárněný právě Nortonem. Tak trochu jiný týpek, který si žil svým zvláštní způsobem, pro který u jiných nenašel pochopení. A on zase nechtěl chápat je. To zkrátka nic dobrého nepřinese. ()

Bigfuckman

Kratší stopáž, více děje a hned bych šel s hodnocením výše. Dlouhá stopáž mi nevadí pokud to ten film dějově utáhne, ale toto bohužel není zdejší případ. ()

nula87

Úvodní konfrontace Harlanova westernového života s životem na moderním předměstí je zajímavá, nicméně zlom v Harlanově chování je příliš náhlý a nepřipravený, a pak ústí v následné akce, kterým jsem až tolik nevěřil. Celkové vyznění je pro mě sporné, nicméně to má svoje zajímavé momenty, Norton je standardně velmi dobrý, a jeho partnerka krásná. 55% ()

maverick080

Pekný príbeh, vizuálne spracovanie, hudba a sympatické herecké obsadenie robí film Down in the Valley viac než dobrý, no ja to vidím skôr na taký priemer, ktorý nijak neprekvapí. Niektoré scény sú fajn a môžú aj niekoho nadchnúť, no silný príbeh to nie je vôbec. ()

rochelka

Drama jak vyšité. Ed Norton jako vždy skvělý a ostatní taky mile překvapili.Konec trochu fádní,ale jinak zcela koukatelné dílko s country melodiemi , hezkými záběry a slušným herectvím. ()

david666

Po polovině filmu jsem si říkal "Ten Harlan je nějaký divný." A taky že jo. Ke konci se z romantické nic moc romance vyvrbí vcelku slušné drama. Pokud by film byl v tomto duchu celý tak bych dal i o * víc. ()

Innos

3 a pol* Film som pozeral len kvoli edwardovi, kedze je to jeden z mojej naj trojky hercov a vyslovene sklamany som nebol, ale ani ma to nijak extra nenadchlo. Mám z toho zmiesane pocity. Velmi dobre to vystihla kleopatra. btw E.R.Wood je kočka:-) Marilyn Manson si vie vyberat. ()

pierre9

Prvá asi polovica filmu plynie pomaly, temer až uspávajúco. Potom príde zlom, ktorý diváka veľmi rýchlo prebudí a zrazu dostane náboj, konečne akýsi hmatateľný smer, ktorým sa začne uberať po tej prvej polovici, kde sa nedá odhadnúť, čím vlastne chce byť. Norton ani Wood síce nesklamali, ale ako celok je to dosť mdlé. Mr. Jacobson "I'm not buying what you're selling". ()

FandaF

Průměrný, mírně nudný film s několika zajímavými momenty o magorovi, který potřebuje léčit, což pozornému divákovi dojde poměrně brzy. Pak už jen divák fandí Davidu Morsemu a čeká, kdy už ho konečně "přeléčí" - třeba basebolkou po šišce... ()

allegria

V poslední čtvrtině filmu se mi zdál děj už poněkud utahaný, násilně protahovaný. Čekáte Love story? Ani náhodou, spíš masakr. Ale možná dost poučné. ()

Paulia

Čekala jsem klasickou americkou romantiku, kterou potáhne postava Edwarda Nortona, který se mi ale současně k takovém žánru ani trochu nehodil. Začátek filmu plynul přesně v tomhle stereotypu, narušeném jen (pro mě) překvapivě výraznou rolí Davida Morse. A pak se začaly dít věci... Teď už zaangažování Edwarda chápu líp a musím říct, že se mi moc líbil i výkon Roryho Culkina, především v druhé části filmu. Nevím, které z postav víc fandit a kterou víc litovat. Každopádně Harlan, Tobe, Wade i Lonnie si tu každý prožijí svoje a o žádném z nich se nedá říct, že by udělal něco špatně... Jen dohromady to prostě nemohlo fungovat. ()

Cor-Angar

Cizinec je filmem, který staví, resp. se točí kolem Edwarda Nortona a jeho postavy, která je po celou dobu hodně nejednoznačná. Není kladná ani záporná, spíš mi přijde jako člověk, který se opravdu hodně snaží někam patřit, ale bohužel žije ve svým vlastním světě, což nakonec ublíží nejen jemu. Kromě E. Nortona jsou dobře obsazený i ostatní hlavní postavy, herci jsou ve svých rolích opravdu přesvědčiví. Jen škoda, že Kat Dennigs je ve filmu tak málo a v podstatě jen jako takový doplněk který vlezl do záběru, s Evan Rachel Wood pro mě totiž tvoří jednu z nejhezčích dvojic hereček, jakou si umím představit. Ale chápu, že je to tady jen hodně malá vedlejší postava, i tak potěší :) Docela se mi líbila i hudba a celkově je to film, kterej se nikam nežene a možná může někomu připadat nudný (i já napoprvé hodnotil níž), ale rozhodně je zajímavý a ve filmografiích jednotlivých herců bych ho rozhodně nepovažoval za slabší článek. ()

naiva

V první části jsem věru neměl daleko k nadšení. Nejsem takovým fandou Edwarda Nortona jako spousta zdejších komentátorů, ale svou postavu zahrál výborně. Evan Rachel Woodová byla v té době pro takové role dost možná vůbec nejlepší. No a Davida Jacobsona, pro mě zatím neznámého, jsem si sliboval rozhodně zapamatovat. Jenže pak to přišlo. Takto zazdít výborně rozjetý film, to jsem hodně dlouho neviděl, možná nikdy. Naprosto přesně to popsal Avalon820. ()

Rikku

Na první podívání se může zdát, že jde o jednoduchou zápletku, kdy není přáno zamilované dvojici, přičemž odmítnutí Nortonova postava neustojí - no a další vývoj nechci spoilerovat... Ale protože si Norton libuje v mnohovrstevnatých charakterech (a právě tenhle scénář mu dovoluje si s psychologií Harlana pěkně pohrát), film rozhodně není tak jednoduchý a plochý, jak se může napoprvé zdát. Sám rozbor Harlanovy postavy by vydal na několikastránkovou psychologickou studii. Jako základní premisa se dá říci, že je outsider, který se narodil ve špatné době a s odlišnými hodnotami, které neustále naráží na tvrdou realitu..., což jednoduše vystihuje prostá scéna, kdy Harlan v bistru zkoumá donut, do něhož druhý kus jednoduše nepasuje... První polovina filmu naprosto podmaňující, jak díky neskutečně nádherné Evan Rachel Wood, tak precizně navozené atmosféře, kdy hmatatelně cítíte, že "něco na tom sympatickém kovbojovi není v pořádku" a čekáte, kdy se konečně projeví, to co skrývá... Po hlavní gradaci se ale film stočí úplně jiným směrem, jako by začali tvůrci tápat, jak vlastně Harlanovo putování zakončit... Ale i tak jde o velmi zajímavý film, nedoceněný a zapomenutý. ()

Eksi

Zo začiatku romanticky naivná blbosť, ktorá podáva Harlanovu osobu ako pedofilného, poblázneného kovboja, u ktorého je jediným dôkazom že prijal skutočnosť moderného sveta jazda autobusom. Na drámu sa to zvrtne v poslednej tretine filmu a záver je viacmenej jasný. Jediné čo som nepobral bola vsuvka, že Harlan je v skutočnosti nejaký trestanec. Celkovo jeho postava nám mohla byť viacej priblížená. ()