Když se charismatický kovboj Harlan Carruthers (Norton) setká se znuděnou neklidnou městskou puberťačkou, jejich životy se otočí naruby. Tobe představuje pro Harlana v současném Los Angeles jedinou čistotu a nevinnost. Harlan přitahuje Tobe svým šarmem a romantickou duší. Přes všechny své rozdíly prožívají vášnivou romanci, která trvá až do doby, kdy zjistí, že Tobe není na hloubku Harlanovi lásky připravena. Najednou se vše změní a Tobe přichází na to, že Harlan není takový, jaký se původně zdál. (oficiálny text distribútora)

dr.fish

Tak do tohohle filmu jsem si musel dozrát. Skvěle zahráno, natočeno. Scénář nás postaví přímo doprostřed hry a my nevíme kdo vlastně Harlan je. Vrah? Pervert? Kam ten příběh povede? Hodně dobře nasměrováno. Do konce jsem vlastně nevěděl komu fandit a koho vlastně chci a nechci pochopit. Nortonovi na tělo napsaná role. Výtečná hudba. 85% ()

Courtemanche

Pro mě zajímavý film, příběh napsaný celkem kvalitně, hodně záleží na Harlanovi koho hrál Edward Norton, no a Norton ho zahrál velmi přesvědčivě. 3,5/5 ()

RonaMidu

dva body za chvílema pěknou hudbu, jinak mě to celkově nezaujalo....přesto souhlasím s Kleopatrou,že postava Harlana je zvláštní ()

TO

Částečně jde o krásnou lyrickou romanci vykreslenou v nádherných poetických záběrech (houpačka), čemuž však neodpovídá celkem plochý konec. Dosti nevyvážené, divně rozehraná psychologie postav. Z charakterových vlastností kovboje jsem byl mírně řečeno zmaten. Největší podíl na mém uspokojení filmem má Evan Rachel Wood. ()

Cushing

Doslov ke všem westernům? Rána romancím o divokém západě? Někdo ten doslov nechce psát ani číst. A jde přes mrtvoly... Naturalistický obraz charismatického člověka, který nemohl jinak a udělal všechno pro svou iluzi a pocit "I did it my way" , i když se mu to od začátku hroutilo pod tíhou faktů, ono město není venkov a včera není dnes. Už jen ty záběry na "range", ježící se sloupy s telekomunikačními vysílači a vysokonapěťovým vedením, na ty vlnící se řeky aut... Stetson dolů před tím umanutým kovbojem, který se chtěl vrátit zpátky do minulosti! A snad jen výtku, že literární inspirace jižanskou školou je tu až příliš zřejmá. Badlands revisited. ()

Beatle

Snad poprvé mám pocit, že film ve kterém Eddie hraje nevisí vyloženě na jeho hereckém výkonu. V "Down in the Valley" je podle mého tou pravou hvězdou Rory Culkin, který mi příjde herecky mnohem flexibilnější a schopnější než jeho bratr ze "Sám doma". No ale zptátky k filmu. Já ani nevím, proč tomu ty čtryři dávám. Příběh je sice jednoduchý, ale motivy hlavních postav jsou nepochopitelné a nečitelné. Není se čeho se chytit, jak si vytvořit ucelený názor. Pohnutky Nortonovy postavy jsou sice alespoň minimálně pochopitelné, ale nemožnost hlubšího proniknutí do těch pravých motivů je zcela na představivosti diváka, což podle mne není žádná výhra, protože najednou po skončení filmu máte tisíce možností, ale ani jednu jistou. Osobně mohli do Nortonovy postavy investovat trochu více času, stejně jako do postavy Roryho. Mám pocit, že mi v tom filmu někdo vystřihnul nějakou podstatnou scénu, která by dělala film komplexnějším...ale nejspíš to bylo úmyslné. ()

davidek

Na to jakým tempem se vyvíjí schýza hlavního hrdiny od začátku tak by měl film minimálně7 hodin aby to postupovalo reálně, ale jinak super výkon Edwarda Nortona, ale i vycházející hvězdičky Evan Rachel Woodové. Vyjmečný film s dobrým námětem. Mezi 3* a 4*. ()

ZinedineCR7

Poslednú hviezdičku zobral pomerne chaotický, nedomyslený a narýchlo zbúchaný koniec. Ale irónia je, že som sa do toho filmu vôbec nechcel pustiť, ale už len tá počiatočná iskra medzi Harlenom a Tobe má donútila vypnúť seriál a pohodlne sa usadiť k TV :) ()

widla

Na mě možná až moc nezávislý film a trochu mě taky zklamal...děj se až do postřelení odehrával docela svižně a dalo se na to koukat, ale v tu ránu jak se dali na útěk mi to přišlo jako nudný western (žanr westernu fakt nemusím).... Pro mě jeden z mála slabých Edieho filmů.... škoda ()

MaMitti

Film jsem vlastně viděla náhodou, nic o něm dopředu nevěděla a tak jsem jen zírala a zírala. Ze začátku romantika, docela vkusně natočená, pro mne uspokojivá. Ed Norton okouzlující, ale od samého počátku na něm bylo něco zvláštního, divného asi není správný výraz, protože ze začátku to bylo vyloženě přitahující, magnetizující (a chápu Tobe, že ji to učarovalo). Pak se film pomalu začíná rozjíždět, divák začíná procitat a chápat, že s hlavním hrdinou není opravdu něco zásadního v pořádku (není to jen romantická duše, mně připadal jako schizofrenik, ale nerada jsem si to do té doby, než postřelil Tobe, připouštěla). Na americký film nezvykle hezky vykreslené charaktery postav, nikdo není černobílý, představitelé všech rolí pasovali dokonale, romantika se postupem transformuje do westernu nakombinovaného s psychologickým dramatem. Ten konec je pravda trošku předvídatelný. Malinko mi tam chybělo něco víc z kovbojova předešlého života, nějaká malinká zpětná retrospektiva, tu jsem celou dobu čekala a nedočkala se…Rozhodně snímek, který když vás osloví, vybízí popřemýšlet (samozřejmě nejen) o snaze rodičů uchránit svý dítě před nástrahami života, která se někdy může zvrtnout v čiré zoufalství. ()

cab

Presprilis vsedne se tvarici drama kovboje a mlade ulicnice se neuveritelne pomalu rozpohybuje k nejakym podstatnym zvratum v deji. A kdyz se tam scenarista a zaroven reziser doklopyta, pribeh se strhne ve zbesili utek obou hrdlicek, ktery je komplikovane a dosti nelogicky podan i uskutecnen. Herci me nevtahli do deje a to byla asi zasadni vada na krase. 35% ()

dopita

Pěkná volovina. Ze začátku se film tváří jako těžkej romanťák, postupně ale děj "přitvrdí". Jenže je to vše nevěrohodný a celkově je to prostě kravina. Edward Norton hraje nesympatickýho vypatlance (jak trefně konstatoval Wade (David Morse)) kterej dopadne přesně tak, jak si zasloužil. ()

Mičl

Podprůměrné, dost nudné, rozpolcené a mentálně předvídatelné. Jacobsonova proměna z právníka v režiséra nedopadla podle mých představ aneb kvalitní herci nejsou všechno. Ač nezávislý, tak melodramatický nesmysl. ()

AIMÉE

Čekala jsem takovou nějakou "zakázanou" romanci mezi Nortonem a Woodovou... Sice jsem nebyla tolik od pravdy, tak 2/2 filmu mi přehodnotila obrázek. Je to spíš takový lepší průměr, ale pro Nortona mám většinou slabost a výkony ostatních herců byly taky celkem dobré, ale něco tomu zkrátka schází. ()

aLPaC

Viděl jsem Edwardovo jméno, tak jsem na to kouknul, aniž bych si předem zjistil, o čem to vlastně je. Musím říci, že jsem byl trochu zaskočen, ale mile. Harlan, který nenávidí auta a miluje koně patří do Los Angeles asi jako maso do dortu (viď Rachel Greenová). První půlka romantická slaďárna (milá), ale když se pak Harlan dozví, že s ním Tobe nechce utéct, zvrhne se z toho drama. Nepochybně vám bude v posledních 20 minutách jasné, jak to celé dopadne, ale to nic nemění na faktu, že tento nezávislý snímek si zaslouží uznání. Edward jako vždy skvělý, Evan Rachel Wood mi byla nesympatická snad v každém filmu, co jsem s ní viděl a tady tomu nebylo jinak. 70% ()

Tigran

Čekal jsem něco jiného a trochu jsem se toho bál. Ale nakonec jsem byl příjemně překvapen, jelikož se skutečně nejedná o tupý romantický film, ale o kvalitní dramatickou podívanou. Je to tak na 3 a půl hvězdičky a vzhledem ke zdejšímu hodnocení zaokrouhluji nahoru :) ()

Hepy13

Edward Norton v nezvyklé kůži kovbojského cizince, kterého vtáhne do svého života dospívající dívka Tobe, a nejenom do svého. Když jsem ve filmovém světě Edwarda objevil byl jsem z něj nadšen. Kdo ale z pošahaného kovboje rozhodně radost mít nebude, tak to je otec Tobe. ()

fifi.m

Edward, jenž byl důvodem, proč jsem se na tento film dívala, mě nezklamal. Byl jako vždy geniální. Vývoj jeho postavy byl zajímavý, pro mě nečekaný. Být na místě Tobe, jednala bych asi podobně. Harlan by si hned získal moji důvěru. I přestože byl film místy rozvláčný a jistě mohl být o něco kratší, tak mě to nenudilo. Spíše naopak tuto poklidnou atmosféru filmu oceňuji. ()