Stejně jako každé jiné dítě má i Santiago Munez (Kuno Becker) svůj velký sen. Na rozdíl od většiny ostatních však dostane ojedinělou příležitost si jej splnit - pokud dokáže překonat strach, odcestovat tisíce mil od domova a vyrovnat se nejlepším z nejlepších. Jak se brzy ukáže, Santiaga přijde jeho rozhodnutí hodně draho - jsou ale oběti tak velké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému sportovci vstřelit jeho vítězný gól?

Když se Santiago ve svých 10 letech odstěhoval s rodiči do Ameriky, měl s sebou pouze dvě věci: svůj fotbal a potrhaný obrázek Světového poháru. Během dospívání se živil podřadnými pracemi, avšak fotbal zůstal i nadále jeho velkou vášní. Přesvědčit otce, že by se mohl stát mezinárodní sportovní hvězdou, však bylo takřka nemožné: "Na světě existují dva druhy lidí," konstatoval jeho otec. "Lidé, kteří bydlí ve velkých vilách, a lidé jako my, kteří jim sekají trávníky a myjí auta."

Vše se ale změní v okamžiku, kdy se na jednom z místních zápasů ukáže bývalý britský fotbalista a příležitostný lovec talentů Glen Foy (Stephen Dillane) a všimne si mezi amatérskými hráči hbitého, rychlého a odvážného mladého sportovce - přesně takového, jakého by potřeboval slavný anglický tým Newcastle United.

Santiago, který se náhle ocitá v neznámém prostředí, kde je fotbal náboženstvím a stadión St. James' Park svatostánkem, musí nyní dokázat, že má dostatek kuráže na to, aby se stal hráčem jednoho z nejprestižnějších fotbalových klubů na světě. Zablácená hřiště, studený vítr a podpásovky od spoluhráčů jsou jen některými z překážek, které bude muset překonat na své cestě k vítězství v opojném a vzrušujícím světě mezinárodního fotbalu. (oficiálny text distribútora)

Mr.FreeZer

Gól. Tradiční americký snímek o snu chlapce, který chce něčeho dosáhnout. Zde se jednalo o to stát se fotbalovou hvězdou a musím říct, že jsem si hezky zpříjemnil večer. ()

Kaučuk03

Ačkoli zcela nereálné a prostoduché, kouká se na to pěkně. Kuno je velmi přesvědčivý herec a i vy vypjatých momentech nepůsobil křečovitě. Navíc kdyby tohle bylo málo, tak poetika fotbalu je zde velmi pěkně zachycena. Povinně by na to měli koukat dnešní mladí vrcholoví fotbalisté... ()

Jeand´Boa

Nemohu říci, že bych tím byl unesen...nejsem tím však ani otřesen...prostě normální sportovní film...průměr, který vypráví o americkém snu, pro který nutno dojet až do Anglie... ()

Mara97

Samozřejmě, že tento film je taková pohádka s očekávaným koncem. Má říct malým dětem, aby šly za svým snem a nevzdaly se ho. Ale mně to takhle nevadilo. Jako fanouška fotbalu a Premier League mě film zaujal a moc se mi líbil. Navíc předposlední kolo se hrálo přímo na stadionu Fulhamu, kterému hodně fandím. Naštěstí Fulham nebyl nějak ponížen, dostal jen gól z penalty, takže to ujde :) ()

Hulk Hogan

Fotbalová pohádka o tom jak to v profesionálnim sportu nechodí. Ale pro malý kluky, co maj sen stát se fotbalovou hvězdou je to dobrej film. A to byl asi i účel... ()

1Legend1

Jako fanouška fotbalu mě tento snímek nemohl minout, hned po shlédnutí jsem byl plný dojmů, po druhé projekci jsem měl jasno: Nejlepší a nejstrhující fotbalový osud. A možná že podle skutečné události. 95% ()

poli00

Spoustu fotbalovejch nesmyslů (vypisovat je tu nebudu, je toho fakt moc pro příklad jenom hlavní trener nekoučuje rezervu ;), hrozný záběry ze zápasů, respektive z 80% jenom skluzy, příběh tak nějak klasika. Fotbal mám rád, předevšim teda premier league a tak jako zasvěcenej si prostě toho kvanta chyb točících se okolo fotbalu všimnu, proto sem asi i tak přísnej s hodnocením, jinak příběh taková klasika prostě no. Co se mi ale hodně líbilo bylo zakomponování pravých fotbalistů, předevšim liverpoolu kde se oběvil dokonce i bývalý trener Rafa Benitez :) 70% ()

sarkareifova

Musim se přizat že fotbalu moc nerozumím, ale tenhle film mě nadchnul. Neveděla jsem že film o zrodu fotbalové hvězdy může být taková legrace. ()

Ducke

Moc kvalitních filmů o fotbale nemáme(o tom evropském, o tom americkém máme kvalitních filmů ažaž), o pozici nejkvalitnějších snímků se dle mého mínění dělí právě film Goool a anglický film Prokletý klub a právě film Goool je mi bližší. Určitě za to může, že se ve filmu vyskytují skutečné anglické týmy, skuteční hráči a to všechno přidává filmu na realističnosti a proto ho řadím mezi filmy, které si rád pouštím znovu. ()

VyViteKdo

Mám rád filmy co se točí kolem fotbalu a hokeje. Občas se z nějakého snímku vyklube dost vyjímečně zpracovaný klasický, stokrát omletý příběh. Tenhle se mi opravdu líbil, zprvu jsem tomu moc šancí nedával, ale opravdu mě to vtáhlo. Nebyly tu klasické emotivní momenty a to asi udělalo hodně. Co mi ale opravdu moc vadilo, byly změný míčů v průběhu jednoho utkání. Jednou tam byl bílý umbro a v navazující scéně žlutý Nike total 90. To mi hodně bilo do očí, ale jinak dobrý :) ()

svobodak82

Miluju fotbal,ale celkově to žádnej trhák zase nebyl.Ty hvězdičky patří tak trochu Zidanemu a spol že se nechali přemluvit (určitě né zadarmo :-) ) a zahráli si pár scén.To musel bejt drahej rozpočet ()

Lord Fuck

Kdybych měl film hodnotit z filmového hlediska dal bych mu ztěží 3*. Prvoplánové a jasně čitelné pasáže, mnohokrát opakované téma. Ale filmy nejsou jen o kvalitě a originalitě-naštěstí. Jsou o tom, jak moc nás zasáhnou, jak se nás dotýkají a kam nás posouvají. Co při nich cítíme je pak krásně hřejivý sentiment. A mi si můžem říct: "i já dokážu proměnit své sny". A kvůli těmto pocitům stojí za to vidět tento snímek. Pak sice skončí a mi se navrátíme k šedi všedních dnů, ale aspoň na 117 minut si prožíváme svůj vlastní sen. To je poctata filmů tohoto ražení. ()

depp

Konečně někdo dokázal natočit pořádnej film z fotbalového prostředí, který má sice několik faktických chyb, ale jinak určitě dobře pobaví. ()

samoto

Inspirace pro všechny fandy i nefandy fotbalů,stát se fotbalistou neboli od nuly k hvězdě.Taky bych si přál umět střílet na bránu jako tento mladík. ()

fandalehy

Mé hodnocení tohohle filmu bude zcestné a neobjektivní! Jelikož jsem velkým fandou fotbalu, jsem nesmírně vděčný Dannymu Cannonovi za to, že konečně natočil "pořádný film", který se věnuje právě tomuto sportu. Zajímavý námět, dobrý scénář a výborný Kuno Becker + Anna Friel. Alessandro Nivola jakbysmet. Film o raketovém vzestupu, ale také tvrdém přistání... Kde jinde se více potvrdí pořekadlo "Pýcha předchází pád", než právě ve fotbale. ()

Atecko

Jakožto veliký sportovní fanoušek je Góóól první film o fotbale, co mě výrazněji zaujmul nejen díky tomu, že je o fotbale. Od samého počátku má film rychlý spád a kvalitní náboj a roli Santiaga Muňeze si musí oblíbit snad každý. Obrovským plusem pro film je kvalitní pohled do anglické Premier League, konkrétně do Newcastlu a také na stadion St. James Park, který patří k nejkrásnějším stadionům v Anglii. I proto si myslím, že zejména pro fanoušky anglického fotbalu musel být film skutečným trhákem. Komplikovaný postup Muňeze do Anglie je kvalitně zpracován, i když přemíra talentu neznámého fotbalisty samozřejmě přehnaná. Ale bez toho by ten film nemohl vzniknout. Zkrátka a stručně u filmu jsem se bezmála dvě hodiny nenudil ani minutu a to je přesně to, co od filmu očekávám. ()

Ceberus

Přemýšlel jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Ale v konečném důsledku musím konstatovat, že lépe to prostě natočit nešlo (což obvykle u takových sportovních dramat - jako třeba Hokejový zázrak - obvykle platí). Kdyby se režisér pokoušel o nějaké netradiční hokuspokusy, kdo ví, jak by to skončilo. Závěr mě dokonce docela dojal, za což film vděčí hlavně skvělému výkonu hlavního představitele. Fotbalové fanoušky jistě potěší těch pár krátkých záběrů na skutečné slavné fotbalisty (a Milana Baroše :-P). Nejvíc mě však potěšil fakt, že z hlavního hrdiny není v žádném okamžiku filmu nějaký superfotbalista, který obehraje kohokoli a skóruje z jakékoli pozice, ale jde "jen" o talentovaného kluka, který má také své problémy. ()

10Domik10

Veľmi priehladný príbeh, v ktorom každý presne vie čo bude následovať, napriek tomu, že v reálnom živote to tak nechodí. Ale inak pekné :) ()