Původní zpracování klasického příběhu, ve kterém se Robin Hood (Errol Flynn), zbojnický hrdina Sherwoodského lesa, vrací jako voják krále Richarda domů, aby zbavil své lidi krutovlády Nottinghamského šerifa. Jeden z nejlepších filmů všech dob s vynikajícím výkonem Errola Flynna. (oficiálny text distribútora)

elizabeth_ba

Když se podíváme na datum sledování, tak se jednalo o čistě valentýnskou romantiku a přesně tomu to odpovídalo. Barvy (film byl natočen metodou Technicolor, ač jsem se původně mylně domnívala, že byl elektronicky dobarvován) podle mě nebyly pastelové ale jasné (červená, zelená, hnědá...) a lady Marianna (Olivia de Havilland čili Melanie Hamiltonová z Jih proti Severu) byla andělsky krásná, Robin Hood (v podání Errola Flynna) byl zase dostatečně okouzlující a v tomto duchu se nesl celý film. A tak u mě, žádné další zpracování, byť ostatní komentáře hovoří o přeslazení a kdoví čem ještě, nemůže být lepší tohoto, zvláště přihlédnu-li navíc k době vzniku této krásné historické pohádky... (ale jo..., vlastně legendy). ()

MikO_NR_1909

Číry atleticizmus, v ktorom ale nehľadajte vkusné lavírovanie medzi rinčaním šablí a spŕškou vtipných dialógov. Väčšina odľahčeného deja stojí na cukrovinkovej doslovnosti a absolútnej nekomplikovanosti všetkého filmového. Výsmech dejín, dvojfigúrkovité paušalizovanie postáv či inak bezradná prázdnosť obrazov, ktoré sami o sebe nemajú vôbec čo povedať a plácajú vetrom. Je to skrátka film i pre tých, ktorí inak kritizujú staré filmy, respektíve ich nedokážu dopozerať, doceniť, nedajbože hlbšie vnímať. Bláznivé Dobrodružstvá Robina Hooda sú určené dokonca aj im, ale asi nie pre mňa. Snáď až na mohutnú výpravu a pestrú multifarebnosť kostýmov (ktoré však najvýstižnejšie charakterizuje slávny Technicolor) tu neexistuje silný režijný prvok. Aj tú akciu napokon nepovažujem za prevratnú, keď tak možno čiastočne v rámci doby. A opäť som sa tak trocha utvrdil v názore, že nadhodnotených paródií s veľmi zriedkavým suchým humorom je neúrekom a nechápem ich všeobecnému glorifikovaniu. ()

Orlau32

Není lepšího šermíře než byl Errol FLYNN. Jeho scény to byla radost se na jeho mrštnost dívat, A ikdyž byl několikrát po něm Robin Hood nafilmován, nedosáhl na jeho šermířské mistrovství nikdo. Errol Flynn spolu s Olivii de Havilland byl dokonalý středověký romantický pár. ()

Freemind

Errol Flynn je v těch punčocháčích k popukání a nedokážu si vysvětlit, proč ho tehdy ženy považovaly za sexsymbol, je to spíše takový sympatický kulišák. Film nabízí skutečně dobrodružnou podívanou, u které jsem se - k vlastnímu údivu - několikrát upřímně zasmál. Roztomilé, barevné a zábavné. Velmi příjemný objev. ()

kaylin

I když se v současné době může zdát, že film místo toho, aby byl vtipný nebo dramatický, je prostě roztomilý nebo naivní, když dojde na akci, je zde skvělý střih, nemluvě o tom, že samotná choreografie akčních scén je nadále výborná. Ten film trochu zestárnul, ale barva mu stále sluší a ten příběh je prostě nadčasový, protože takové legendy prostě jsou. ()

slunicko2

Zastaralé. 1)  Silná naivita snímku mi nepřipadá špatná ani nudná. Je prostě nijaká._____ 2)  Ale chvílemi film i bavil. Když do vesnice vtrhnou vojáci, plundrují a znásilňují. To druhé vypadá tak, že si voják nebohou přehne přes kolena a, světe zboř se, políbí ji. Konec znásilnění._____ 3)  Bojové scény jsou kapitolou samou o sobě. Zrychlování některých pasáží, aby bylo dosaženo dynamičtějšího chodu, působí, jak to říci, úsměvně._____ 4)  Tehdy bezesporu skvělý film mi dnes už příliš zábavy nepřinesl. ()

Wiliem

Tak trochu mě tento film přišel jako divadelní představení, než dobrodružný příběh, který měl být hlavním motivem, možná to způsobily ty kostýmy o:) Přesto mě toto zpracování legendy o Robinu Hoodovi celkem zaujalo. Nečekejte zde ale žádné velkolepé bitvy, ono taky vzhledem k roku výroby se taky ani nic takového očekávat nedá. 65% ()

Foma

Přitažlivej Errol Flynn, krásná Olivia de Havilland a jako vždy vynikající Claude Rains a taky Eugene Palette. Film stojí za viděnou, srovnání se současnýma filmama podobnýho ražení už tolik neunese a přece jenom vznikala i v tý době mnohem nadčasovější zábava (Capra, Lubitsch, Hawks), nicméně ty 4 hvězdy si zaslouží. ()

M.i.k.e

na dnešní dobu úsměvně naivní a roztomile přehrávané.Na druhou stranu 74 let věku bych tomuto Robinovi nehádal ani náhodou...60% ()

Martin741

REziser Michael Curtiz /Casablanca, Mildred Pierce/ natocil vskutku uchvatny film o stredovekej anglickej legende, konkretne o Robinovi Hoodovi. Realie stredoveku su vykreslene vyborne, dialogy su perfektne, sympatak Erroll Flynn film dobre taha, ale genialna bola Olivia De Havilland. 100 % ()

tomtomtoma

Zábavná a zidealizovaná legenda o Robinu Hoodovi. Je lehce naivní, svižná, plná pohybu a poskakujícího Robina a tak správně lidská ve svém poselství. Robin z Locksley (pohyblivý Errol Flynn) je anglický patriot, který ctí správného krále a všemožným způsobem bojuje proti bezpráví všemocné šlechty, která prostý lid utiskuje a tyranizuje. A tak Robin bere vše do svých rukou a s radostnou potměšilostí zasazuje despotickému vládnoucímu stavu jednu tvrdou ránu za druhou. Prostý lid ho bezmezně miluje a stojí za ním za každé situace. Z dalších rolí: králova schovanka lady Marian (půvabná Olivia de Havilland), která se musí zamilovat do tak čisté a čestné osoby, jakou je Robin, vládce Nottinghamu Sir Guy of Gisbourne (Basil Rathbone), tyran kraje, jemuž Robin působí potíže a leze do zelí, zapšklý králův bratr a princ John (Claude Rains), toužící po vládě nad Anglií a proto podporující mocnou šlechtu v jejím počínání, Robinovi druzi a spolubojovníci za správnou věc Will Scarlett (Patric Knowles), páter Tuck (Eugene Pallette) a neústupný Malý John (Alan Hale), úlisný nejvyšší šerif Nottinghamu (Melville Cooper), zbabělec silný pouze ve slovech, anglický král Richard Lví Srdce (Ian Hunter), dobrý a ryzí panovník vracející se ze zajetí, a upištěná Bess (Una O'Connor), Marianina gardedáma. Veselé, odlehčené, rozpohybované, romantické, idealistické, se sociálním rozměrem a přes všechnu svou naivnost zábavné. ()

marťan

Můj první zážitek v kinu Ponrerpo : Errol Flynn a Olivia de Havilland v Robinovi z Locksley( Robin Hood), a ten byl naprosto dokonalý :o) i nyní s odstupem času ho řadím, i když je pro někoho tak zastaralý na první místo ze všech zpracování,... těch, která už byla na plátna kin uvedena, a možná ještě někdy budou, s cílem již natočené překonat ()

zette

Sice dost kycovite a strasne naivni, ale porad dobre i po letech. Akcni sceny uz pusobi moc humorne. Myslim, ze z legendy o Robinu Hoodovi ani nejde dostat vice. Ale porad dobry dobrodruzny film. Celkem me prekvapilo, ze Olivia de Havilland jeste zije (96 let!) ()

miciveres

Tak uz viem, ktoreho Robina Hooda to Mel Brooks sparodoval. Klasicky Robin Hood s puncohami a vtipnymi hlaskami. Len skoda, ze v tejto verzii nehra ziadny slepec a ani cernoch... ()

Mol

Scéna kdy Flynn hodí mrtvý tělo jelena na stůl a následující výměna názorů jsou jednoznačně nejlepší z celýho filmu a možná bych jí zařadil i mezi nějakou top mezi scénama kinematografie vůbec. ()

andrii

Vyjíždí z boru. Po boku druhů. Hvězda hvozdů. Nezávislý rebel v mysliveckém. S plným toulcem arsenálu, pro střet. Proti hodům hadích hradních, kteří rozdrobili, si podrobili stavy. Nahradili původní panstvo. Střelami, šermem, šerpou šarmu. Za správcovství správných hodnot. ()