Na konci s dychom

• Česko U konce s dechem (viac)

Richard Gere se představuje jako zlodějíček Jesse, který v kradeném autě narychlo opouští Las Vegas a na cestě do Los Angeles zastřelí policistu. Pomalu se kolem něho začíná stahovat kruh, ze kterého není úniku a vyvolává jen další zločiny... (oficiálny text distribútora)

corpsy

Tento remake sa snaží o niečo podobné, ako originál. ísť akousi inou hollywoodskou cestou ( originál bol vlajkovou loďou francúzskej novej vlny ), ale prišla len nuda a pokus a akúsi antierotiku, pričom zrejme tvorcovia chceli dosiahnuť pravý opak. Zbytočný a hlavne nezáživná perábka. ()

fragre

Existuje vůbec nějaký dobrý americký remake evropského filmu? Vždy mne napadne, že už je na tom Hollywood dost špatně, když musí vykrádat náměty jinde. A pravidelně je překope a přízpůsobí masovému vkusu diváctva (tedy zprasí) tak, že to volá o pomstu. Tohle vypadá jako nepovedená parodie původního filmu. ()

milancecil

Dramatický příběh s odlehčující romantickou dějovou linií, vyprávění o mladém muži Jesse Lujackovi, který si žije jen tak ze dne na den mimo běžnou realitu, baví se, užívá si lehkovážně života, i když za hranicemi zákonů, krade úspěšně pro výdělek automobily a nehodlá s tím rozhodně někdy v brzké době přestat, stíhání policií se štěstím zatím unikal, ale jen do osudného momentu, kdy při jedné z divokých jízd s čerstvě kradeným automobilem havaruje a v potyčce s pronásledujícím policistou ho smrtelně zraní střelnou zbraní, od té chvíle se z nevýznamného zlodějíčka stává vrah policisty a pátrání po něm graduje, ví, že je ztracen a záchrana únikem do Mexika je jen jeho spásnou fikcí, těžko může počítat s něčí podporou, s vrahem policisty nechce nikdo být nijak spojován, jeho šance se tak zmenšují a tragické vyústění událostí je zřetelně neodvratné. I přes spíše kritické přijetí, je to pro mne film zpracováním i obsazením dostatečně kvalitní, abych ho opět s potěšením shlédl. ()

keoma26

jeden z hlavních otevřených inspiračních zdrojů Tarantinovy Pravdivé romance (komiksy jako alegorie smyslu světa a cestování jako symbol jeho hledání, láska na hraně zákona i smrti, milováni v kině, elvis ...), v Tarantinově biografii uveden mezi padesátkou nejoblíbenějších filmů. ()

Bohemák

Měl jsem to štěstí, že jsem původní "Belmondovku" neviděl, takže jsem to přijal jako další z béčkových filmů z 80. let, které je Nova schopná nakoulet v přesvědčení, že na ni koukají jenom samí idioti. Bylo to slabé, ale na dva hlavní představitele se dobře kouká. ()

helloween93

Originál s Belmondem jsem neviděl, ale tenhle remake mi nepřišel tak špatný, mělo to docela styl a ani sekundu jsem se nenudil. Ten konec mohl být lepší, ale sledovat mladého Gera, jak krade jedno auto za druhým a utíká poldům nebyl tak zlej zážitek. Za mě 3* ()

Stíba

Není to nuda a to je důležité. Film má dobrý spád, neustále se něco děje a tak jsem při jeho sledování neměl moc času zamýšlet se jestli něco více či méně sedí což tady ani navíc nepovažuju za podstatné. Erotický úsek dozajista mnozí také patřičně ocení. ()

Rodin

Zase jedna velmi slušně nepovedená předělávka. Gere je naprostý dřevák i v jiných rolích, ale tady se opravdu překonává. ()

Cibulka_C

Omg, právě jsem asi našla ideální film pro mě, protože se tam vyskytuje praštěná a šílená postava, která celý film táhne v podstatě sama, je hezká - doslova jsem se Richardu Gerovi dívala jen na prdel 🔥, vlasy mu taky hodně přidávaly (vypadal jak Elvis Presley), takže souhrnně - člověk co má dobrou ass má u mě vždycky plusové body. 🫦✨ Neviděla jsem naštěstí žádné původní zpracování, ani se na něj radši nekouknu, protože tohle mě bavilo. Mělo to spád a moje pozornost vydržela tu hodinu a půl v kuse stále koukat na dobrou ass Richarda Gera. 👍🏻 Trochu mě vytáčela hlavní hrdinka, jak měla ten divnej přízvuk. Ke konci to bylo docela napínavý a divím se, že ten růžový telefon stále fungoval po tom množství vody, které do něj Jesse nakapal. Asi si to jdu pustit znova ty jo. 😫 ()