American Dad!

• Česko Americký táta (viac)
TV spot
USA, (2005–2023), 133 h 46 min (Minutáž: 9–22 min)

Seth MacFarlane, Wendy Schaal, Dee Bradley Baker, Scott Grimes, Rachael MacFarlane, Curtis Armstrong, Mike Barker, Patrick Stewart, Eddie Kaye Thomas (viac)

Další animovaný seriál Setha MacFarlanea, tvůrce kultovního seriálu Family Guy. Opět sledujeme bláznivé osudy americké rodinky, která však v tomto případě není zrovna typická. Hlavou rodiny je Stan Smith, agent CIA, který se má neustále na pozoru a udělá cokoli pro ochranu svých bližních. Kromě něj, manželky Francine a jeho dvou dětí jsou však stálými členy rodiny také mimozemšťan Roger a německy mluvící zlatá rybka Klaus. (oficiálny text distribútora)

Gogo333

Futuramu jsem měl skouknutou, South Park měl pauzu a tak jsem hledal na zabavení nějaký další šílený animák a narazil jsem na právě vysílanou 4. řadu American Dad!, zkusil pár dílů a hned mě to chytlo. Dohnal jsem tedy první řady a pak pravidělně každý týden sledoval. Nyní už jsme u 14. série (15. pokud bereme staré číslování) a seriál pořád baví a přichází s dalšíma ujetýma příhodama. Oblíbená postava: Roger a Klaus. ()

Pablinho

Jedinou postavou, která mě dokáže vždy zaručeně pobavit, je Stan - to mi přijde poněkud málo. Nicméně si to neustále drží svuj určitej standard a jako občasná podívaná neurazí. Velkej plus je potom za chytlavý soundtrack. ()

fastum

Bokovka Setha MacFarlanea se povedla na sto procent! American dad narozdíl od Family Guye udržuje o trochu silnější příběhovou linii a nepřerušuje ji nesouvisejícími vtípky. To se někomu může zdát jako mínus (on Family guy na nich dost stojí) ale jak říkám tohle je seriál jiný, a podle mě FG kvalitou některých dílů i překonává. ()

Martin_W

Seriál, který mi nahradil Simpsonovi. Narozdíl od South Parku, nebo Family Guy mě AD chytl hned po první epizodě a to hlavně tím, že má inteligentnější humor, ikdyž.. Nemůžu si pomoct, ale AD patří na Špici těch nejlepších seriálů. Family Guy to občas moc přehání, Simpsonovi jsou až moc "Lehkohumorní" a dětští.. AD je přesně někde mezi nimi.. Hajzl Roger je určitě postava, kterou si každý zapamatuje a začne po chvíli milovat.. Mně to trvalo asi 5 sérií. Celkově prostě a jednoduše nemám seriálu co vytknout.. Oh boy, it's well to say: I love American Dad! 100% ()

ADIO45

Seriál American Dad se mi jeví mnohem lépe. Hlava rodiny Stan je zcela jiný typ člověka než Peter nebo Houmer. Pracuje u CIA a narozdíl od nich neholduje alkoholu, je zodpovědný a dalo by se říct, že má rysy drsňáka. Svým způsobem je to hrdinný typ. Avšak je velice netolerantní, kontroverzní a snaží se vždy, aby bylo po jeho. U mě rozhodně zajímavější postava než Peter. ()

GreatestFan

Seth MacFarlane jen boduje v tomhle skvělém zástupci Family Guy. Mě to příjde dost jako Family Guy s rozdíly těma že American Dad! se více soustředí na humor zesměšňující konzervatismus a církev, zkrátka více společenského humoru. Já však jsem člověk který nemůže vystát konzervatismus ani náboženství, v tom se hodně se Sethem nejspíš shodujeme, proto jsem jeho tak velký fanoušek, a především tohoto seriálu, který považuju za jeho nejlepší. Ten seriál kde dabuje bigotního bezhlavého konzervativního sexstického přehnaně mužného suchara který pracuje pro CIA. Hodně vtipů ze seriálu jsou právě o těchto jeho vlastnostech, což je k nezaplacení, dále je tu Roger, ožralý polidštěný perverzní mimozemšťan který se fláká v podkroví, kterého považuju za nejlepší postavu. Pokud jde o další podobnosti s Family Guy, mě Rogger připomíná hodně reinkarnovaného Stewieho, Hayley zase Briana, Francine zas Lois a Meg by měla být převtělena asi do Steva s Klausem kteři se jí podle mě dost podobají. Vynikající parodie na konzervativní politiku a Seth MacFarlane v ní dává skvěle najevo jak je konzervatismus špatný. BRAVO!!! ZAJÍMAVOSTI Roger je jediná postava, která se objevila ve všech dílech. // Postava Bullocka je nápadně podobná jeho dabérovi Patricku Stewartovi. // Po postavě Hayley její dabérka Rachael MacFarlane, Sethova sestra, pojmenovala své první hudební album ''Hayley sings''. // Postava mluvící rybky měla být původně francouzkého původu a měla se jmenovat François, nakonec ale vznikl německý Klaus. // Chyba v seriálu: Klausův mozek byl údajně předán do ryby na Zimních olympíjských hrách v roce 1986, v tomto roce se ale ve skutečnosti nekonaly. ()

chessbeer odpad!

Bohužel jsem pár dílu tohoto čehosi (sračky) viděl u jednoho tupce. Je to strašně trapné, humor na úrovni retardovaného psa (snaží se to napodobovat simpsonovi (případně Family Guye (což je taky sračka), či něco podobného), ale je to naprostá kravina, kterou nezachrání ani jedna vtipná hláška na díl). Je vidět, že u nás je stále dost imbecilů, kteří tomuto "veledílu" dokáží dát 5*. ()

maty39

Simpsonovi měli Homera, Futurama Bendera, South Park Cartmana, Family Guy Stewieho. Tady mi jaksi chybí jedna nářezová postava, kterou bych mohl citovat od rána do večera. Občas něco zahlásí Stan (táta), ale prostě to neni ono. Nejhorší z výše zmíněných seriálů. Bez debat. 7/10 ()

siRka

O DOST slabsi nez family guy, at uz postavama (v American Dadovi stoji za zminku akorat Roger a Stan, zatimco ve family guyovi co postava to perla) ci pribehem... ale par lepsich dilu se najde... ()

laFei

Z American Dad na mě dosti čiší důvody jeho vzniku a tedy ty, že si MacFarlane chtěl ukrátit čas a dohnat penize během zrušení pro mě daleko zábavnějšího Family guy. Postavy na mě působí dosti staticky a neosobně, příběhy jsou v mnoha případech násilně nastavené do vtipnosti ad absurdum (což je Family guy také, ale přeci jen jsem se u něj bavil daleko více). I tak na zabíjení času je to pěkný kousek a těch 20 minut nezabije, ale ani nemotivuje k maratonu mnoha dílů v kuse. ()

Janko666

Chybí mi nějaké skvělé vedlejší postavy typu: Quagmire, Apu, Ziodberg nebo Herbert the pervert. S přibývajícími díly kvalita prý roste, takže ještě uvidíme. EDIT: Ano kvalita roste, postavy přibývají, ale jak tady někdo napsal: rozdíly mezi bezmála geniálními díly a průměrnými je skutečně obrovský! Tak nakonec lepší než Futurama, minimálně stejně dobré, jako Drawn Together a Simpsonovi, ale furt nudnější než Family Guy a South Park. ()

Brasi

Docela nevyváženej seriál. Některý díly jsou naprosto skvělý, některý by pořádně zasloužily. Absurditou dotaženou do krajnosti u mě ale boduje. V každým případě neporovnatelně lepší než slaboduchej Family guy. Malcolm Hathaway - hostage negotiator:"As a gesture of good will, I'm goin' to give you another hostage. Send in the boy." :DDD edit 25.12.2010 - V průběhu 6. řady, spoileroidní video po epicky nářezovým vánočním díle a potom, co některý souvislosti a narážky konečně chápu mnohem víc, nemůžu jinak, než přidat hvězdu do hodnocení a zařadit American Dad do svojí seriálový topky. :) ()

kailik

Neexistuje snad lepsi animovanej serial, u kteryho bych se tak nasmal. Dokonce si troufnu tvrdit, ze zadnej dil nema chybu, vsechno je tak neuveritelne absurdni, ze vas to posadi na prdel a vy musite koukat dal. Je to jak droga ()

Vakomlok

Po více dílech musím zvednout z původních tří na čtyři hvězdičky. Holt mám slabost pro animáky, no. A musím říct, že satirické strefování se do americké tajné služby mi během několika dílů vážně přirostlo k srdci. Hlavně ta německá ryba! ()

dave14

4 * za Rogera a Klause. Mit tyhle dva vic prostoru, tak by to byla parada. Zbytek rodiny uz me moc nezaujal. Celkove je to ale slusnej serial, kterej asi nebude tak dobrej jako Family Guy, ale rozhodne neurazi. :) ()

Olík

American Dad jsou čtyřčlenná rodinka patriotického tajného agenta, jejíž domácími mazlíčky jsou Klaus s tělem ryby a mozkem němce a ufon Roger zoufale toužící po společnosti – Griffinovi to sice nejsou, ale i tak postavte Sethu MacFarlanemu sochu v nadživotní velikosti a já se k ní budu chodit modlit :) ()

Gismo.kv

Nechápu, že toto je v Česku tak opomíjenej seriál a Prima Cool dá přednost trapné Cleveland show. American Dad je výborný seriál a pro mě mnohem lepší než Griffinovi. Propracovanější děj, mnohem více sympatičtější a výraznější postavy. Hlavně první série je velmi kvalitní podívaná... ()

John8

Nechápu to, Family Guy nesnáším, ale AD je podle mě výtečný. Tímhle se měli Simpsonovy stát, nemyslím přesně ale skvěle to vystihuje fungující formuli Futuramy. Jsou tu klasické rodinné epizody, ale ty působí spíš jako parodie samy sebe a nebo mají alespoň zvrácené morální ponaučení, a když už není kam jít dál, jsou tu postavy jako věčně opilý osobnosti měnící Mimozemšťan Roger, Stan který je agent C.I.A. a tím pádem má stále přístup ke zbráním a šíleným vynálezům a tak můžu pokračovat dál a dál, takže šílenosti a zábava mají vždy cestu volnou. ()

GOREGASM

1. série - ***** (100%) U Amerického Taťky je cítit, že MacFarlane už má něco za sebou, něco kvalitního za sebou, a i proto je jeho Stan Smith od první epizody po republikánsku vtipný as hell a to samé se dá konstatovat i o všech členech jeho rodiny, kde nechybí emcionálně nevyzpytatelně houpačkový mimozemšťan, Roger, nebo německy akcentující rybka, Klaus. MacFarlane boduje hlavně všudypřítomnou nadsázkou, nebojí se parodie (a že mu jde) a hlavně nezapomíná, že je třeba vyždímat potenciál extrémního agenta CIA/amerického taťku až na dřeň. V první sérii se mu to daří náramně. 2. série - ***** (100%) Protentokrát 19 epizod a Seth McFarlane nepolevuje až natolik, že mě napadlo srovnání s ostřejším South Park kultem. American Dad totiž v každém díle střílí ostrými a ve svém humoru si mnohdy taky nebere servítky, nicméně udržuje se na zdravém rozcestí mezi konzervativními Simpsony a v řadě posledních sérií již doslova zvrhlým South Parkem. Je zde sice více než dominantní Stan Smith, agent z povolením defacto všeho, ale ani jeho rodinka nezůstává pozadu a některé šílné zápletky epizod fakt zaslouží zkouknout za život více než jednou. 3. série - ***** (100%) Je moc fajn vidět, jak MacFarlanovi s jídlem roste chuť. American Dad! je i ve třetí sérii svým humorem svěží v každém díle a nestřílí si jenom z popkultury, ale nebojí se bořit klasické scifi, špiónské a možná i seriálové stereotypy. Pro Setha není nic nerealizovatelné a právě ta neurvalost z něj dělá toho nejdravějšího žraloka animované současnosti. 4. série - ***** (100%) Tak jako u každého seriálu se dříve nebo později vyprofiluje postava, kterou ohlasy fanoušků dotlačí k většímu prostoru. Tady je to jednoznačně mimozemšťan Roger, který je natolik neomezenou postavou, že si s ní dělá MacFarlane prakticky, co chce a ostatní členy Stanovy rodiny přitom také nenechává strádat. A - Dad je prostě lepší a lepší. ()