Poslední ostrí muži

• Česko Poslední ostří hoši (viac)

Na začiatku 20. storočia sa odohráva temný a drsný westernový príbeh, ktorý akoby bol labuťou piesňou Divokého západu tesne predtým, ako ho navždy zmenila postupujúca civilizácia. Pod vedením miešanca Zacha Provoa sa podarí z väzenia riskantne utiecť šiestim väzňom. Zach – spolovice indián, spolovice beloch – bol vo väzení už veľmi dlho a na slobodu sa chcel dostať len z jedinej príčiny. Chce nájsť strážcu zákona Sama Burgadea a pomstiť sa mu. Burgade bol totiž mužom, ktorý ho dostal za mreže a pri zatýkaní zabil Zachovu manželku. Lenže Sam Burgade je už starý muž a dávno odložil šerifskú hviezdu a pištole, ktoré už nikdy nechce vziať do ruky. Ak sa s ním chce Zach stretnúť v boji muža proti mužovi, musí ho donútiť vziať si zbraň a nasadnúť na koňa. Jeho plán je preto veľmi jednoduchý a účinný. Unesie Burgadeovu milovanú dcéru Susan a pohrozí, že ak sa bývalý šerif nevyberie po jeho stopách, mnohonásobne ju znásilní a nakoniec zabije. Starý šerif dokáže neúnavne sledovať Zachovu stopu, bojovať s ním, ba dokonca ho aj poraziť... (oficiálny text distribútora)

JimWalker007

Môj počiatočný dešpekt sa s pribúdajúcimi minútami vytrácal a ja sa čudujem, kde sa roky skrýval tento skvelý western. Coburn aj so svojím chrupom žiari v úlohe pomstychtivého zločinca. Surovým prístupom film pripomína rukopis Sama Peckinpaha a asi preto som si ostrých chlapcov skutočne vychutnal. ()

Agnostik

Kromě výborných herců,a velice slibně rozjetého začátku na mě film bohužel působí poněkud nemastně neslaně.V podstatě at tolik nekřivdím tak velice malinko nadprůměr v žánru westernů,a to pro svoji jistou originalnější zápletku,která se v daném stylu často nevidí. ()

Pythonator

Drsné, netradiční a krvavé. To ovšem na dobrý film nestačí a navíc McLaglen nikdy nebyl dobrý režisér. Proto jsem se ani nedivil, že mě film moc nebavil. Váhal jsem mezi dvěmi a třemi hvězdičkami. Nakonec dávám víc, protože hlavní představitelé jsou přece jenom dobří herci a drží celý film pohromadě. ()

PORTER44

Dobrá westernová podívaná,J.Coburn v roli trestance který s partou vězňů uteče a chystá pomstu na šerifa Ch.Hestona který ho do vězení dostal.J.Coburn unese šerifovi dceru aby ho nalákal na území indiánů které dobře zná a chce ho zabít. Skvělý herecký výkon J.Coburna v roli nemilosrdného zabijáka,prostředí taky pravý westernový takže slušná podívaná. ()

StaryMech

Po peckinpahovsku snímané násilí a Goldsmithova hudba (údajně svod ze čtyř starších filmů) se marně snaží vzpružit nenápaditý, vleklý příběh o pomstě. Dodal bych, že jeho hrdiny jsou spíš tvrdí muži než ostří hoši. ()

milos.bradik

Velmi povedený western s výbornými představiteli obou hlavních rolí. Malinko bych zkritizoval to pronásledování, kdy mají bandity prakticky na dohled, ale přesto se nijak neženou a nechají je uniknout do rezervace, kde šerif nemá pravomoc. Ovšem má to spád a je to správně drsné, jak má dramatický western být, takže za mne velmi silné čtyři hvězdy. ()