Legendárny western Johna Sturgesa nie je iba majstrovským príbehom o siedmych pištoľníkoch, ktorí sa nechajú najať hŕstkou chudobných mexických dedinčanov, aby bránili ich životy a majetok pred bandou chamtivých banditov. Ide zároveň o prvý remake diela japonského klasika Akira Kurosawu, ktorý dokazuje, aká úspešná môže byť kultúrna inšpirácia, z ktorej ťažia obe strany. Akokoľvek je morálny kódex pištoľníkov a samurajov odlišný, obe skupiny sa púšťajú do boja, v ktorom vyhráva ten najslabší. (ASFK)

Viko

Famozni western, ktery mi ucaroval od detsvi. Vyborne obsazeni v cele s Eli Wallachem. Jedinou pihou na krase je dle me vykon Horsta Buchholze, ktery vyrazne prehrava. Co na tom ze je to remake, tenhle film ma svoje vlastni charisma. ()

bedly

Nezapomenutelná a neokoukatelná westernová klasika. Vesničani v Mexiku si najmou střelce, aby je zbavili Calverovy bandy, která je připraví každoročně o zásoby. Jednotliví střelci jsou herecké idoly své doby. Nadčasová hudba a konečné vyústění příběhu z tohoto filmu dělají klenot. Je zajímavé, že ze sedmi statečných už žije jen jeden, ale Calvera je tu stále... Stejně jsem měl nejradši steve McQueena a dodnes se mně líbí ta mladá trucovitá Mexičanka... ()

kubas369

Western, který ani náhodou nedosahuje dokonalosti Leonovi Dolarové trilogie nebo Tenkrát na západě, přesto má něco nezaměnitelně sympatického, něco co fascinuje už několik generací. Nevím přesně čím to je jestli tím hvězdně nadupaným obsazením nebo tím naprosto jednoduchým ale přesto vůbec ne kyčovitým dějem, hudbou která vás nedostane hned ale vy se jí už v životě nezbavýte nebo tím přijemně nesympatickým banditou a nebo je to možná směs všech těchto a jiných ( které jsem opoměl) kritérii co s toho dělají naprosto výjmečnou záležitost. ()

MaxForValue

Legendárny western, ktorý sa dočkal i nie veľmi úspešného pokračovania. John Sturges, režisér viacerých skvelých filmov ako Veľký útek či Útek zo Sibíra, má skutočne "nos" na veľké snímky a toto je bezpochyby jeden z nich. Asi najpamätnejšia úloha Yula Brynnera a taktiež vstupenka do sveta veľkého filmu pre Stevea McQueena. Skvelý western, skvelá hudba a hlavne skvelý zážitok. ()

greymon

Já mám Westernovky rád a musím přiznat, že tento film mě dostal. Film, který mluví sám za sebe. Skvělý herci prostředí a skvělá akce. ()

donnovann

Velmi povedený western, to jakým stylem je zde propracovaný charakter všech sedmi hlavních postav je super. Eli Wallach je pro tento žánr jako stvořený, ale na ***** to není, možná někdy při dalším shlédnutí změním názor. ()

Veniss

Jeden z nejlepších westernů. Film, díky kterému jsem objevila Sedm samurajů a další podobné filmy a především úžasného Clavellova Šogúna. ()

pekas

Klasika. Co napsat nového o takto provařeném filmu. Krásní kluci a rychlé ženy, pardon, těch žen tam pro tentokrát zrovna moc nebylo. 90% ()

Katka232

Nikdy víc nový dabing, kdy Zedniček, Táborský a spol mluví mexičany. To je pro mě velkým utrpením. Kde je ten starý dabing z Ct1 ktery byl nejlepší? No co? Při nejhorším se podívat na originál. Nový dabing mi jen rval uši a nehodil se tam. Jinak jeden z nejlepších westernů. ()

GordonCZ

Utiskovaná vesnice se složí, aby si zaplatila ochránce proti utiskovatelům z řad Calverovy bandy. Co na tom, že ochránců se najde jen sedm, hlavní je mít dobrou mušku, rychlý postřeh, správnou motivaci a hodně munice. A pokud to všechno přežijete, můžete se těšit i na krásnou romanci na konec. Zkrátka western jak má být. ()

J*A*M*B*O

Prekvapivo dobrý western. Hudba tam robila veľa, i keď tie prestrelky neboli dokonalé, nebudem zas až taký prísny na každý film. Dávam 9/10 bodov. ()

VlastaFlaksa

Westernová klasika u mě navíc spojená s nostalgickou vzpomínkou na dětství, kdy jsem tenhle film viděla poprvé. K tomu skvělá koncentrace filmových hvězd (které ovšem tehdy ještě hvězdami nebyly, snad jen kromě padoucha Calvery). I když se možná z dnešního pohledu zdá děj poněkud pomalý a nezáživný, zůstane určitě i nadále filmovou klasikou. ()

helrohir

Pravdepodobne najslávnejší a jeden z najlepších westernov všetkých čias s nezabudnuteľnou ústrednou melódiou. V tomto filme sa zišla naozaj skvelá partička hercov, z ktorých sa stali filmové hviezdy. Ich postavy sú čiastočne podobné, ale predsa len charakterovo trocha odlišné. Ani neviem prečo, ale zo všetkých ma herecky najviac zaujal Robert Vaughn, ktorý je väčšinu filmu síce nenápadný, ale má najrozporuplnejšiu postavu. Tento western človeka nikdy neomrzí a dá sa pozerať hocikedy. ()

CRYPT

Na ten film se může člověk dívat a dívat do nekonečna. Jedna z nejlepších perel světové filmové filmografie. Skvělé herecké obsazení, skvělý scénář, režie a hudba. BOMBA ()

AlexUnited

Pre mňa jedno z najťažších rozhodnutí, čo sa hodnotenia týka. Western nepatrí medzi moje top obľúbené žánre, takže som vopred tušil, že na plný počet to u mňa nebude. Napriek tomu by som si veľmi prial, aby som mohol udeliť aspoň 4 hviezdičky pre tento bezpochyby kultový a v kontexte doby výborný filmový počin. I keď dávam nižšie hodnotenie, tvrdím že je to skvelý western, žiaľ nie pre mňa. Príbeh bol dobrý, herecké výkony samozrejme tiež, dokonca i akčné scény sa mi na svoje obdobie zdali dosť profesionálne odvedené. Vyskytlo sa tu ale zopár rušivých a diskutabilných momentov (napr. motivácia niektorých postáv, logické nedostatky) nad ktorými by sa možno dalo ešte prižmúriť oči, ale hviezdička definitívne dolu za príliš naivný a podľa mňa nezvládnutý záver, ktorý celkový dojem pokazil (maličký SPOILER: narážam konkrétne na zbytočnú a čisto účelovú smrť niektorých hrdinov, ktorí sa ako profesionáli po predošlých nadľudských výkonoch nechali pri prestrelke zlikvidovať veľmi hlúpym a nezmyselným spôsobom...šlo iba o pár sekúnd, ale aj tak ma to v porovnaní s celým vývojom deja dosť naštvalo). Sedem samurajov som zatiaľ nevidel, takže zrovnávať nemôžem. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

09.04.2022

Chystaná velkolepá akční sci-fi Rebel Moon režiséra Zacka Snydera (Armáda mrtvých, Liga spravedlnosti) pro streamovacího giganta Netflix, jež je škálou a pojetím přirovnávána rovnou ke slavným Star… (viac)

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (viac)