Dokument o tom, jak se natáčely všechny tři díly Indiana Jonese, který byl vydán na kompletu jako bonusový materiál. Jsou zde záběry z natáčením, seřazeny chronologicky stejně jako scény ve filmu, rozhovory s tvůrci, hlavními postavami a celým pomocným ansámblem. Kromě toho se dozvíte jak vůbec vznikl samotný hrdina, jak se vybírali herci a nechybí ani několik perliček z natáčení a poukázání na různé drobnosti a vychytávky, kterých jste si možná ve filmech nevšimli. (mr.kliky)

kinej

Jelikož je jonesovská trilogie (čtvrtý díl beru jako omyl) nejmilovanějším filmovým fenoménem mého dětství, byl jsem hodně zvědavý na tento dokument o jejím vzniku. Upřímně, nic moc. Čekal jsem o dost víc. Každý z filmů by si totiž zasloužil svůj vlastní dokument v délce tohoto souhrného. Jako dokonalý dokument beru například rozsáhlé materiály umístněné jako bonusy na blu-ray Pána prstenů, kdy je každá složka filmu rozpitávna až na dřeň. Zde zmíněné informace jsou hodně povrchní, na úrovni obecných znalostí o Jonesovksých filmech, zcela chybí detailnější pohledy na práci jednotlivých členů produkce a naopak přebývají různé nadbytečné veselé histotky z natáčení a všobecné chvalozpěvy. Mnohem zajímavější je jiný dokument umístěný na jonesovské kolekci a to On the set of Raiders of the Lost Ark, kde je možné sledovat Stevena Spielberga při práci s lidmi atp. ()

Matty

3 v 1, min. 7/10 informací budou fanoušci trilogie znát, ale není od věci, vyslechnout si je z úst přímých aktérů. Díky poskytnutému prostoru a způsobu sebe-prezentace navíc zvíte něco málo o jejich charakterových vlastnostech (nejen před kamerou nesnesitelná Capshawová, v pozadí dobrovolně stojící Lucas, každé špatnosti otevřený Marshall). ()

B!shop

Hodne dobrej dokument, ale jsou to vlasne tri filmy o filmu. 50 minut je Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy, 40 minut Indiana Jones a chrám zkázy a 35 minut Indiana Jones a poslední křížová výprava. Dokument je celkove hodne zajimavej, venuje se komplet celemu nataceni, od hledani hercu a psani scenare az po premieru. Jediny co mi tu chybelo, je vic dobovych zaberu, ale nejaky tu jsou. Z rozhovoru se navic dozvime mnoho zajimaveho o natceni a i nekolik veselejch historek. Jelikoz je to o vsech trech dilech, je dylka odpovidajici. Navic potesi, ze se tvurci nijak zvlast nechvali, ale spis rikaj, ze je tesi, ze se vse povedlo. Mezi dokumentama o filmu patri mezi ty nejlepsi. ()

Hellboy

Dobyvatelé ztracené archy: Padesátiminutový dokumentární film, největší část tvoří rozhovory s Georgem Lucasem a Stevenem Spielbergem. K vidění jsou nejrůznější concept-arty vytvořené před natáčením, návrhy Indyho oblečení, nikdy neviděné záběry (Tom Selleck na kamerové zkoušce, před tím, než byl obsazen Harrison Ford!) a samozřejmě mnoho záběrů ze zákulisí, jako když se Harrison Ford učil práskat bičem. Fascinující je, že autoři si nechali vytvořit několikametrový model setu, aby měli dokonalou představu o natáčení. ()

sidzej

Jeden z najlepších making of aké som videl...neskutočné množstvo informácii, kamerové skúšky Toma Sellecka, Harrisona Forda, Karen Allen, Kate Capshaw a ďalších. Skvelé dobové zábery z natáčania, vtipné historky (dopovanie Spielbergovej ženy pirulkami aby zvládla chrobáky, odpustenie scény s hadom, vtip s monoklom, Harrisonovo zranenie, robotické krysy, klobúk vs. zošívačka atď). Tvorcovia si očividne natáčanie všetkých troch dielov dosýtosti užili, na pľaci panovala pohodová uvolnená atmosféra ,vďaka ktorej sa mohla kreativita a tvorcovský elán naplno prejaviť. ()

Decker

Super dokument obsazeny na bonusovem dvd k trilogii Indiana Jonese. Oba autori (Lucas a Spielberg) odhaluji a vypraveji o nataceni techto bajecnych dobrodruznych filmu. Dozvidame se zde spoustu informaci, ktere predchazely samotnemu nataceni pri kterem vznikal nazev samotneho hrdiny a vyberu hlavniho protagonisty (coz je zvlast zajimave). Dale se zabirame aspektem pribehu samotnych, kaskaderskych kreaci, hudbou, zvukovou strankou a miliony jinych casti, ktere tvori tento jedinecny dobrodruzny zazitek. ()