Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

WinstonS

Trefa do černého. Parádní thriller, který vás nepustí z křesla. Věřím, že tak nějak to ve světě prodeje zbraní skutečně funguje, včetně promyšleného a takřka neuvěřitelného závěru. SIce se mi příliš nelíbila psychologická rovina rozbitého manželství Orlova, ale i tak jdu do plného bodování. P.S. "Cestující náboj" je famózní. ()

klokyn

V slovenskom dabingu sa to hemží samým "ko*otom" a podobnými zvučnými slovenskými nadávkami, ale myslím, že to skvele dopĺňa atmosféru. Film na zasmiatie aj na zamyslenie. Nevídaný príbeh, proste paráda. ()

Vronsky

Místo tříhodinové sinusoidy člověka se špatným svědomím natočil Andrew Niccol výbušný komentář, v němž se málokdy nadechne a diváka nechá uvažovat až cestou pro nový lístek. Pokud si během ní vzpomenete na záběr, který vás nerozhodil obsahem (hláškující Cage) ani formou (kameraman Mokri), asi jste byli pozornější než já. Takové množství nápadů a nekompromisního děje jsem totiž naposledy viděl ve Scorseseho Casinu, přičemž must-see zůstává jedinou kategorií, do níž si Lord of War troufám zařadit. ()

Patrac999

"Ještě nikdy jsem neviděl špatně placeného celníka, který by otevřel kontejner na kterém je napsáno radioaktvní. Ale moje nejoblíbenější je kombinace týden starých brambor a tropického horka" a mnoho dalších hlášek tvoří spolu s vážným poselstvím film naprosto dokonalým. ()

cinci

Někdo ty zbraně prodávat musí. Celou dobu fandíte tomu největšímu padouchovi a několikrát jsem se upřímně zasmál Ethanu Hawkeovi a jeho postavě. Vždycky ho už skoro měli ale pak najednou...... 85% ()

Kratoc

Dle mého názoru jeden z nejlepších filmů, ve kterých si zahrál N. Cage. Jeho suché komentáře k ději filmu byly opravdu zábavné i když z nich v podstatě věci asi pěkně mrazí. Těžko řící, jestli se něco takového skutečně děje, ale podíváte-li se do novin, tak s největší pravděpodobností ano. Za sebe říkám ano! A úvodní sekvence je opravdu originální, že lepší úvod jsem už dlouho neviděl. ()

Chipešek

Výjimečné zpracování jednoho tabuizovaného tématu a také jedna z mála slušných rolí Nicolase Cage za poslední dobu. Musím vyzdvihnout i krásnou hudbu Antonia Pinta. ()

Hepy13

Drsný, nekompromisní a především výborný film s obchodováním se zbraněmi. Nejlepší herecký výkon Nicolase Cage s doprovodnými satiristickými komentáři, které dodali filmu jistý šmrnc. Skvěle mu sekunduje Jared Leto a v některých momentech ho i předčí. Úvodní scéna s kulkou je prostě super. Kalašnikov vykládaný zlatem? Tak to už je moc :) Co by dělali střelci na dálném východě a v Africe bez AK 47?? ()

xxxvodnikxxx

Legendární film, už možná jen díky "nepsané" spojitosti s realitou, film vede k pobavení i zamyšlení. Je zde všechno- láska, vášně, koníček, touhy, obětování. (Yuri se rozčiluje nad mizerným výdělkem.) Vitaly Orlov: Co, chceš to dělat legálně? Yuri Orlov: Ne, víc nelegálně. - a tak nějak to začalo mít obrátky :). ()

costa

Yuri je zkrátka floutek, výborný mouvíčko. Akorát mě trošku mrzí, že ve filmu chybí pasáž, kde je popsáno, jak se ve svým kvérovým řemeslu propracoval. ()

Lilloos

Zjednodušeně řečeno jen takový drsnejší Vlk z Wall Street. Podobně chytlavý (a dokonce lepší) vypravěčský styl dodává šmrnc každému záběru, na kterém si bezpochyby taky dali záležet. V pozadí pak geniálně odporná realita, o které můžme pochybovat, ale bojím se, že zbytečně. ()

MIMI.kry

Film jsem viděla před pár lety a vím, že mě tehdy dost bavil, zvláště některé průpovídky. Nyní si už však z něho nepamatuji skoro nic, jen že se v něm obchodovalo se zbraněmi, hrál tam N.Cage a nějakou menší úlohu tam možná sehrál i bratr hlavní postavy? To je, myslím, žalostně málo. Na opravdu silné filmy nezapomínám. Minimálně alespoň jako zábavnou krimi jednohubku na jeden večer to zkonzumovat lze bez trpkého pocitu, že by člověk zbytečně ztratil čas, který mohl věnovat něčemu lepšímu. ()

petikacka

Sqělé tempo...vynikající Nicolas...podle skutečného příběhu...peníze nejsou všechno a nezaručí štěstí...Kdo má svědomí, ten nepřežije...Za mě 100% ()

Muel

| Saturn Films | Tak tu sa niekto priveľmi inšpiroval Martinom Scorsesem. Lord of War pôsobí ako taká podvyživená scorseseovka, ktorá síce má zbesilé tempo, zmysluplný storytelling a typický voiceover, no nie je to až taká kvalitka. Veľmi, ale naozaj veľmi tesné 4. S trochou menej nápaditej réžie a slabšieho scenára, bola by z tohto len priemerná gangsterka s pár cool momentmi, no nič viac. | Hodnotenie: 7/10 | ()

Flopik

Andrew Nicol spojuje odľahčené scény s tými drsnými a ide mu to  naozaj skvelo. Pozerá sa nato výborne a príbeh je vyrozprávaný tak, že baví. Nicolasovi táto rola sadla a podal nám obchodníka so smrťou tak ako som si predstavoval. Koniec síce slabo vygradovaný ale mne práve to slabšie vyvrcholenie úplne sadlo. Hlavne to posolstvo. ()

krauset

Jestliže jedna střelná zbraň vychází na každého dvanáctého člověka na planetě, jak vyzbrojit těch zbylých jedenáct, ptá se Yuri Orlov s tváří Nicolase Cage. Ten si v americkém dramatu s názvem Lord of War, jenž je prošpikován černým humorem podobně jako terč na střelnici, uhlazeně vypůjčuje polovičatý úsměv obchodníka, v pravou chvíli se měnící v úšklebek. Jeho obchodník se zbraněmi Yuri, Ukrajinec židovského původu, zprostředkovává instrumenty války s bezstarostností prodejce ojetých aut. A zamíří-li do synagogy, je to proto, aby získal svou první zbraň izraelské výroby, ne aby četl Talmud. Jako se drogový dealer řídí heslem nesjet se vlastním zbožím, Orlov razí pochopitelnou zásadu: nikdy se nenechat střelit vlastní zbraní. Podobných přikázání najdeme ve filmu, který se částečně točil v Česku a využíval českou vojenskou techniku, přehršel. Snímek to není dokonale soudržný, ale zaslouží si pochvalu nejen za věrnost, s jakou tyto typy obchodu zobrazuje, ale také za odvážné načasování. Film měl problém zajistit producenty, jelikož se o finance ucházel těsně před americkou invazí do Iráku a ukazoval, že válka je z velké míry vedena kvůli profitu. Nicolas Cage ji ve filmové verzi činí o něco přístupnější. ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)