Řadová opereta, natočená volně podle francouzské předlohy, slibovala na počátku 30. let mírně pikantní zábavu, která těží z přihlouplých dvojsmyslů a narážek. Dnes z toho všeho zůstal jen doklad o tom, jak kdysi vyhlížela ryzí (pseudo)lidová taškařice, opírající se o osvědčené typy - záletného pána, nevěrné manželce a nadmíru rozverné komorné. Zejména ženské role dnes vnímáme jako notně přepjaté a překřičené. Překvapí obsazení Františka Smolíka, jenž se tu směje, tančí, zpívá a dokonce šermuje. Tehdejší operetní diva Mařenka Zieglerová si zahrála ruskou majitelku masérského salonu. (oficiálny text distribútora)

D.Moore

Veselohra s čertem v těle. Moc se mi líbila. František Smolík v nezvyklé poloze mě potěšil, vhod přišel i ryze limonádový a tedy nenáročný, ovšem zábavný námět o dvojité nevěře, několikanásobné lži a másle, jež mají ve finále na hlavě snad všichni zúčastnění. Lída Baarová vracející se od nehody byla obzvlášť kouzelná a Ljuba Hermanová takový živel, že jsem prostě neodolal a tu titulní píseň jsem si zpíval ještě dlouho po závěrečném titulku.___P.S. V malé roli se dokázala blýsknout i Světla Svozilová, které to v pánském opravdu seklo. ()

NinadeL

Jeden z nejdivočejších českých filmů vůbec. Celku vévodí několikeré variování šlágru Veselé Anduly: "Jsem holka s čertem v těle a žár je v očích mých, mám zájem o ctitele jen z příčin rodinných..." Podobnou jízdou je pak Pán na roztrhání rozehraný obdobným ensemblem. Skvělé jsou i dva výstupy legendární Mařenky Zieglerové, její první ve zvukovém filmu. ()

Martrix

Film který navozuje dojem, že podvádění je děsná zábava, kterou se zaobírají všichni. Takže kdo by chtěl poukazovat na dnešní "zkaženou" dobu, bude nejspíš trochu zmatený, protože jde o film z let třicátých, kdy by se čekalo trochu víc toho mravního pokrytectví. Tématicky mě to míjí...nepřipadá mi to zábavné. Taky mě nebavily písničky, kterých bylo požehnaně. Opravdu vtipných momentů bylo pomálu, takže k tomuto filmu se už jistě nevrátím. ()

slunicko2

Na první republiku dosti frivolní děj shazuje šumařské provedení. 1)  Převodům francouzských salónních frašek do uprděně zatuchlých poměrů českého (československého) filmu se  obvykle moc nedařilo, snad i vzhledem k odlišné národní mentalitě. Zde se však po pomalém začátku ve druhé polovině film docela rozjede, akce stíhá akci a divák se přiměřeně, byť jen mírně, baví._____ 2)  Pěkně si tu zařádili 42letý František Smolík (továrník Jakub Kaliba), 19letá Lída Baarová (Kalibova žena Irena), 40letý Ludvík Veverka (Kalibův přítel Felix), Pavel Trojan nezjištěného věku (Zdeněk Hradil, tajemník ministerstva dopravy), 20letá zpívající a tancující Ljuba Hermanová (masérka a panská Anna Marie Veselá), o které mohu říci, že kdybych nevěděl, že je to ona, asi bych ji nepoznal a 52letá tehdy slavná operetní zpěvačka Mařenka Zieglerová (majitelka masérského salónu Nataša Dimitrijevna)._____ 3)  Zajímavou poznámku o 33letém režisérovi Karlu Antonovi uvádí Marthos***. Doporučuji si přečíst i jeho životopis zde na ČSFD od Jaroslava Lopoura. ()

Ironfood

Tak ze zápletky by se určitě dala uplést velmi slušná komedie, bohužel by to ale chtělo jiné herecké obsazení. Pochvalu si zaslouží v podstatě jen Mařenka Zieglerová jako ruská majitelka masážního salonu Nataša. "Divoká jízda" Smolíka, Veverky (bohužel ne Bedřicha, kterého jsem původně očekával) a Hermanové působí dost křečovitě a trapně. Zbývá Baarová, která nikdy nebyla žádná velká komička, a její milenec Trojan, jehož zvláštní zjev i hlas mi většinu času šel hrozně na nervy... ()