X-Men: Posledný vzdor

• Česko X-Men: Poslední vzdor (viac)

Vývoj svetových dejín môže ovplyvniť "liek", ktorý dokáže premeniť mutantov na obyčajných ľudí. Mutanti majú po prvý raz možnosť zvoliť si svoju budúcnosť - buď si zachovajú svoju výnimočnosť, ktorá je však príčinou ich izolácie a odcudzenia od ostatných, alebo sa svojich schopností vzdajú a stanú sa normálnymi ľuďmi. Protichodné názory vodcov, mutantov Charlesa Xaviera, hlásajúceho toleranciu, a Magneta, podľa ktorého prežijú len tí najsilnejší – sú podrobené poslednej skúške – a rozpútajú totálnu vojnu, ktorá má všetky doterajšie bitky definitívne ukončiť. (TV JOJ)

veverysiak

Iná nosná línia, iný film, porovnávať s prvými dvomi dielmi je možné, ale len kvôli cibreniu vlastných výrazových prostriedkov, toto je zobrazenie vojny dvoch mystických svetov a ako také je zvládnuté na úrovni, ja osobne vojnové filmy veľmi nemusím, ale treba uznať, že v tomto prípade spojenie nadupanej akčnosti a pôsobivých efektov urobilo svoje, takže 75%. ()

Holusacek

Pořád slušný nadprůměr v rámci série,trochu slaběji zvládnuté,ale i přesto.Děj mě již absolutně nepohltil,nijak silně neohromil,ale v rámci série-75%.Brett Ratner dokázal zfilmovat velké boje,u kterých by si Singer,jako u jedničky,ani ,,neškrtl´´.Průměrně stejné hodnocení s úvodním dílem.Mnohdy dobré výkony herců. ()

spawnxp

Jako podívaná pěkný - až má člověk obavy co přijde - až se Magneto v příštím díle zase zmutantí, bude už hejbat s celou Zeměkoulí asi. Hollywoodská big show jak má bejt. Na jedno zkouknutí. ()

rigby

Žádné výrazné zlepšení oproti předchozím dílům nevidím. Snad jen absenci humoru, ztrátu třetího rozměru. Prostě je to plochá podívaná bez výrazných emocí, bez hloubky. Oči se dívají, mozek odpočívá. A nakonec nezůstane nic. ()

DansteR

"Charles Xavier did more for mutants than you will ever know. My single greatest regret is that he had to die for our dream to live."...Dle časové linie poslední díl celé série, která už není jen trilogie. Vyvrcholení sice slušné a nápad s lékem se musí také ocenit, ale je celkem škoda, že film působí hrozně přeplácaně, především z hlediska nových mutantů na scéně, kteří se jen chvíli zdrží a padnou nebo zmizí skyti a pořádně nepoznáni za zavěrečnými titulky. Jinak hvězdička navíc za pěkné obsazení (základní), které to zvladá jako vždy a také za triky, které na diváka působí dostatečně "reálně" obvzlášť ta poslední scéna s Jane si zaslouží ty procenta navíc. 75% ()

William_Kirk

Jediný ze tří "původních" filmů, který mě opravdu připoutal do křesla v kině ( a i u televize). Film je napínavý, dramatický, působí "na city"... a je naprosto jiný, než předchozí dva. Jedna věc mi sice jako fanouškovi Patricka Stewarta vadila, ale i tak musím dát 5 hvězdiček. Dobře, že šel Singer do Supermana :-) ()

Setanta

Nemastný, neslaný, divný. Se slabou akcí, nezajímavými lokacemi, neskutečně stupidními postavami (dokonce i ten Wolverin mě tady sr*l) a to hlavně v řadách záporáků, přičemž těch postav je i nadbytečné množství, zbytečně patetické a místy vyloženě stupidní. Asi by mě to tak neštvalo, kdybych neměl X-Meny rád a 1 a 2 se mi tak brutálně nelíbily. Ale takhle... Skutečně jsme mohli dostat lepší zakončení trilogie. ()

Jason13

Pan Ratner to vzal do rukou trochu jinak než pan Singer, ale myslím si, že vůbec ne špatně. Potvrzení toho, že X-meni jsou na marvelovským žebříčku hodně na špici.. ()

Trinculo

Kapitán Picard je přetransformován na hlas, který zní v ševelení stromů a Magneto nemá s kým hrát svoje šachy. Hezké na tom filmu je vylíčení celé te šílené, svázané byrokratické mašinérie s touhou vyléčit všechno jiné, jen proto, že je to jiné a pak začlenit a pohltit. Jinak celkem nemastné a neslané. ()

Aidina

Tak občas by chtěl být mutantem asi každý. Záleží na konkrétní situaci. Mít vlastnosti Jane, tak dám pár věci hodně rychle do pořádku:-)) Ale i dovednosti Halle Berry by nebyly špatné, vyzvala bych meteorology a jejich počítačový systém Alladin k takovému malému duelu. To by bylo taky pěkné sci-fi. ()

Scaevola

Výborné vyvrcholení, které vlastně vyvrcholením není a ani být nemůže. Zápletka s Phoenixem sice nepatrně trčí jako pohrobek minulého vyprávění nebo roubovaná větévka, ale na druhou stranu ústí v sympatické odhodlání tvůrců odškrtávat i zavedené postavy. Přese všechno jsem se však nemohl přinutit nefandit siru McKellenovi, ačkoli inklinace jeho postavy k "jinému" řádu je zde oproti Singerovým dílům až zbytečně prvoplánová. ()

kyrysar

tak až dneska jsme se podíval na poslední potitulkovou scénu a jsem unešen... jediné co mi začíná vadit, jak produkce nelogicky propojili všechny další film... ()

kacer4

Prišlo mi to tak, že za kameru sadol Ratner a spravil vo filme poriadky podľa seba. To čo vybudoval Singer celkom slušne v dvoch filmoch, Ratner zbúral za 20 minút. Myslím, že Jean zomrela preto, aby si ľudia poplakali trochu a nie aby v trojke robila zo všetkého trhací kalendár. A to je hlavný problém filmu. Bolo síce dobre zobrazené, že na stranu temna ju zviedol Magneto, ale spraviť z nej chodiacu mŕtvolu nemuseli. A ešte jeden tŕň ma pichal do oka. Bobby si vybuduje postavu sympaťáka a s Mary sú jediný pár vo filme. A príde Page a svojím plačom zbalí Bobbyho. Trochu mi to bolo ľúto. Ale celkovo dobrý dojem z filmu, taká mierna oddychovka, no ako zakončenie série trochu slabé. ()

Eeve

Dokážem pochopiť, čo sa toľkým ľuďom na tomto filme páči, že ho niekedy považujú až za najlepší diel série - takmer neprestajná akcia, oveľa viac hutnejších efektov, menej "obkecávačiek" a tak podobne - ale to je tak povrchné :( dúfam, že nie som sama, pre koho je to málo na to, aby som to považovala za naozaj kvalitný akčný scifi film. Predošlé diely mali dušu, doslova vás vcuclo do sveta x-menov. Tuná sa o nejakej hlbšej myšlienke, akcii alebo konverzácii ani nedá hovoriť. Áno, je to všetko pekné na pohľad, a rýchle, a svižné, ale...ale. Najhoršie pohorel scenár, absolútne bezduchých hlášok by sa zopár našlo, osobne som neznášala všetky tie klišé obkecávačky a la "sme jeden tím", a hlášky typu "zomriem pre teba" a "čo som to urobil" - až ma strasie. Je mi smutno pri predstave, aká unikátna séria by to mohla byť, ak by to ostalo v Singerových rukách. Suma sumarum, pozerá sa na to pekne, rozmýšľa sa pri tom už menej. ()

brasek

Grande finále do silnej miery prišlo, Magneto je stále boss a aj v penzii ešte stráda plány na návrat. Posledný diel série neprekvapí, všetci vieme ako to skončí, ale je to pohodový snímok kde si každý môže prísť na svoje. ()

Apaachee

Třetí díl této série není příliš slavným oříškem. Film je tak trošku mimo mísu, není to taková pohoda, taková kvalita, taková preciznost, jakou jsme viděli u Singera, je to o několik stupínků horší. Jakožto zarytý fanoušek X-Menů a celkově Marvelu přihazuji něco navíc, ale i tak to není naplno. Veliká škoda, mělo to potenciál. ()

Blejzr

Bez pochyby nejlepší díl celé trilogie!!! Neskutečná řežba!! Kurňa to bylo pokoukáníčko, fakt parááda :) Pro mě pořadí jasné, nejlepší 3. tento díl, druhej dvojka a nejslabší (i tak ale dost dobrý) jednička :) ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)