Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

Stíba

"Pro obchodníka se zbraněmi je nejdražší mír." ..... Skvěle natočené výpravné drama, velmi elegantní, zručně zrežírované, citlivě i velmi pochopitelně vyložené a decentně kritické i místy s nadsázkou humorné. Jeden z mála filmů kde opravdu nemám co vytknout. ()

JOZZZKO

Rola ako stvorená pre Cagea, najlepšia v akej som ho doteraz videl. Štýl, ktorý mu sedí. Len si spomeňte na Kick-ass. Jared Leto sa opäť requiemácky nezaprie. Tiež ste sa pristihli že nad tým dejom a príbehom z hrôzou premýšlate, avšak vás to fascinuje s ústami dokorán? Svieža originalita, príjemná cynickosť a tragický humor. ()

Darckol

,,...Najväčší obchodníci so zbraňami sú vlády USA, Veľkej Británie, Francúzska , Ruska a Číny. Všetci sú členmi bezpečnostnej rady OSN..." Výborný námet a aj jeho prevedenie! Z takéhoto pohľadu natočený film často nevidieť (ak vôbec niekedy) a aj preto som si ho s chuťou pozrel. Zaujímavá je aj postava samotného Yuriho - jeho postoj k tomu, čo robí, výhovorky, ktorými sa snaží ututlať svedomie, vzťah k blízkym... Jednoznačne jedna (ak nie najväčšia) Cageova rola. Pochváliť by som však chcel aj Letoa, tiež sa pochlapil. Film však neoplýva len námetom, ale aj samotnými scénami, ktoré sú výrazné a unikátne (úvod - v komentároch často spomínaný, istým spôsobom nevyslovená surovosť scén, záverečný rozhovor...). 9,0/10 Bolo by to malo vyššie hodnotenie a zrejme aj umiestnenie v mojej top 10, avšak som háklivý (najmä na) slovenské vulgarizmy (kto videl/počul v slovenskom dabingu, vie o čom vravím) :) ()

Hartigan

Lord of War je skvělý ve svém scénáři, příběhu založeném na reálných událostech, jenž je promyšlený na každém kroku a taky napřed. Jsou v něm situace, ve kterých je divákovi špatně nad systémem, třeba ta v Sierra Leone. I přes vážné téma prodeje nelegálních zbraní, si však udržuje svoji hladinu humoru a to je právě jeho velkou zbraní pro film samotný. Herci přesní, Nick Cage jakožto Jurij Orlov, je sebevědomý, když se paktuje s těmi největšími tyrany světa. Jen celkem škoda, že po tomhle jsem ho už v ničem lepším hrát neviděl a Leta v roli jeho ukrajinského bratra mám taky rád. Velmi dobrý výsledek od Niccola, jenž by si i právě kvůli "Obchodníkovi" zasloužil větší uznání a lepší nabidky k práci. 100% ()

Biopler

Výborná jazda s Cageom, ktorému to ale sadlo parádne. Film odsýpa, je veľmi dobre režírovaný, akurát príbeh pokuľháva. Tvorca príbehu si robí z diváka dobrý deň a dáva mu zožrať rozprávku, v ktorej hlavný hrdina vybavuje všetky kšefty sám a dokonca funguje sám. Nebyť fakt dobrého looku a toho, že film má potenciál diváka baviť, tak snímok by upadol do zabudnutia. Vďaka Cageovi a scenáru však odporúčam vidieť. ()

PEZ

Andrew Niccol skvelo napísal, skvelo obsadil a rovnako skvelo zrežíroval. Výživné dve hodinky plné zbraní, cynismu, násilia, smrti a nadávok. A k tomu fakt dobrí Nicolas Cage a Jared Leto. Ako, Cage točí kopec hovadín, ale keď sa dostane k dobrému filmu, je to krasojazda. Tak ako tu. Veľa som o tomto filme predtým počul, ale až teraz som ho pozrel a neľutujem. Vidieť to svojho času v kine, úplne by som krochkal blahom (preboha, nie tým Blahom, riešime tu filmy a nie politiku!). Je to o to celé lepšie, že film je do značnej miery inšpirovaný skutočnými ľuďmi a udalosťami. Dobrá vec, akčná, štýlovo natočená a aj na zamyslenie. A tak trochu depresívna. Silných 8/10. [#4/2019] ()

Razzor_82

Mrazivý koktejl černého humoru a smrtelně kontroverzního tématu podle skutečnosti. Zkorumpovaní ruští oficíři a krvelační diktátoři z afrických zemí a jejich šílené praktiky. Skvělí Nicolas Cage v roli cynika Jurije bez špetky morálky, který předvede bravurní zpověď o nelegálním obchodu se zbraněmi. Jared Leto jako Orlovův bratr vystřihl bravurní výkon. Finále je krásně zaostřeno na člověka, který i když ztratil všechno je nezlomný. Skvělá kamera a vkusná hudba. Amerika z filmu asi zrovna nejásala. Na závěr perfektní krédo zbraň=smrt.  9/10 ()

FeriusParfax

Nejlepší intro všech dob!!! https://www.youtube.com/watch?v=I4TOYp0_6lc&t=161s. Nicolas Cage se mi jako zloduch moc nepozdává, ale je to opravdu dokonalý film. Klidně to mohlo být delší a více rozebrané. Tohle téma mě opravdu moc baví a ocenila bych více podobných kvalitních filmů na toto téma. ()

chlebos

Rozhodoval jsem se mezi 4 nebo 5, ale musim na to kouknout jeste jednou. Pro me je to prekvapeni roku a myslim si ze film bude do budoucnosti kultovni zalezitost. Uz jenom uvodni titulky jsou super a vlastne pokud se vam nebudou libit tak muzete rovnou odejit protoze film je to same. Na zacatku je vsechno desne cool a vtipne a clovek odchazi z kina s mrazenim... hned jsem pochopil proc v USA zrovna nekraloval zebrickum.PS: tak podruhe jeste lepsi. Niccol ma hvezdu na vic za odvahu. Je mi jasne ze velka studia by do neceho takove nesla. ()

Jarome

Az na ten zbuchany koniec velmi slusny film. Samozrejme muselo sa to nejak skoncit. A tak si Nicolas, neviem preco, musel zobrat na svoju misiu aj svojho brata-fetaka. Bolo uplne jasne, ze mu prdne v hlave a bude zachranovat svet. ()

ttchor

V skratke povedané, obchodník zo zbraňami je človek, ktorý kupuje zbrane tam, kde ich je veľa a predáva (vymieňa) tam kde ich je malo. Začína skromne, s obavami a neskôr sa z neho stáva persona, ktorá ovplyvňuje obchod zo zbraňami prakticky na celom svete. Podobne ako iní „obchodníci zo smrťou“ ani Yuri Orlov (N.Cage) sa nezaujíma o dôsledky svojho obchodu, resp. nepripúšťa si ich, lebo ináč môže prísť o všetko. Námet filmu je dobrý, aktuálny, ma čo povedať. Horšie to však dopadlo zo scenárom. Skoro všetko vo filme pôsobí dosť jednoducho, akoby samotné obchodovanie bola vlastne len dobrodružná cesta raz tam inokedy inam. Mnoho bezvýznamných odbočiek film pripravujú o dramatičnosť a niekedy ani nevieme, čo vlastne sledujeme. Raz naháňačku mačky s myšou (obchodník Cage a policajt Hawke), rodinné problémy (manželka netuší, čo vlastne jej manžel robí, problémový brat a pasívny rodičia), rivalita dvoch obchodníkov (Cage a Holm) a podobne. Čas venovaný samotnému obchodovaniu zo zbraňami je tak na úkor týchto odbočiek, miestami vykreslený strašne triviálne, zjednodušene, chýba tak väčší priestor pre invenciu a silné momenty (ako tomu bolo napr. pri úvodných titulkách, kde sledujeme cestu jedného náboja od jeho vzniku až kým neskončí v lebke jednej z milióna obetí). Režisér sa chytil do pasci, nepodarilo sa mu totiž natočiť ani film o obchode zo zbraňami, ani film o živote jedného obchodníka, tak ako sa to podarilo De Palmovi v Scarface. Kto vlastne bol Yuri Orlov? Aký mal vlastne pocit z toho čo robí? Prečo to robí? Problémom filmu ostáva tak jeho kúskovanie, ktoré vo väčšine prípadoch má za úlohu vniesť sympatie divákov k Orlovovi, napr. hádzanie detskej pištolky svojho syna do odpadkového koša, výčitky svedomia spôsobené užitím drogy a pod. Miestami sa tak film dostáva do sentimentálnej roviny, práve na úkor samotného problému, ktorí tvorcovia mali skrátka viac obnažiť. Čo sa hercov týka, Cage pôsobí istejšie, práve v momentoch, kde nastavuje svoje drsnejšie ja, vie byť hnusne dobrý, škoda len, že tých chvíľ bolo málo. Inač je zbytočne patetický, harmonizujúci a neistý a práve tieto polohy mi na ňom moc nesedia. Hawke prakticky nemá čo hrať, čo nie je vinnou herca samotného, ale slabo napísanej postavy. Tak snáď len Holmovi sa podarilo v roličke konkurenčného obchodníka, ukázať prakticky bez slov, človeka bez chrbtovej kosti. Obchod zo zbraňami je naozaj pekné svinstvo, kto neuvidí nepochopí, čoho všetkého sú ľudia schopný, je to obchod prakticky nezničiteľný. Je to začarovaný kruh, z ktorého momentálne nie je návratu a je mi trošku ľúto, že sme sa o tomto svete dozvedeli len útržkovite. ()

Lenka0064

Americká produkce se konečně rozhoupala k něčemu novému. Neamerický příběh, který se sice neubrání občasnému klišé pro tento kontinent tak typickým, ale s vynikajícím výběrem hudby, skvělou kamerou a poutavým příběhem si diváka zajisté získá. ()

MilesTeg

Geniální pohled na jednu kariéru obchodníka se zbraněmi se zajímavými odtažitými komentáři hlavní postavy, vynikající scénáristické nápady, jako celek dokonale mrazivé. ()

Ingwio

plusy: realisticky stvarneny pohlad na obchodovanie zo zbranami, perfektne sceny (hned uvod kedy su po zemi roztrusene tisice nabojov amedzi nimi stoji Orlov a rozprava svoj skutocny pribeh,alebo ked je Orlov v sklade Kalashnikovov), podla skutocneho pribehu(aj ked tomu sa snad ani neda verit,ze to niekto zaziva), realita je odlahcovana humorom,ktory stavia prave natom realnom stvarneni ("Nikdy som nepredal nic bin Ladinovi. Nie kvoli moralke. Proste nepreplacal seky") minusy: dost skrateny pohlad na ,,karierny rast" Yuriho Orlova,ale inak sa to asi spravit ani nedalo. Celkovo je to jeden vysoko nadpriemerny film, ktory divaka dostane ,,skutocnym" pribehom a lahkym ciernym humorom ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)