Spláchnutý

Když Shrek potkal Wallace s Gromitem, respektive když spojila své síly slavná animační studia - DreamWorks a Aardman, vznikla svěží animovaná komedie Spláchnutej, stojící na precizní americké počítačové animaci a okouzlujícím britském humoru, který je opravdu pro každého. Příběh Spláchnutýho se odehrává v ulicích britské metropole a překvapivě také pod nimi. Jeho hrdinou je rozmazlený myšák z lepší společnosti Roddy St. James, který si užívá status domácího mazlíčka. Když se v luxusní rezidenci jeho páníčků objeví kanálová krysa jménem Sid a dostane chuť na jeho místo, připraví Roddy ďábelský plán na vetřelcovo vyhoštění, jehož hlavní částí je spláchnutí Sida záchodovou mísou zpátky do kanálu. Jenže kdo jinému jámu kopá. V podzemí Roddy ke svému překvapení objeví obrovské město, v němž se seznámí s Ritou, mimořádně chytrou myší, která se vyzná ve zdejší tlačenici. Protože se chce Roddy především bezpečně dostat zpátky domů, bez její pomoci se neobejde - zvlášť když se nechtěně připlete do cesty zdejšímu krutovládci von Ropušákovi, jenž k smrti nenávidí všechny hlodavce. Ten má navíc armádu všehoschopných poskoků, ochotných Roddyho s Ritou pronásledovat na souši, ve vzduchu, ve vodě i pod ní. V londýnských kanálech bude proto pořádně horko, mnohem víc, než by si oba naši hrdinové přáli... Akční animovaná komedie Spláchnutej se může pochlubit pro DreamWorks typickou dokonalou animací, která do nejmenšího detailu převedla lidský svět do jeho kanálové verze, a to včetně ušmudlané variace na slavnou věž Big Ben a typických londýnských dvoupodlažních autobusů. Za vizuální stránkou nezůstává pozadu ani příběh, který je napěchován nadgeneračním humorem. Režie se ujali David Bowers a Sam Fell, kteří se podíleli na nejúspěšnějších animovaných filmech poslední doby (Slepičí úlet, Wallace a Gromit: Prokletí králíkodlaka nebo Příběh žraloka). O ambicích projektu vypovídá i obsazení, které film v originále má - Hugh Jackman, Kate Winslet, Ian McKellen, Jean Reno. Reprezentativní obsazení se sešlo i v české verzi, když hlasy hollywoodských kolegů nahradily hlasy dabingových hvězd Pavla Soukupa, Bohdana Tůmy, Terezy Bebarové nebo Zbyška Pantůčka. (oficiálny text distribútora)

Strike

Je až překvapivé jak film s tak krátkou stopáží dokáže být tak zdlouhavý. Občasné skvělé vtipy (a slimáci, nebo co to je) oprvdu nedokáží přebít jednoduchost příběhu. Slabé *** ()

Pennyzka

Dobrodružný, animovaný film ve kterém je plno zábavy od začátku až do konce. Tomu já říkám animák...krysy se mají zatraceně dobře :) ()

Oxymoron

Tak tohle se hodně povedlo! Smál jsem se jak maniak před masovou vraždou. Spláchnutej je opravdu vtipnej animák. Slimáci z kanálů nemají chybu a vždycky, když se objeví na scéně, vyprsknete smíchy. V kině nedoporučuju konzumovat nic, co by vám mohlo vylítnout náhle z pusy a doma... doma je to na vás, jestli budete chtít pak uklízet. ()

Gore

Bylo to tak suchý a blbý až to bylo vtipný a zábavný. Po vlažném rozjezdu se to překvapivě svižně rozjelo. Jen škoda, že jsem měl možnost to vidět pouze s českým dabingem. Originál by byl určitě lepší. ()

Emzet

Tak tento film u mě docela zabodoval. Především když na scéně byli zpívající slimáčci, Nighyho bílý krysák či Renův LeFrog a jeho komando i s mimem Marcelem. Ne, na Wallace a Gromita to nemá. Ale to vůbec nevadí. Když už kvůli ničemu jinému, tak díky Kate Winslet, která zanáší do slovníků zbrusu nové slovní spojení, "sexy krysa". ()

waits

Pro mě je tenhle film ve stejné škatulce jako dejme tomu Datel Woody. Co naplat, že je ve filmu slušná animace a pár vípků pro dospělé, když veškeré dětské vtipy jsou založeny na tom, že někdo někam spadne nebo někdo někoho bouchne, celý film pak všichni křičí a celé to je v příliš rychlém tempu, aby to mělo spád. Místo takového rušného dílka příšte dětem pustím Boba a Bobka. ()

Skarface

Jak jsem psal už u filmu Za plotem tak i tento film jsem viděl na hodině angličtiny pak zas doma a po měsící zase což značí že ten film je hodně dobrej !!! ()

Brylin

Příjemný animáč s pár solidními vtípky a spíše jemným a suchým anglickým humorem. Nic převratného, "jen" milý snímek s nezaměnitelnou animací studia Aardmans. Tři hvězdy. ()

Hepy13

Příběh o tom jak se bohatý myšák do hazjlu dostal. Tvůrcům se podařilo vytvořit animaci která je kombinací plastelínové grafiky a typické Dream Worksové animace. Originalita příběhu je slabá, za to sympatický britský humor tu má spoustu prostoru. Jako celek to však funguje velmi pěkně a 80 minut uteklo jako voda. Svižná animovaná jízda, která má tempo i místo pro nějakou tu pěknou písničku. Nikdy by mě nenapadlo, že budu nadšen když se ve filmu objeví slimáci a ještě k tomu zpívající. ()

strangercz

Tvůrci Wallace s Gromita se daly na 3d animaci a jejich první 3d dílo se povedlo vtipný zábavní který sice nedosahuje kvalit Wallace s Gromita ale i tak je to nadprůměr. Červy sou luxusní ()

Šmoula

Docela průměrný animák, který hlavně ocení děti. Byl jsem rád, že jsem viděl taky něco jiného, než jen ohraný zvířátka ze zoo, či podobný domácí mazlíčky, který se docela rádi v podobných animácích opakují. Hodně mě překvapila grafika, krysy a žabáci byly perfektně zpracovaný. Ve výsledku šlo o průměrný animovaný film. ()

senyor

Priemerný animák s dobrým námetom zlyháva na nudnej prvej polovici a minime slovného humoru. Animácia je veľmi podarená a prekvapujúco aj scenár bol celkom zaujímavý, ale nebyť slimákov a ich speváckeho výkonu pri "Dont worry, be happy" asi by som sa nezasmial. Nudné pasáže navyše prevládajú nad tými akčnými a to hlavne v prvej polovici, ktorú som musel pretrpieť. Druhá polovica je už celkom slušná jazda a aspoň čiastočne zachraňuje celkový dojem. "Spláchnutý" teda ničím neprekvapil a, žiaľ, nevystúpil z radu nudných animovaných filmov, akými sú v posledných rokoch naše kiná preplnené. ()

Luqi

Spievajúce slimáky boli skvelé, vlastne to najlepšie, to táto rozprávka ponúka ............. ale to asi nebol zámer, takže za 3. ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí

21.06.2007

Studio, které proslulo plastelínovými animáky Slepičí úlet a Wallace a Gromit: Prokletí králikodlaka a loni si vyzkoušelo digitální animaci v Spláchnutém, nedávno zamávalo na rozloučenou DreamWorksu… (viac)

Rychlonovinky

Rychlonovinky

31.01.2007

DreamWorks a Ardman Animations téměř 10 let pracovali společně a vzešly z toho celkem 3 animované filmy: Slepičí úlet, Oscarový Wallace a Gromit: Prokletí králíkodlaka a Spláchnutej. Obě studia se… (viac)

Domů na svátky

Domů na svátky

08.06.2006

Stalo se mnohokrát, že herec nebo režisér odmítl pracovat na určitém projektu a později toho litoval, protože jeho náhradník získal mnohá ocenění a film se nestal očekávaným propadákem. Například… (viac)