Tom Selleck sa vracia ako bývalý šéf policajného zboru mestečka Paradise Jesse Stone, a to s doteraz najnapínavejšou záhadou. Cindy Van Aldanová bola pre Jesseho ako dcéra. A teraz je mŕtva. Aj keď všetko poukazuje na to, že spáchala samovraždu a predávkovala sa drogami - či už sa jedná o jej pestrú minulosť prešpikovanú závislosťou, asociáciu s vražednými gangstrami či skúsenosti s prostitúciou - Jesse predsa len pozná svoju kamarátku natoľko dobre, aby túto variantu vopred vylúčil. Tentoraz je to osobné a Jesse sa nezastaví pred ničím, aby pomstil stratenú nevinnosť a následnú smrť mladého dievčaťa, ktorej bol kedysi mentorom. (TV Dajto)

Skuby47

Sedmá a zatím poslední část krimipříběhů, kterou jsem měla možnost vidět si zachovává stejnou ponurou atmosféru, působivou hudbu, poutavý styl vyprávění i poetiku prostředí jako v předchozích snímcích. Jesse Stone se pomalu se svou zranitelností a zoufalým bojem s alkoholem a vlastními můrami zabydlel v naší rodině. Vše dokonalé jako vždy, takže se v tomto hodnocení budu věnovat českému dabingu přesto, nebo právě proto, že jsem tento díl viděla pouze s titulky. Doufám, že ho televize časem převede do češtiny, protože Pavel Soukup jako dabér v této sérii předvedl, že umí. Jeho hlas se skvěle hodil k postavě Jesseho a je vidět, že se vcítil do jeho smutků a žil s ním. Z druhé strany je pravda, že tento americký snímek je zcela neamerický a kdo čeká akci, výbuchy a honičky, bude zklamán. ()

herr_carter

Tak jsem konečně díky televizi taky čuchnul k tomuhle chmurnému detektivovi, který krom zločinu bojuje taktéž (a především) se svými kostlivci ve skříni. Jak tu tvrdí mnozí, je něco kouzelného na Tomu Selleckovi, co filmového diváka upoutá (byť přesně nedokážu říct, co přesně to je). Jeho počínání od ničeho k ničemu, doplněné společností čtyřnohého kamaráda a hezkou surovou přírodou je koukatelné a neurazí. Je to takový ten typický příklad lidského, společností vyděděného člověka, který ve svém počínání nemůže ustat, aby konečně našel svůj vnitřní klid, který ale nepřichází........................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Enšpígl odpad!

Pokud chcete vidět jaký to je, když dialogy k filmu píšou blbý a blbější, pak neváhejte a okamžitě skočte po tomhle filmu. Mě to přišlo, jako kdyby tenhle film dělali kosmonauti, co byli hodně dlouho mimo naší planetu. Vidět tenhle film Putin, tak na něj pošle krmyskou domobranu. V jednu chvíli to vypdalo, že Jesse Stone vyšetřuje asi 150 případů na jednou. A ten střih vypadal, jako z filmu, co má rozpočet 10 severokorejských wonů. ()

nash.

Poměrně neobvyklě vystavěná krimi, ve které se odstavený Jesse pokouší vyrovnat s tím, že přišel o práci, a současně, protože je polda tělem i duší, se snaží nejen odhalit skutečné pozadí smrti dívky se smutným osudem, ale také zastavit bezcitného ruského pasáka a ještě fušovat do vyšetřování příteli Haleymu. Atmosféra vykolejenosti a prázdnoty, která se před člověkem rozprostře po ztrátě zaměstnání je dokonale zachycena, melancholie přechází až téměř k depresi. Vím, že mnoha lidem asi tento film moc nesedne a budou se nudit, ale pro mě je to opět výborný televizní zážitek, s několika opravdu silnými scénami, výtečnou a na krimi netradiční atmosaférou a samozřejmě dokonalým Tomem Selleckem v životní roli zásadového, laskavého, ale také nekompromisního poldy. ()

MartinezZ

Sedmý filmový (nebo spíše televizní) Jesseho příběh oproti svým předchůdcům dle mého ztrácí. Jesse neměl už v podstatě moc pro co žít už v předchozích dílech, ale nad vodou ho držela alespoň práce a přítomnost krásných žen pod peřinou (Tom je vysoký sympaťák, ale v Paradise asi mají o chlapy nouzi). Jenže práce už není, zbývají jen ženy a chlast, což by mnohým zřejmě stačilo, jenže Jesse je polda do morku kostí a tohle h ničí. A ničí a ničí a to tak moc, že už ta depka pomalu zachvacuje i diváka. Čekal bych už, že se něco stane a Jesse se vrátí do práce, nebo se postaví na vlastní soukromé nohy nebo něco (knihy jsem ještě nečetl, takže budoucnost neznám). A tak se v podstatě řeší jen dvě "drobnosti", které ale za mě na samotný film nestačí. Rozdělit na dvě epizody seriálu možná, ale na samotný film je to málo, včetně odfláknutého závěru. Zachraňují to vše jen staří dobří známí, které tu ale mají jen nepodstatné epizodní roličky, aby bylo co do filmu dát. ~~~ Jesse, tohle mě nenadchlo. ()

• Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko. (Terva)