Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

iampatrik

80% Filmy podle pravdivých události mám rád i přesto, že někdy jsou upraveny podle potřeby filmařů. Zároveň je otázkou, zda je film dobrý vždy sám o sobě nebo mu k oné kvalitě pomáhá pravdivý příběh.. Tak či onak, zde tato úvaha není potřeba. Nicolas Cage se do role Orlova vžil na jedičku a tak je příjemné sledovat drama/krimi příběh, který je někdy dojemný, realistký, občas i s kapkou humoru. ()

Xavi6

Já většinou (spíš především) hodnotím kvalitu děje a herecké výkony. Zde bohužel u mě absolutně nezabodoval první faktor. Po dějové stránce se mi to příliš nelíbilo, zato to byl skvěle natočený film s dobrými hereckými výkony. Trošku jsem byl tedy zklamán dějem, ale celkově to nedopadlo zas až tak špatně. ()

Hanes88

Rozhodně to nepatří mezi ty úplně nejlepší filmy, ale i tak je velice kvalitní. Je pravda, že už jsem dlouho neviděl tak kvalitní......teď nevím, bylo to drama, nebo thriller? Řekl bych, že obojí. Nicolas Cage bezchybný a po skončení filmu jsem byl opravdu potěšený. 80%. ()

santiamén

Hvězdička navíc za geniální práci s kamerou. Jinak je příběh místy až směšný, hodně zkratkovitý, k žádné z postav jsem necítila sebemenší sympatie (obzvlášť absurdní je pokus stylizovat manželku-zlatokopku do role jakési ublížené oběti) a naprostý přešlap vedle je obsazení toporného Cage s jeho věčně útrpným výrazem bez ohledu na situaci. Nadhodnocené jak blázen. ()

Jespi

Film, který mě nikdy neomrzí, životopisná výprava filmu velmi svědčí a prakticky neznám nikoho komu by se nelíbil. Vtipný, svižný s dobrým dějem a ještě lepší Cagem, pro mě jeho nejlepší role. Nemám co bych vytknul, snad jen krátkou stopáž. Nevím nakolik tento film ukazuje "pravdu" o životě těchto lidí, ovšem rád se nechám nakrmit tím co mi film dá a věřit tomu do poslední tečky. 95% ()

Paldiny

Oceňujem, že si Obchodník nevystačil iba s originálnym vstupom  a je v ňom ďaleko viac. Nicolas predstavuje antihrdinu, ktorý aj vo vyhrotených situáciách kladie väčší dôraz na biznis, než bezpečnosť rodinného zázemia a pre peniaze obetuje čokoľvek, kohokoľvek. Aj v momente, keď sa už môže zdať, že príde na psa mráz, to tvorcovia šikovne obrátia voči “domácim“ s odvážnou politickou kritikou. Nečudo, že sa na filme nechcelo podieľať žiadne americké štúdio. ()

Darth Maul

Andrew Niccol vie zaťať poriadne hlboko do živého. Lord of War je zrkadlom svedomia celého ľudstva, ktoré prináša veľmi smutný, hoc reálny obraz a otvára nepríjemné otázky. Je možné niečo zmeniť? Dá sa nejakým spôsobom bojovať proti výnosnému obchodovaniu so smrťou a s utrpením najbiednejších? Horlivý Jack Valentine reprezentuje snahu aspoň čiastočne zmeniť túto bezútešnú skutočnosť, Vitaly Orlov predstavuje zúfalé úsilie odvrátiť neodvrátiteľnú tragédiu, no Yuri Orlov bojovať odmieta, najmä sám so sebou. Zlo prevládne, keď dobrí sklamú... ()

AIMÉE

Všeobecně film nenudí, zajímavě zpracované téma obchodování se zbraněmi z pohledu prodejce. Pozorování jak se postupně vyvíjí a dostává. Hodně mě tu zaujala postava Eamonna Walkera. Bylo zajímavé sledovat právě jeho a Cage v jejich 'partech'. ()

M.I.K.E.

Yuri Orlov : ,, Na světě je 600 milionů zbrání. Což vychází jedna zbraň na každého dvanáctého občana. Otázka zní jak vybavit zbylých jedenáct občanů ". ()

Kinslayer

S odkladem shlédnutí tohoto snímku jsem udělal opravdu dobře. Nemá to šťávu, scénář je lehce předvidatelný a celé bez pointy. Chápu, že pro někoho může film působit ohromujícím dojmem, co světem vládne, na mě to působilo prvoplánově a trochu naivně. Zkrátka asi nejvíce přeceňovaný film posledních let. ()

Wenca888

Prostě bomba film... "Dodával jsem zbraně každé armádě kromě Armády spásy. Prodával jsem muslimům samopaly Uzi vyrobené v Izraeli. Fašistům náboje vyrobené komunisty. Vozil jsem zbraně do Afghánistánu, když bojovali proti mým krajanům. Ale s bin Ládinem jsem neobchodoval. Ne z mravních důvodů. Platil tehdy nekrytými šeky ()

Cement73

Tento film skvele odkrýva ako strašné je zarábať na smrti. Bezcitnosť nemá hraníc a Nicolas Cage to zahral na úrovni. Jeden z filmov ktorý mám hlboko zarytý v pamäti. ()

Jorge-Z

Jak Nicolase Cage nemusím, tak tady se mi líbil. Začátek byl hodně suprový alias život kulky. Příběh šel rovnou k věci bez odboček. Triky Yuriho Orlova měly nápad (past na potencionální manželku, přejmenování lodi, výprodej zbraní). Film, který má svou váhu. ()

Ollie235

Jeden z mála filmů, u kterého se mi nejvíce do paměti vryla hned úvodní scéna. Ale musím říct, že nejen ona. V Obchodníkovi se smrtí je totiž tolik nezapomenutelných scén a záběrů, jako v málokterém filmu nového století. Když jsem se navíc dozvěděl, že je částečně podle skutečné události, donutilo mě to k zamyšlení. O světě, o lidech. A takové filmy já mám rád. Překvapilo mě i herecké obsazení a hlavně Nicolas Cage, kterého normálně vůbec nemusím, ale tady mi skutečně seděl a i díky němu patří tento film do mé topky. ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)