Chladnokrvný Stone

(TV film)
  • Česko Chladnokrevný Stone (viac)

Hrdinou dramatického příběhu je někdejší detektiv z Los Angeles Jesse Stone (Tom Selleck), který kvůli nadměrnému pití přišel o slibnou kariéru a skončil u policie v zapadlém městečku Paradise. Zdá se, že v takové díře se nemůže vůbec nic stát, ale když dojde k vraždě, Stone záhy pochopí, že má co do činění s nebezpečnými sériovými vrahy. Podezírá ze zločinu excentrickou manželskou dvojici Andrewa (Reg Rogers) a Briannu (Jane Adamsová), která je fascinována násilím, ale případ se komplikuje. Poté, co je znásilněna šestnáctiletá dívka, si Stone uvědomí, že by mezi oběma případy mohla být souvislost a hodlá ji prokázat. Vyšetřování probíhá pod sílícím tlakem tisku, nadřízených i FBI a stává se nejdůležitějším případem Stoneova života. (oficiálny text distribútora)

nash.

Další případ (i když natočený jako první) policejníého náčelníka Stonea neztratil téměř nic z kvalit předchozího filmu. Atmosféra, i když není tak hutná, se nese ve stejné tónině, a tomu kdo v ní nalezl zalíbení, přínáší další příjemný zážitek. Možná jsem měl chvíli trochu potíže s dvojicí až příliš filmových vrahů, nicméně jejich zasazení do atmosféry filmu bylo zajímavé, stejně jako způsob jakým tvůrci pracovali s napětím, které příjemně gradovalo až do konce, ačkoli byla totožnost vrahů odhalena už samém počátku vyšetřování. ()

Ouwen

Tak jsem se rozhodl znovu po tolika letech oprášit filmy s Jesse Stonem a naprosto v pohodě to doklusalo pro plné hodnocení. Působí to dospěle, a hercům nemám co vytknout ani jejich postavám. Hlavně Tom Selleck naprosto válí, neustále vyzařuje charisma a má i pěkné hlášky. Dialogy působí lidsky a normálně, neměl jsem pocit, že by si to hrálo na něco víc. Ačkoliv je to místy depresivní, nedokážu se zbavit toho faktu, že se mi to sledovalo příjemně díky meditativní atmosféře a všechno se to děje tak nějak přirozeně. Už se těším na další. Případy jsou generický vesměs, ale to mě nijak netrápí. ()

rt12

Někoho může odradit pomalé tempo filmu. Ovšem vzhledem k v jakém prostředí se děj odehrává, skvěle podtrhuje celou ponurou atmosféru. Připomíná mě to klasické kriminálky z 80.let. Tom Selleck má stále charisma a jeho postavě zcela věřím. Zatím jsem viděla dva filmy se Stonem a těším se na další. ()

JohnCZ

Stone Cold je docela kuriózní případ. Ačkoli byl natočen a odvysílán jako první, chronologicky se řadí až za díl natočený o rok později a opravdu je dobré v rámci návaznosti sledovat Stone Cold až jako druhý v pořadí. V tomto případě se už opravdu spíše jedná o krimi, melancholické nálady tu je podstatně méně. Tento díl je ale o něco temnější a mrazivější, byť tak trochu postrádá napětí. Záporáky totiž po celou dobu známe. A popravdě, vedlejší dějová linie se znásilněním byla o něco zajímavější než ty trochu za vlasy přitažené sériové vraždy. ()

Phobia

Chladnokrevný Stone alias Průměrný průměr. Na takové filmy se blbě píšou komentáře: nejsou tak špatné, aby na ně člověk plival jedovaté sliny a nejsou ani tak dobré, aby na nich bylo co chválit. Snad sympatická výprava stojí za zmínku a některé hlášky a ne zcela liliově čisté postupy Toma Sellecka v roli náčelníka policie v Prdelákově. Ve stavu počáteční nachcípanosti jsem neměla energii hledat lepší program a u tohohle nebyla škoda chrchlat, smrkat, srkat čaj a ztrácet vědomí. 55% ()

• Je to jediný příběh v sérii, který dostal raiting "R" pro násilný obsah, sex a užívání drog (na film s ratingem R smí mládež do 16 let pouze v doprovodu dospělé osoby). (Terva)
  • Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko v lokalitách Blue Rocks, Halifax a Lunenburg. (Terva)
  • Robert B. Parker napsal tento příběh jako čtvrtý ve své knižní sérii, ale pro televizi byl natočen jako první. (Terva)