Král Hjalmar (M. Stropnický) se v mládí zamiloval do krásné nestárnoucí čarodějky Gudrun (L. Jelínková). Ta byla ochotna si ho vzít i za cenu ztráty věčného mládí a nesmrtelnosti. Král ji však zradil a oženil se s jinou (V. Žilková). A tak čarodějka vyřkne zlou sudbu nad právě narozenou princeznou. Podle ní se princezna (L. Vondráčková) v den svých sedmnáctých narozenin provdá za rukavičkáře. Všichni rukavičkáři jsou ze země vyhnáni a toto řemeslo je v zemi přísně zakázáno. Ale žádná nařízení proti sudbě nepomohou. Za pomoci kouzelného křesadla se princezna Astrid seznámí a zamiluje do neznámého mladíka (S. Rašilov), který jí daruje rukavičku… (Česká televize)

Harry_

K pohádkám bývám shovívavý. Tato verze oblíbeného námětu se ale nepovedla. Sice je dobře obsazena, studiové kulisy se dají akceptovat, ale scénář a provedení? Je to bohužel jen pomalá nuda. ()

hermiona

Hodinová reklama na album Lucie Vondráčkové Malá mořská víla. Adersen je klasika, tohle s ní nemá nic společného. Myslím, že se pan pohádkář obrací v hrobě. ()

Pitryx

Hezká písnička, sympatická Gudrun. To jsou asi všechny klady. Jo, ještě se mi líbil stejnokroj strážných. Astrid mi připadla jako pěkná hysterka na svůj věk, a Christian jako blb, kterému musí Gudrun stále radit. Přesto bych se odvážil říci, že z těch třech variací na Andersenovu pohádku je tato nejlepší. Bohužel jsem to nečetl a nikdy nebudu, takže nemohu posoudit, která verze se více drží předlohy. ()

ostravak30

Křesadlo je taková standartní pohádka, která neurazí ani nenadchne. Jen si tak říkám, že je škoda, že Lucie Vondráčková nehrála v pohádkách a princezny častěji. Přitom se do nich tak hodí. Je to film o slabším scénáři a někdy zajímavých, někdy méně zajímavých kulisách. Třeba les se povedl, sídlo čarodějnice nikoli, v hospodě byla naopak vidět komornost. Těžko říct, zda by interpretace H. Ch. Andersena nemohla být lepší. ()

Igy007 odpad!

Obsadit pohádku horšími kreaturami už asi nešlo. Podlažnický se svou uvědomělou košpetou, k smrti nesympatická Jelínková atd. Tohle by jeden pustil svému dítěti, leda kdyby děsně zlobilo. "Jestli budeš zlobit, přijde na tebe izraelskej velvysranec se svojí starou ... bu bu bu" ()

hanikrivi

Nejzajímavější je vztah víly k Martinu Stropnickému. To se moc v pohádkách nevidí. Jinak úplně "obyč" pohádka, snažící se zmodernizovat slavné Křesadlo. Nutno říct, že se to moc nepovedlo. ()

Peabody

smíchat dva herce a dvě neherečky je sice možná zajímavá varianta, ale tady se to nepovedlo. Andersenova předloha je báječná, tady je z toho kostýmní pobíhání nad scénářem, který se tedy paní Juráskové myslím dost nepovedl. Lucie Vondráčková je pro mne první neherečkou, ale neruší a dá se na ní koukat. Veronika Žilková je ovšem příšerná jako v posledních letech velmi často. Přehrávání do hysterizující polohy hlasem, gesty i mimikou, absolutně nulová reakce na herce kteří jsou s ní na scéně, podobně jako to bývalo v divadle, kde to vypadalo, že veškerou mozkovou kapacitu vypotřebuje na vlastní text. Když pan Stropnický prohlásil Vás jsem si neměl nikdy vzít za ženu, bylo to pro mne přímo ze života. Přestože v popisu filmu tady je psáno hudba Petr Hapka, tak v titulcích je u písně Kdo tě má rád podepsán Jiří Vondráček a to už chápu, měl jsem pocit, že takže blbou ukňoouranost by pan Hapka musel psát někdy po páté hodině ráno, nebo pro jinou příležitost, kdežto od JV mne to, jak by to řekl, ... tak nějak neudivuje. 3koda hodiny času. . ()

Mistr119

Odpouštím kýčový začátek představování jmen i zbytečné prostřihy na čarodějnici a její komentáře, že má rukavičkář použít křesadlo a dávám 4 hvězdy za chytnutí za srdce a téma lásky z povinnosti a vlastní vůle. ()

terez9119

Strašná strašná strašná...Na to, jak mám ráda nedělní televizní pohádky, nad kterými většina krčí nos, tahle se tedy nepovedla (ať už mám Vondráčkovou, Rašilova nebo Stropnického ráda sebevíc). Dialogy katastrofální, některé herecké výkony taky (hlavně slečna čarodějka) a ta hudba po prvních dvaceti minutách hodně otravná. O písničce se vůbec bavit nebudeme. Ještěže je pan Andersen mrtev, musel by jinak zemřít hanbou... ()