X-Men: Posledný vzdor

• Česko X-Men: Poslední vzdor (viac)

Vývoj svetových dejín môže ovplyvniť "liek", ktorý dokáže premeniť mutantov na obyčajných ľudí. Mutanti majú po prvý raz možnosť zvoliť si svoju budúcnosť - buď si zachovajú svoju výnimočnosť, ktorá je však príčinou ich izolácie a odcudzenia od ostatných, alebo sa svojich schopností vzdajú a stanú sa normálnymi ľuďmi. Protichodné názory vodcov, mutantov Charlesa Xaviera, hlásajúceho toleranciu, a Magneta, podľa ktorého prežijú len tí najsilnejší – sú podrobené poslednej skúške – a rozpútajú totálnu vojnu, ktorá má všetky doterajšie bitky definitívne ukončiť. (TV JOJ)

Drc

Poměrně zdařilé pokračování průměrné série. V první půlce nuda, v druhé pak nabírá film na obrátkách a přidá se i mnohem lepší atmosféra. Fandovi komixů se to určitě bude líbit více (stejně jako předchozí díly), pro nezaujatého diváka normální film na jedno podívání. ()

Greedo

Velmi slabé pokračování slušné akční sci-fi série. Děj je tak předvídatelně servírován po lopatě do vaší hlavy, že jej pochopí každý zatvrdlý průměrný američan, kterému je tento snímek patrně uřčen. Ještě jednou zdůrazňuji předvídatelnost. Měl sem pocit je vše si dosadím co nejhloupěji sám, a také to tak dopadlo. Je škoda že tady končí tak slušně rozjetá série. Nebo ne? ()

jasiska

Vedela by som si záver tejto mojej obľúbenej trilógie predstaviť aj lepšie, ale čo narobím. S tým, čo máme, som v podstate spokojná. Akcia bola síce super, ale taký mám pocit, že to by nemal byť jediný atribút filmu. No čo, som rozmaznaná prechádzajúcimi dielmi. ()

kwoky

Perfektni prace. Dobry pribeh, masivni akce, silny kulervouci zaver. Konecne scifi tak bombasticke, ze jsem si pripadal jako v pocitacove hre. Jsem spokojen. ()

Wishkah

Je to pod úrovní předchozích dílů. Rattner umí pěkně poskládat obrázky a zvýraznit chemii mezi herci ale to je tak všechno. Tenhle film není z nejhorších, nicméně ho Rattner nedokázal ukočírovat a udělat z něj něco víc. Bohužel.......bde to znít blbě ale já si strašně oblíbil Vinnie Jonese jako Juggernauta. Je to skvělej maník a patří mu nejvtipnější hláška filmu. "I´m a Juggernaut, Bitch!!" ()

blues

Po shlédnutí celé trilogie mě napadlo, že tento poslední díl by měl být tím nejlepším. Tak by to aspoň u trilogií mělo fungovat (viz LOTR). Tady je to ale přesně opačně, první díl byl geniální, druhý už o něco míň a třetí ještě méně. Dávám 4 hvězdy jen proto, že jsem fanouškem trilogie, ale Poslední vzdor by mohl mít s klidem i průměrné 3 hvězdy. Rád si počkám na prequely s Wolverinem a Magnetem! ()

Prochy38

Nadprůměrný vrchol celé trilogie. Ani nevím, co víc k tomu napsat. Herecky na jedničku, hudba stále skvělá a efekty? Ty jdou z dílu do dílu o jednu až dvě třídy výš. Skvělé. U mě jen těžké nadšení! ()

Xavi6

Poslední vzdor byl už o něco slabší dí X-menů, ale i tak jsem byl opět spokojen. Nejlepší scéna z filmu byla, když Magneto utíkal z vězení pomocí železa v krvi, to bylo hodně důkladně promyšleno. :) Zde se už konečně dozvíme, jak to skončí všechno, někteří umřou, někteří přežijí, někteří se "vyléčí" z mutace(...). ()

Zero_Signal

Jasný príklad typu filmu v ktorom platí "pekné obrázky a mnoho akcie nerobia film". Priznávam, bavil som sa dobre, miestami až skvele (posledný showdown), aj keď miestami som sa nevyhol miernej nude. Vadilo mi aj veľa, podľa mňa, zbytočných postáv.. ale najviac mi prekáža, že tento film, naroziel od Singerovej jednotky a dvojky, nemá veľmi čo povedať. Na konci zmienenej jednotky a dvojky som cítil akoby pocity morality, myslím, že to bol aj zámer Singera (kritika na to, ako spoločnosť nie je ochotná akceptovať iných..), ale na konci tohto počinu som necítil absolútne nič. Jednoducho mi nemal čo povedať. Povedal som si "OK, fajn filmík" ale o 2 dni na neho zabudem. Čiže jasné 3 hviezdy za zábavu, ale to je vše. ()

Hanes88

Tento třetí díl už je o něco slabší než předchozí dva. Ne že by byly horší herecké výkony či efekty, ale mohli si pohrát trochu více s dějem. Závěr byl ovšem velice pěkný - doslova poslední vzdor :-). 75%. ()

peetriss

Jiný režisér, jiný přístup. Brett Ratner si zřejmě řekl, že charakterního vykreslování postav už bylo dost v Singerových dílech a x-menovské vyprávění překlopil směrem k přímočaré a triky nabité akci, která však má spád a skvěle baví. Je to možná trochu jiný X-Men než jsme zvyklí, ale ono změnu osoby na postu režiséra bez určitých vlivů na formu udělat nelze. Kdoví, kdyby se Ratner pokoušel o bezhlavé kopírování Singerova stylu, mohlo to dopadnout neslavně. Já sám za sebe říkám, že zklamaný vůbec nejsem, výborně jsem se bavil. ()

Darth Maul

Bryan Singer tretím X-Menom jednoznačne chýba, ale nie je to až také zlé, ako by sa mohlo zdať. Brett Ratner ponechal psychológiu postáv na vedľajšej koľaji a dej posúva prevažne akciou. Dodržuje pritom určitú stopu, ktorá bola v predchádzajúcich filmoch vytýčená. Ratner tak vytvoril film, ktorý je dynamický a zaujme široké publikum, ale padá na dialógoch. Divák síce má dobrý pocit z toho čo videl, no kdesi vnútri ho trápi otázka: Nebol by to so Singerom dokonalý vrchol legendárnej komixovej trilógie? Posledná scéna s Magnetom a úplne posledná potitulková scéna sú však veľkou lahôdkou pre fanúšikov a vzbudzujú veľmi zvedavé otázky. ()

Tristaver

Po kvalitní jedničce a výborné dvojce přichází s trojkou X-Men změna režiséra a rapidní pokles kvality. V tomhle díle bylo všechno tak špatně, až je to k pláči. První půlhodinu (která tvoří v podstatě třetinu filmu) se téměř nic neděje a film nudí. Pak nastupuje zřejmá Ratnerova taktika - nastřádat co nejvíce mutantů. Bohužel, kvantita málokdy překoná kvalitu a režisérův záměr tak zůstává nevyužitý. Příběh je neuvěřitelně plytký a hlavně se zdá být takříkajíc "nepřirozený" až strojený. Dvěma pomyslnými vrcholy trapnosti pak je příběh okolo Jean Grey aka Phoenix a emocionální scéna v polovině filmu. ()

Asmodin

Napadlo někoho jak by to dopadlo, kdyby na Phoenix použili lék a měl by z ní být člověk? Nebo by mohl být alternativní konec, že Phoenix adoptuje kluka, který by jí sebral schopnost. ()

Macik

Je zde tolik postav, že Ratner totálně nezvládá zpětnou vazbu na diváka.. místama na některé "zapomíná" a rozjíždí příběh jen některých z nich.. mě to ovšem jako fandovi pořadné akce zas tak tolik nevadí a bez větších problémů to Brettovi odpustím.. škoda jen tý stopáže.. půl hodinka navíc by jenom prospěla.. ;-) btw taky vám přišlo divný, že když Magneto přenáší most na Alcatraz tak je světlo a jakmile most dopadne tak je tma jak v pytli.. ?:-P ()

Jeržik

Film začíná: "Tohle bude supr!" ...po 30minutách: "Jo, každou chvíli se to už musí rozjet!"...hodina pryč: "Tohle nebylo zlý ale co ten zbytek?!" ...75 minut pryč: "Ještě není konec, finále bude určitě boží!" ...100minut: " Sakra, za chvíli to končí-to přeci nemůže být pravda (určitě je to delší než psali na plakátu). Takže, kdy už to pořádně začne?!" ...záverečné titulky: "Kur*a, to je vážne všechno?! Kde byli ti X-meni?! Kde byla ta zábava z dvojky? Kde bylo všechno z dvojky?! JÁ CHCI X-MENY!!!!" ... potitulková scéna: "Jasný, takže se vlastně nic nestalo, ok." 50% ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)