Jesse Stone: Rodinné tajomstvo

(TV film)
  • Česko Jesse Stone: Nový začátek (viac)

Policista Jesse Stone (Tom Selleck) přišel kvůli problémům s alkoholem o práci i rodinu. Aby zapomněl, odjíždí do městečka Paradise, kde se chce ucházet o místo šerifa. Práci získá. Jednoho večera je donucen zasáhnout proti místnímu hrubiánovi Joe Genestovi, kter napadl svou ženu. Jeho zásah byl rychlý a tvrdý. Ne každému se ovšem jeho způsob zamlouvá. Místní právnička, se kterou se později sblíží, mu naznačí, že problémy se u nich tímto způsobem neřeší. Jesse Stone začne nahlížet pod zkorumpovanou pokličku napohled poklidného městečka. Když zjistí, že jeho předchůdce byl zavražděn, i on se ocitne v ohrožení života. (videofil)

MickeyStuma

Převážně televizní ikona Tom Selleck je hlavní postavou dalšího detektivního projektu. Jeho drsná tvář se uplatňuje i zde, ale s velmi poklidným průběhem. Ztvárnil tu šerifa nastupujícího v novém působišti a hned má co dělat s místní korupcí. Na snímku mi nejvíce vadí, že se tvůrci rozhodli pro kriminálku. Troufám si tvrdit, že jako detektivce by to fungovalo daleko lépe. Po velmi depresivním začátku se rozvinul pozvolný příběh, kde se stala vražda a my diváci už od počátku známe pachatele. A tak veškeré kouzlo napínavého pátrání po strůjci zločinu je pryč. Absence akčních scén vytváří s díla starou klasickou krimošku, kdy sledujeme jak se šerif dopracovává do zdárného dějového vyvrcholení. Odpočinkový snímek vhodný převážně pro starší diváckou generaci. Mladý divák přeci jen očekává nějakou tu rvačku či přestřelku, ale toho se zde nedočká. ()

Roman.Ticka

Ano, je to jeden z těch projektů, jenž sází na charisma hlavního protagonisty - jako lákadlo na ženy zabírá skvěle. Navíc jde zde víc o charakteristiku osobnosti postav a místa "činu", než o prosté krimi, čímž snímek získává na zajímavosti a poutavosti o stupínek navíc. Přesto si nechám volbu vyššího hodnocení na další díly, které doufám nepropásnu, jak mi obvykle hrozí při pravidelnosti, jež je typická pro seriály, a proto je prostě nesleduji, i když bych moc chtěla. ()

MM_Ramone

Pri prepínaní televíznych programov som šťastnou náhodou natrafil na detektíva Jesse Stonea, ktorého stvárnil americký herec Tom Selleck. Táto úloha mu pristala, ako sa hovorí, bola mu ušitá na mieru. Pôsobil dôveryhodne a charizmaticky. Zaujal ma aj kriminálny príbeh, ktorý sa podujal tento svojrázny policajný inšpektor vyšetriť. Životom ostrieľaný muž, ktorý má problém s alkoholom, krorý prišiel o rodinu, zničil si dobre rozbehnutú kariéru, sa stane šerifom v malom mestečku Paradise. Tam sa bude musieť vysporiadať s nejedným problémom, vrátane úkladnej vraždy. Na to, že sa jedná o televízny film to má celkom slušne hustú atmosféru. Titul "Jasse Stone: Rodinné tajomstvo" je len jedným z filmov zo série s týmto nie celkom tradičným ochrancom zákona. Určite dám ešte Jesse Stoneovi šancu. Moje prvé stretnutie s ním hodnotím tromi hviezdičkami. *** ()

zodiak217

Nový začiatok sa celkom podaril, čo mi však vadí postupne pri ostatných filmoch, že strácame prehľad o tých menších detailoch keď jednotlivé postavy prichádzajú a odchádzajú z deja alebo ako prišiel napríklad k svojmu retrieverovi bez mena, ktorého volá len pes, ale to je skôr výčitka k dejovej prepojenosti. Každý jeden film sa snaží mať hlavnú dejovú niť prepletenú so životnmi ostatných aktérov, ktorý sprevádzajú Jesse Stona na jeho púti životom v Paradise. Tom Selleck to hrá naozaj dobre, tak cynicky uveriteľne, kedy si poviete: "aj ja poznám takého človeka vo svojom okolí." Len tak ďalej tie hlášky a scenár je skutočne podarený. Avšak ak by tu hral hocikto iný obávam sa, že film by upadol do podpriemeru, takže vďaka za Toma Sellecka. ()

KrajicHlad

Neupovídané, ale zároveň neusilující o artistnost, již by do verbálně strohého filmu mnohý ambiciózní režisér nasoukal. Bez přehršle rvaček se složitými choreografiemi, oslňujících akčních a pyrotechnických manýr. Skutečnost, že je vrah představen už velmi záhy, není ke škodě. O to silněji lze vnímat momenty, kdy se šerif a on spolu setkávají, a o to jednoznačněji to spěje ke konfrontaci. Zkrátka poctivý současný western ctící nezběsilým tempem, v němž o to více vynikne prostě ztvárněná postava (v lecčem antihrdiny) šerifa, povahu venkova (i jako konečné stanice). // Překvapivě mě potěšil dabing Pavla Soukupa, jehož dabovaných hrdinů bez bázně a hany jsem už přesycený. Zádumčivá málomluvnost outsidera mu seděla. ()

• Přesto, že je Molly (Viola Davis) černoška, v románové předloze jsou všichni běloši. (Terva)
  • Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko. (Terva)
  • Přestože snímek byl v rámci filmové série o Jesse Stonovi natočen jako 2. v pořadí, v dějové línii patří na 1. pozici. (ceskyhonza)