Kamarádi Alexander „Stretch“ Rawland, Ezekiel „Spoon“ Whitmore a zpěvačka Barbara „Cookie“ Cooková oslavují silvestra. Kromě pití si dopřejí i pořádný trip. A najednou si všimnou, že Cookie ztratila vědomí. Nejdříve se ji pokoušejí probudit sami, nakonec ale usoudí, že je třeba ji dopravit do nemocnice. Do čtvrti nechce přijet sanitka, proto kamarádku na urgentní příjem doslova dotáhnou. Povýšená sestra na příjmu požaduje kartu pojištěnce, kterou mladíci nemají, ale vtom se objeví lékař a pozná, že je zle. Cookie je umístěna na lůžko, ale je stále v bezvědomí. Lékař nedává příliš mnoho naděje. Stretch a Spoon pod vlivem této události začínají přemýšlet, že by asi měli s drogami přestat. Ještě jednou si zajdou za svým dealerem, ale začne je pronásledovat elegantní černoch v luxusním autě – D-Reper. Pak se přátelé rozhodnou, že se zapíší do detoxikačního programu. V první léčebně se dozvědí, že se tam léčí už jen alkoholová závislost, nikoli drogová. Zkoušejí to jinde, ale potřebují k tomu dočasné zdravotní karty, které pochopitelně nemají. Aby je získali, museli by pobírat podporu, tu samozřejmě taky nepobírají. Nakonec se nad nimi úředník smiluje a označí jim adresu Medicaidu, sociálního programu pro nejchudší… Zcela vyčerpaní kamarádi si teď ale rozhodně potřebují šlehnout. Zamíří proto k dealerovi, toho ale najdou v jeho bytě v tratolišti krve. Zato tam najdou fet. Je ho sice málo, ale mladíci jsou stále pevně odhodláni začít s odvykáním. Na cestě od dealera je zastaví policisté, jestli prý neslyšeli střelbu. Stretchovi vypadne balíček s drogou a málem je prozradí. Ani při žádosti o dočasnou zdravotní kartu neuspějí a navíc mají opět v patách D-Repera. Ten už je málem dostane, naštěstí se ale na ulici objeví dva policisté, na které se Stretch se Spoonem „nalepí“. Později se v baru dozvědí z televize, že byl zastřelen nejen jejich kamarád dealer, ale také jeho těhotná přítelkyně Cee-Cee. S hrůzou zjišťují, že jsou z těchto vražd podezřelí, protože je odtamtud viděli vycházet dva policisté. Teď se musejí za každou cenu zapsat na detox a na nějakou dobu se tam „zašít“. (oficiálny text distribútora)

Petulka88

Co tento film povyšuje nad průměr, je skvělý herecký výkon Tima Rotha. Už jen kvůli jeho Stretchovi stojí Za branami pekla za podívání. ()

Tiiso

Vtipně a dovedně odvedený příběh. Tak jednoduše by se dal shrnout výkon režiséra Halla. Na snímku je vidět jakou si dal s příběhem práci. Vyšperkoval jednotlivé scény a následně i k nim přilehlé dialogy. Příběh je místy opravdu velmi humorný a zábavný. Na druhou stranu dostává velký prostor i stinná stránka život, dvou na drogách závislých hlavních postav. A tak se přede mnou mohl rozehrát neobvykle podaný děj, vypravující už stokrát viděnou linii, ale jak podotýkám, dobře podáváným vyprávěním. Ačkoliv jsem ani jednomu herci nevěřil drogovou závislost, byli jinak jejich výkony uspokojivé a v různých scénách filmu jejich podání neoplývalo žádnou chybou či nedostatkem. Snímek dokázal vytvořit určitou atmosféru vyčnívající nad průměrem a tak sledováním tohoto filmu jsem čas rozhodně neztratil. Dozvěděl jsem se spoustu informací a herci mě dovolili nakouknout více do obyčejného života obyčejných uživatelů drog, kteří ještě neztratili svou osobnost a se svým nešvarem bojují a neztrácejí naději. ()

faraoon

:o))).....Dialog u TV mezi Thandiwe Newton, Timem Rothem a Tupacem Shakurem....:o)))...... T.N.- "Na co furt čumíš ???" T.R.-"No na chlapa co změnil pohlaví a je z něj teď lesba. "Takže se nechal předělat aby nespal s chlapama, ale se ženckou". T.N- "Tak počkat. Z chlapa se stane žencká, ale ne proto aby spala s chlapem, ale aby jako žencká spal se ženckou?" T.R.- "Správně" T.N.- "Ufiknou mu ptáka a pořád spí se ženckejma bez vercajku ?" T.R.- "Ano". T.N.-"Moch by ušetřit spoustu prachů gdyby to dělal hubou a ptáka si nechal ! T.R.- "No jo, ale zas by z něj nebyla žencká." T.S.- "Po světě běhá pěknejch pár debilů." ()

Kuba11

naprosto vynikající kultovní film z feťáckého prostředí. Jeden z Posledních filmu 2Paca. Opravdu vtipně provedene jak 2 kamarádi fetťáci se snaží s koncovat se svoji závislostí na drogách kvuli předávkované kamarádce a jak je těžké v americe skoncovat se zavislosti....což zase moc vtipne neni!Ale vřele doporučuji tento film...pro mě snad větší kulťák než-le Trainspotting!!!! ()

Jaromír

Jak je snadné, či spíš nesnadné, se dostat do detoxu :). Věřím, že pravý feťák by při prvním problému odpadnul a nechal toho. Film celkově je taková nemastná neslaná splácanina všeho možného, nevím co si mám o něm myslet. Je fakt, že minimálně pro ten byrokratický zážitek se na film vyplatí podívat :). Holt, kdo je na okraji společnosti, ten nemá zdravotní pojištění, nemá Social Security Number, a jako by neexistoval :). Chudáci feťáci :). ()

HrochOch

První řádky mého komentáře bych ráda věnovala titulkáři z Northvideo..Milý strejdo, chápu, že jsou v životě chvíle, kdy si člověk potřebuje připadat potřebný, příště ale pro pomoc handicapovaných zvol raději koupi magnetků, věřím, že české sdružení hluchoněmých, má tvou fotku u postele, ale já ve svých letech bezpečně poznám zvuk rychle jedoucího auta..Tvůj překlad je volný asi jako guma na polostopořeném penise asijského studenta..ku příkladu "get high" vyřčeno megajunkie Koolaidem bude znamenat "dostat se nahoru" možná až zamaká na kariéře skladníka.) Film jako takový je de facto gheto tour pro propustku A38 (rozuměj zdravotní kartu.) Konfrontace mezi dvěma smažkama s příhodnými jmény (restekpa za Stretche a Spoona) a otrávenými ksichty všech těch důležitých úředníčku - musím přiznat, že humor na byrokratické úrovni je duševní potravou mému pokroucenému charakteru,ach ta nádherná bezmoc..Poklona Wrightovi za superniggaspeach pětkrát prsk prsk hoho za "v hlavní roli bota", "špatný nákup" a zejména pak znalost anatomie. Cookie je fakt sweet bitch a konec absurdní podle gusta mého, jen příště bez toho umění prosím.) ()

Boudyy

Tento film mě pobavil, chvílemi dokázal i držet v napětí. Ústřední trojice je sympatická, já však nejvíce sympatizoval se "Stretchem", kterého zahrál Tim Roth, a svůj podíl na tom rozhodně má také člověk, který mu v českém dabingu propůjčil svůj hlas: Martin Stránský. Toto solidní dílo oprávněně zasluhuje 4***. ()

hwnd

Nevěděl jsem, co od toho čekat a byl jsem moc mile překvapen. Zvláště pak pasáže, které mi nemohly nepřipomenout asterixovo putování za formulářem 48B (nebo tak nějak). Snad jen za nadnesenej konec tomu nedávám plný počet. ()

sutech666

Opat prijemné prekvapenie. Tupac ma presvedčil, ze vie hrať. Tim Roth je bohovský ako vždy. Role feťákov mu sedia. Pekne vykreslená americká byrokracia. ()

veverysiak

Absurdná čierna komédia, ktorá sa mi začiatkom javila na takú nie celkom podarenú okukanú drámu z feťáckeho prostredia, ale postupom času to chytilo spád, aj keď nie nejaký závratný, aj to väčšinou vďaka skvelému Timovi, Tupac mi ako herec nepripadal, ako keby ani nevedel, že sa natáča dáky kúsok, a to mi mierne rušilo celkový dojem, takže 60%. ()

Dr.Abe

Líbila se mi finální scéna v "jazz-stand" baru jak trojice aktéru stvoří hudbu, napůl jazz, napůl HH a dokonce i recitátorství......mimochodem "Všichni mi říkají BOB".... ()

lepo

Slušné.Dialógy aj herecké výkony oboch predstaviteľov, posúvajú film do hraníc stráviteľného.Z filmu sa stáva jednoznačne dvojbob bez kormidelníka, a nie na škodu, nakoľko si biely s čiernym sadli úplne presne. Jednoduchá zápletka urobila film vôbec nie nezaujímavým, aj so scenárom , ktorý hádže protagonistov z jednej srač..., do druhej. Niekedy, pre mňa až surová kamera, napr. pri prípravách na "trip", len dokazuje pravú reálnosť filmu . Môže byť. Výborný TIM ROTH. ()