V neprozkoumaných prostorách New York City, v obrovském labyrintu tunelů a jeskyň, živoří celé kolonie bezdomovců a "ztracených" lidí. Najednou se začnou objevovat zprávy, že vláda Spojených států v zoufalém pokusu pomoci v havarijním stavu nukleárního průmyslu uvažuje o plánu uskladnit radioaktivní odpad právě do těchto podzemních chodeb. Jejich obyvatelé jsou posléze vystaveni obrovské dávce radioaktivního záření a jeho působením se změní na C.H.U.D - Canibalistic Humanoid Underground Dwellers (kanibalistické humanoidní podzemní obyvatele). A tito mutanti se začnou živit obyvateli New Yorku... (Intersonic)

PKD

Dokoukáno po2. po 26 letech, jen s Krajními Obtížemi. V hl. roli chlápek z Krajních Mezí a docela srandovní, hnusná a fakticky špinavá homelessačka. Hodinu se tam děje akorát tak velké...vy víte co a samotní C.H.U.D.íčci se svítícími kukadly jako zrcadly, byť jsou uděláni dobře, to prostě nevytrhnou. Je to škoda, páč námět to nejni špatný a zručnější rež. by si s tím určitě vyhrál o 100% lépe. Takže jediné, co je na tomto podprůměrném filmu opravdu zajímavé a v rámci možností i ftypné, jest plná verze této jošťomilé zkratky... Canibalistic.Humanoid.Underground.Dwellers. ;-) Tudíž stačilo jen vymysleti název a nemuseli se obtěžovati s natáčením, haha. Do naprosto nesouvisející II, nejdu. A directors cut určitě rád vynechám. Nedovedu si představiti, proč u všech kanálů, vznikl??? ()

kingik

Brak mě baví, ale tohle neuspělo. Jsem pro remake. Klady: film než jsem si ho pustil mě zaujal svým neobvyklým názvem, rovněž herecké obsazení nebylo marné. Zápory: starý "béčkový" horor co nemá na dnešní kousky, zastaralý vizuál, bídné speciální efekty a masky kreatur,slabé technické zázemí, každá "drsnější" scéna působí komicky, celkově nuda a tak nějak hovadina o ničem. Mé hodnocení: 10% ()

Isherwood

Ukázkový výlisek hororového béčka z 80, který zaujme povedenými maskami (žárovky místo očí rulez!) a relativně dobrou atmosférou uvnitř manhattanské kanalizace. Bohužel kamera stráví více času u stolu v kanceláři, kde hrdinové řeší dilema záhadného mizení lidí, než aby více namasírovala natěšené divákovo oko lahodným gore. Prosebně volám pro remaku od jistého R. Z., tohleto už přeci jenom v některých momentech zestárlo. ()

tron

„Čat“ je nostalgická bomba, ktorá patrila k hitom videopožičovní 90. rokov. Ku mne sa však dostala už až v dospelosti, takže nemôžem dať 4* za nostalgiu. Je každopádne príjemným prekvapením, že i po desaťročiach ide o veľmi solídny a temný horor, ktorý síce je mierne odľahčený, ale rozhodne nejde o žiadnu hororovú komédiu! Netvormi tvorcovia šetria a je vcelku jedno, či preto, že nemali peniaze, alebo preto, aby budovali napínavú, tiesnivú atmosféru; proste ich ukrývanie v tme a náznakoch funguje, ako fungovalo vo Votrelcovi alebo v Čeľustiach. Bod k dobru za pôsobivú podzemnú kanalizačnú výpravu a zaujímavý motív nedôležitých bezdomovcov; chuť na túto skupinu obyvateľstva hororoví a trileroví filmári prejavujú dlhodobo (Mimic, lekársky triler s Hughom Grantom Smrtiaca liečba atď.). C.H.U.D. obsahuje v tej dobe módne veci: komando v stiesnených priestoroch, na ktoré čosi útočí (Votrelci), neekologická firma nechtiac vyrobí vraždiace monštrum (Aligátor). John Heard a Daniel Stern si o 6 rokov neskôr dali repete v trháku Sám doma, ale nemali ani jednu spoločnú scénu. Vrchol kuriozity je, že na scenári neoficiálne pracoval údajne aj samotný Stern. ()

cariada

Další horová béčková šílenost z 80.let. Klasický příklad vládní birokracie ,která dělá pokuy s toxickým odpadem přímo pod městem v kanalizaci. Což má za následek zpoustu nezvěstných bezdomovců ,ale nejen jich. Kapitán místní policie se snaží to vyřešit ,hlavně díky tomu že se mu stejným způsobem ztratila manželka. S pomocí misionáře co vaří pro bezdomovce zjištuje že v kanalizaci je něco moc děsivého s čím nechtějí mocný nic dělat. Ještě je tu fotograf co vyfotil jednoho napadeného. Nakonec i ty nahoře jsou nuceni něcvo udělat ,ale nic se neobejde jen tak jednoduše. No občas se pobavíte ,místy je to docela zdlouhavé ,ale jde to. ()

• Skratka C.H.U.D. znamenala podľa komisára z NRC, Wilsona (George Martin), Cannibal Humanoid Underground Dwellers, no oficiálne, ako sa aj na konci filmu dozvieme, sa jedná o skratku ku Contamination Hazard Urban Disposal. (Lukoh)
  • Jay Thomas v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)