Zathura: Vesmírne dobrodružstvo

• Česko Zathura: Vesmírné dobrodružství (viac)

Vždy, keď ich otec (Tim Robbins) odíde do práce, začnú si šesťročný Danny (Jonah Bobo) a desaťročný Walter (Josh Hutcherson) liezť na nervy. Raz sa však behom obvyklého hašterenia Danny ocitne zamknutý v temnej pivnici, kde objaví starú stolovú hru menom Zathura. Už od prvého ťahu je však jasné, že Zathura nie je len tak obyčajná hra - Dannyho figúrka sa pohybuje sama od seba a akonáhle vstúpi  na políčko meteorický roj, dom začne byť bombardovaný skutočnými meteoritmi. Skrz dieru v streche si obaja bratia uvedomia, že sa ocitli v ďalekom temnom vesmíre. A nie sú samy. Tak začína ich úžasné dobrodružstvo, behom ktorého si Danny s Walterem uvedomia, že pokiaľ sa im nepodarí dokončiť hru, zostanú vo vesmíre navždy. Každý ďalší ťah je zárukou nového vzrušujúceho dobrodružstva – bratia nechtiac uložia svoju sestru do hlbokého kryonického  spánku, utekajú pred pokazeným dvojmetrovým robotom, zachránia vesmírneho stroskotanca a stretnú sa s hroznými mäsožravými jaštermi. Spolu s osirelým astronautom sa musia pokúsiť prekonať všetky nástrahy a úspešne sa prebojovať až na koniec tajomnej hry, aby sa mohli vrátiť domov. Všetky pokusy však môžu vyjsť nazmar, pokiaľ sa im nepodarí zvíťaziť nad najväčším nebezpečenstvom zo všetkých - silnou gravitačnou silou, ktorá ich vťahuje do prázdnoty temnej planéty Zathura. (TV Markíza)

Chlo0opek

Taková trochu modernější kopie Jumanjiho. Každopádně - dívat se na to dá. Zábavný pohodový rodinný film, u kterého se člověk docela odreaguje. ()

dratkovani

Fantasy,která celkem pobaví,až na amerického kosmonauta,nějak ty amíky a jejich kulturu nemusím,je tam vidět podobnost s Jumanji,což je pochopitelné,ale podstatně slabší děj a stvárnění, pokud ale nemáte co na práci-není to špatně strávený čas. ()

bjehna

Tak trochu Jumanji je slabý výraz. Rozhodně hezká podívaná, až na tu upíří královnu Ztuhlej Ksicht, ta tam vůbec nemusela být. Ale docela to šlo, hezky vykradený koncept hry alá Jumanji ve vesmíru, který až na některé pasáže vůbec neurazí a jako bezmyšlenkovitá podívaná s dětmi splní funkci. 75% - 25 % (minus 25% za Ztuhlej Ksicht). Suma sumárum 50% ()

annevelyn

Slabý podprůměr, který se zoufale snaží vytěžit každičký dolar z ubohého diváka, který kdysi shlédl Jumaji a touží vidět i remake. Na remaku není nic špatného, tedy kromě samotné myšlenky přetáčet cizí nápady, ale v tomto případě to byla jednoznačně pána pořádně mimo. Neobjevuje se tu jediný originální, nebo alespoň trochu smysluplný nápad, který by tento film pozdvihl z propasti zapomnění. ()

whass

Mě to jednoznačně bavilo!!Skvělá komedie která pobaví celou rodinku i když občas pokulhává děj o zábavu je tu určitě postaráno!! ()

Candyman6

Kdybych volil mezi tímto a Jumanji, tak druhá možnost vyhraje, možná i z lehké nostalgie. Film měl dobrý efekty, ale žádný extra nápad(celou dobu jsem v tom viděl Jumanji v jinym kabátě), ale přes to všechno mě pobavil. ()

Puslanka

Čekala jsem něco strašného, takže jsem mohla být překvapena jen v lepším a výsledek ušel. Tedy v rámci dětského filmu, pokud se chce člověk jen velmi oddechově na něco podívat. Fakt, že se jedná o obdobu Jumanji, kde šlo sice také o fantazii, ale "realistickou fantazii" oproti Zathuře, kde asi žádné fyzikální zákony neplatí, mi dost kazí dojem z filmu. Mezi 2 a 3 * ()

xray0045

Pokud jste nevideli Jumanji asi se Vam bude film libit. Bohuzel je to pouhy klon situovany do vesmiru. Revnivost a usmirovani bratru, ktera ma byt motivem filmu je chvilemi docela otravna. Film na jedno shlednuti, po tydnu jsem si nedokazal vybavit zadny zajimavy moment. ()

Další kniha na stříbrná plátna

Další kniha na stříbrná plátna

01.03.2006

Adaptace knižních děl, čím dál více plnící kinosály, se poslední dobou stávají nejvýdělečnějším druhem filmu, proto se není čemu divit, když veliké společnosti skupují filmová práva od knižních… (viac)