Clark Kellogg přichází do New Yorku studovat film. Když mu ukradnou zavazadla a peníze, seznámí se s mafiánem Carminem Sabatinim, který mu nápadně připomíná postavu kmotra ze stejnojmenného filmu. Sabatini mladíka zaměstná ve své dovozní firmě a Clark se stává hlavním aktérem v souboji s konkurenční mafiánskou rodinou Binelliů. (oficiálny text distribútora)

corpsy

Na Marlona Branda sa veľmi dobre pozerá - teda na jeho herecký výkon, ktorý výborne paroduje svoju najslávnejšiu postavu. Broderick sa síce pri ňom len vezie, ale dôstojne. Dobrá komédia, ktorá pobaví. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $21,460,601Tržby Celosvetovo $21,460,601║ Taká traškarina. Kde trefný úlet s Krstným otcom a lá Marlon Brando je priam dokonalý. Taká skoro neškodná oddychovka. /60%/ ()

Pohrobek

To byl ale zase nápad! Extra pitomá komedie s "ultraekologickou" zápletkou, silně nepovedenými akčně-humoristickými scénami -vyniká honba za varanem v obchodním domě- a Broderick ve své normální (k uzoufání) formě. No, a proti tomu Marlon Brando, jenž tu ani ne tak zparodoval, jako zopakoval svoji geniální hereckou kreaci, což samozřejmě v tomto prostředí působí spíše směšně, ale alespoň se můžeme přesvědčit o tom, jak moc musel být Brando v opravdovém Kmotrovi nalíčen a "zestařen". Tenhle Kmotr se od Vita zas až tak "neliší". A ještě jedno plus to má - sice jen na "vnořeném" plátně -totiž Pacinův polibek odpuštění (nebo smrti?). ()

movie

Příjemná "mafiánská" komedie o hošíkovi, který přijel do New Yorku studovat filmovou školu, aby se nakonec stal poskokem místního bosse Marlona Branda, který zde výborně paroduje svoji roli z KMOTRA! ()

kingik

Podprůměrnému filmu nepomohl ani Marlon Brando to mluví za vše. Andrew Bergman režíruje úplně bez trocha invence a měl jsem velké potíže film dodívat až do konce. ()

heyda

Takový na první pohled nenápadný snímeček, který mě ale o to více potěšil. Krom toho Marlon a Matthew byli fantastičtí. Pro mě jasné 4 hvězdičky! :-) ()

Blofeld

Není to žádný klenot, ale je to vážně příjemné pokoukání. Hlavním hrdinou je mladík v podání naprosto bezvýrazného Brodericka, takže kdykoliv famózní Brando opustí záběr, hned se vám po něm začne stýskat. Je tu i pár dobrých vtípků, výsledek spíš na 3,1/2 *. ()

Derek

komedialna jednohubka z prelomu 80tych rokov, s nie prilis velkou kadenciou vtipov, stoji hlavne na mladom sympatakovy Matthew Broderickovy a Marlonovy Brandovy ktory si zopakoval postavu Vita Corleoneho z "Kmotra" ktoru tu i mierne paroduje. ()

Martin741

mne neznamy reziser Andrew Bergman natocil celkom slusny film s istou az mafianskou zamienkou. V 80. rokoch este Matt Broderick /Ladyhawke/ bol aspon mladicka hviezda, ale zaciatkom 90. rokov sla jeho hviezda strmo dole, nepomohol ani tento film, v ktorom jedini, kto stoji za pozornost, je snad len Marlon Brando /Sestup Orfeuv, Young Lions, Streetcar Named Desire/ a Penelope Ann Myller /Cas Probuzeni/ a jedine, co stoji za pozornost, je mafianska zapletka. Broderick nevie hrat, co sa pri velikanovi akym Brando bezdebaty bol, krasne ukazuje. Rozhovory sa vsak daju pocuvat a exteriery boli na urovni. Celkovo vsak len slusny priemer, ani Brando, ani reziser a ani scenar nedokazali film posunut do nadpriemeru. 60 % ()

hans500

Komedie, která docela slušně pobaví, hlavně díky parodujícímu Marlonu Brandovi (hraje naprosto stejně jako v kmotrovi), příjemná délka, scénář se povedl. Hezkých 4,5*. ()

Hopkins

" Myslíš si že kdyby si nebyl takový citlivý a vnímavý že by ti šel obstarat zbrojní pas" :o)))) Tak tahle komedie alias parodie s MArlonem a Mathewem nemá absolutně chybu :o) ()

Stíba

Chvilku jsem se s celým filmem tak nějak pral ale postupem času mě ten styl vyprávění, zápletka a ve finále i způsob jakým vše dopadlo dokázalo chytit. A vidět Marlona Branda 18 let po Kmotrovi v roli mafiánského bose prakticky stejného vzezření, který takměř stejně hraje aby ale vše vyplynulo naprosto jinak, to nikde jinde taky neuvidíte. 3,5* ()

Werde

Tak nevím jestli tohle muselo spatřit světlo světa. Broderick je dobrej komik, Brando i s nadváhou výbornej mafián, ale až na pár chvil je to unavený a bez šťávy. ()