Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

Vercinix

Bylo to opravdu dobré, ale už se mi malinko zajídá stále ten samý "šok" v podbobě mrazivě precizní a vypočítavě chladné filosofie, jež nevidí zlo jako zlo, ale jako originální přístup ke smyslu života svého i jiných. Na druhou stranu se přeci jen raději budu nechat zajídat tímto druhem scénářů, jež povrchně relativizují naše hodnoty, než jinými, daleko horšími, hollywoodskými patetickými, vyprázdněnými škváry!:) ()

Jello Biafra

Thriller so sympatickým Nicolasom Cageom v podaní vynaliezavého obchodníka so zbraňami prináša jedno bolestivé, avšak pravidé zdelenie: svetovú ekonomiku poháňajú ozbrojené konflikty. No a samozrejme na to sú tu "obchodníci so smrťou" aby dodali kvéry. Film nám ani nepodsúva nejaké trápne moralistické kázania, len ukazuje realitu. Samotný Yuri Orlov (Cage) nemá výčitky svedomia z toho, že predáva pomôcky na zabíjanie. Vždy si povie, že on skrátka nemačká spúšť, ale len dodáva zbožie. Má jasný plán a dobré kontakty, ostatok je len otázka praxe. Začína ako predavač samopalov Uzi a neskôr už dodáva útočné helikoptéry afirckému diktátorovi. Lenže mu začína šlapať na päty Interpol. Film má zaujímavé vizuálne spracovanie. Už úvodná sekvencia ako sledujeme náboj do útočnej pušky od výroby až po jeho destináciu, keď skončí v hlave afrického teenagera. Navyše Cage tu so svojou charismou utiahne aj menej napínavé a záživné scény. Jednoznačne výborný film. ()

tommmy89

Na film sa vzťahuje jedna veľká životná pravda...Čo viac povedať k filmu, ako korupcia, prachy a moc vládnu svetu? Tentokrát to mal N.Cage vo svojom kabáte ! Film perfektný, dávam 4* ()

navorski

Obchodník se smrtí se tváří jako o deset let mladší a trochu nedokonalé dvojče Casina. Příběh vzestupu a pádu šikovného obchodníka na pozadí jeho rodinného života je vyprávěný vnitřním hlasem hrdiny, který odhaluje pozadí obchodů i nemorálnost toho celého. Nicholas Cage sice není Robert de NIro, Bridget Moynahan není Sharon Stone a Joe Pesci tu chybí úplně, každopádně tato filmová forma tady funguje poměrně dobře, i když není zdaleka tak dotažená a vygradovaná. A tak mě místy docela mrzelo, proč to není zpracováno syrověji, opravdověji. Proč jsou padouši z Libérie zpracování tak archetypálně, když v reálu jsou určitě zajímavější a zřejmě i děsivější? Ke konci jsem opravdu zatoužil po tom, aby to celé byl dokumentární film, protože to téma je opravdu silné. Nebo kdyby se do té formy Casina přimíchalo něco třeba z filmu Johnny Mad Dog. Ten je sice taky hraný, ale působí realističtěji než kdyby to byl dokument. Každopádně až na ty hromádky klišé rozeseté po celém filmu, je to poměrně silný film. Hlavně teda ten konec, jak už to bývá. ()

Anticque

No konečně, film o zbraních to je to, co diváci potřebují včetně mě. Nicholas Cage jako ukrajinský překupník zbraní se ukázal v dobrém světle. Už začátek nemá chybu, kdy prvních pět minut filmu je z pohledu kulky, kdy můžeme sledovat náboj od výroby a ž po její konec. Film byl napínavý a chvílemi i vtipný, hlavně ve chvíli kdy Nicholas přijel s letadlem do Afriky a vesničané mu letadlo rozebrali během jedné noci a k tomu byl dán dobře provedený zrychlený záběr rozebírání letadla. Někdy se člověk musel zamyslet nad stylem bezvýznamného vraždění vesničanů, kdy si vojáci kupovali zbraně jen aby je všechny pokosili. Člověka musí tento film nadchnout svou kvalitou, i když film neměl zrovna moc peněz na natáčení. Musím i připomenout, že kousky filmu byly natáčeny i u nás v ČR. ()

Smileface

Velice zajímavý příběh o tom, jak to chodí v obchodu se zbraněmi. Děj osvětluje opravdový význam slov jako krutost, kvavé diamanty či bezohledný business. Vše podtrhuje vysoká míra autentičnosti a výborný Nicolas Cage. ()

sedm.1

Velmi závažná satira,mrazivě pravdivá.Ačkoli částečně jako životopisný film,natočeno dynamicky,s výbornými hereckými výkony.Přesto do něčeho nezapomenutelného to má dost daleko. ()

solskjaer

Možná malinko nadprůměrný thriller, ovšem se spoustou hluchých míst. Nicolas Cage mě už vůbec nepřesvědčil, Ethan byl skvělý, Leto průměrný. Příběh, ale jo ušel, i když nevěřím že by byl zcela podle pravdivé události. Celkově však, mě film přišel místy otravný, nudný a bez jakéhokoliv napětí. Docela zklamání. ()

ranp

Jedna z nejlepších rolí Nicolase Cage. Výborný film. Rád se koukám na příběhy, který jsou inspirované realitou a přesvědčivě natočené a zahrané. V momentu, kdy píšu tento komentář, je Obchodník se smrtí na 198. místě v top 200 filmech. Jen tak dál a výš, tenhle film do top 200 patří. ()

lskala

Jurij Orlov byl "podnikatel" se správným tahem na branku. kdyby obchodoval s něčím legálním, tak věřím, že má Bill Gates zdatného konkurenta... :-D 80% - 4**** ()

mohamedsfinger

Přestože film popisuje obchod se zbraněmi, tak je asi jedním z nejpacifičtěji laděných snímků poslední doby, a to hlavně díky cynismu hlavního hrdiny. Ten opravdu ukazuje pohled na situaci nejen očima překupníka, ale mám pocit, že i mnohých z nás- nezúčastněné veřejnosti. Zkrátka poselství tohoto filmu není zanedbatelné. Dále je třeba vyzdvihnout několik scén, ať už úvodní cestu kulky, kokainovou Ukrainu nebo kalašnikovy při Labutím jezeře. A Nicholas Cage si u mě opět vylepšil reputaci. ()

core.2

Velice našlapaný film o obchodníkovi se zbraněmi... Vtipné, místama smutné, ale to k tomu patří. Na míru ušitá role, kterou Nicolas Cage sehrál bravůrně ;-) A vizuálně to líp nešlo udělat =) zaslouží si plný počet hvězdiček !!! ()

tempus

Možná Spoiler: Tenhle film mně připomněl způsobem natočení Darwinovi ceny, ale narozdíl od nich je tady víc propracovaný scénář s troškou humoru, který neškodí v jakémkoliv množství ("Jsou věci, které se prostě nedělají, třeba si nezaparkujete auto v Brooklynu, nebo neponecháte 40 000kg letedlo v Africe na nouzové přistávací dráze."). Kdybych mohl dát omezenému počtu hodnocení 6*, tak tenhle by byl jedním znich. Jediná výtka je za zapomenutí na zastřelení konkurenta. Dodatek: po druhé je to stejně dobré, až na to, že vypořádání konkurenta je tak krátké. ()

Maynard.

Nicolas Cage ve své prozatím nejlepší roli předvádí až děsivě uvěřitelný výkon, kterým tento film pořádně nakopává směrem gól. Hned od počátečních titulcích, které sou mimochodem zatím nejlepší, co jsem kdy viděl, je jasný, že to nebude jen tak obyčejná podívaná. Od minulého skouknutí ale jednu hvězdu ubírám, páč mi přijde, že v druhé půlce filmu krapet dochází dech. Také sem se těšil na víc vychytávek jako úvodní titulky, představovačku Kalašnikova a rozebrání letedla. Jinak ale velice potěšila postava diktátora, ze kterýho jde opravdu obrovský strach a respekt. Skvělý je okamžik, kdy se Yuri opírá o spadlou sochu padlého soudruha Lenina a při tom počítá kolik by tak mohl investovat. To se prý natáčelo v ČR v bývalém vojenském areálu, což je celkem pochopitelný, páč pro amíky není rozdíl mezi námi a Ukrajinou, prostě co leží "na pravo" od Berlína je Rusko :o). Úsměvná scéna je když tvrdý Yuri vyhazuje dvě krásné černošky ze svého tvrdého pokoje, v tom momentě by asi žádnej HIV negativní chlap nechtěl bejt na jeho tvrdém místě :o). Lord of War je řekl bych "jiný" film, na který se ovšem kdykoli rád podívám. ()

Sdoom

Obchodník se smrtí je opravdu kvalitní film o ožehavém a zajímavém tématu, o tom není pochyb. Musím uznat, že Cageovi role sedla a vůbec mi tu nevadil, ba naopak. Ale přesto mi tam něco chybělo. Něco, co by v člověku trochu probudilo emoce. Pokud by to byl dokument a tohle všechno by se opravdu přesně takhle stalo, tak bych neměl výhrady. Mám pocit, že šlo ubrat na kvantitě obchodů, které Yuri uskutečnil, a raději více ukázat jejich pozadí, jak a co všechno se musí udělat, aby to klaplo. Možná, kdyby se filmu chopil lepší režisér, který by mu dal duši, tak by to na plný počet bylo. ()

OughJay

Je fakt neuvěřitelný, že je to natočený podle skutečnejch událostí. Nevim jestli Yuriho Orlova alias Viktora Buta obdivovat nebo zatracovat. No, o morálních dilematech už jsem viděl natočený lepší filmy, tenhle má svojí kvalitu někde jinde. Především je to vynikající "životopis", kdy se vám ve střípkách před očima mihne kariéra jednoho geniálního obchodníka, a zároveň je to taky pohled do historie světa po skončení studený války. Mám rád, když se z filmu dozvim něco, co jsem dřív nevěděl, a to se tady stalo. Ke všemu mi to v jedný ze svejch nejlepších rolích zprostředkovával fakt výbornej Nicolas Cage. Akorát to že je Rus bych mu uvěřil asi až po pár pěkně buclatejch obálkách... ()

kenkaku

Lord of War je překvápko jako hrom. Je fakt že už úvodní titulky člověka přimrazí (ne nápadem, ale faktem který popisují). To samé záběr na střílející AK47 a zvuk cinkající pokladničky... Brilantní. Vážně. Celé zabalené do kabátku "jsem ochoten uvěřit" a forma podání (komentáře hlavního hrdiny a-la Jak jsem poznal vaši matku) sedí perfektně... Vážně překvapení. až nechápu co tam dělá Nicholas Cage :). ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)