Detektiv Marlowe je najat hamižnou kansaskou kráskou, aby vypátral jejího zmizelého bratra. Stopy patřičně komplikovaného případu vedou k filmové hvězdě, zapletené do obchodu s drogami. (oficiálny text distribútora)

Hawaj

Hlášky, dobrej spád, správné prostředí a Marlow kterej nezklame. James Gamer ho zmák na jedničku. Filmové řemeslo jak má bejt. Příjemnej filmovej večer kdy jsem fajn pobavil i zasmál. ()

ilclassico

Celý film jsem přemýšlel, jestli se to odehrává v původních letech, nebo to posunuly do přítomnosti. Nepřišel jsem na to. Teď jsem se to dozvěděl z komentářů. No aspoň něco. Protože je to snad, to jediné, co jsem se dozvěděl. Zajisté jste viděli už film, kde se vám postavy pletli a vy ne a ne je rozlišit. Tady to byli ženské, které snad vybrali naschvál, aby vypadali stejně. Teda kromě té blondýnky, která stále hledala svého bratra. A to se ještě všechno odehrává ve šoubyznysu. Takže, přiznávám, hanba - nehanba, vrah zůstal pro mě neznámý, nevím, kdo byla ta tanečnice na konci filmu, proč zemřela a proč na ni střílel ten doktor. Tvůrci udělali ze mě pořádného idiota a dobře mi tak. Možná by se našel nějaký dobrák, co by v komentářech převyprávěl příběh polopatě, pro nás nechápavé. Jo a ještě něco. Mladší James Garner vůbec nevypadá jako James Garner. V rámci žánru za 3. ()

harycek

Poprvé jsem tenhle film viděl za mlada ještě s titulky a pamatuji se , že se mi to velmi líbilo , tehdy mezi námi mladými frčelo číst Chandlera a Marlowe byl náš hrdina , ale spíš by se víc na něj hodil Robert Mitchum než Garner!! Ve své době výborná detektivka, ale tento styl už je překonán mnohem akčnějšími filmy!? ()

brasek

Marlowe, ktorý nudí a nie je dôveryhodný. Príbeh je zo začiatku nejasný, Marlowe je až príliš vedľajšími postavami obskakovaný ako Superman. ()

gizi

Dobře podaná chandlerovka, u které jsem skoro vše stačil sledovat a chápat. Marlowe zde není ten pravý drsňák, jak si ho představuji, ale i tak je dobrý. 70% a 3*. ()

PORTER44

Oddechová krimi o soukromém očku,který se dostane do potíží, dokonce i s Brucem Lee který předvede i pár svých kopů než skočí nechtíc z balkonu. ()