Svět draků

(TV film)
  • Veľká Británia The Last Dragon (viac)
Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2004, 99 min

Věříte na draky? Vládnou smyšlenému světu fantazie a pohádek. Hroziví okřídlení predátoři, kteří ve skutečném světe neexistují. Ale co kdyby...? Stejný produkční tým, který vytvářel speciální efekty pro filmy Harry Potter a vězeň z Azkabanu a Putování s dinosaury Vás nyní zve na výpravu do nitra bájné říše dravých nestvůr. Poznejte vše od jejich stavby a vývoje až k pověstné schopnosti plivat oheň. Kombinace hraných záběrů, historie a nejmodernějších animačních postupů dělá z filmu SVĚT DRAKŮ podívanou, ve které se o létajících monstrech dozvíte mnohem více, než jste kdy chtěli. (oficiálny text distribútora)

PetrPan

Zdařilý mystifikační dokument z dílny tvůrců Putování s dinosaury, triková stránka je opět na vysoké úrovni, ovšem celkové pojetí trochu skřípe, dějová linie s vědeckým bádáním v podání Paula Hiltona vyznívá dosti trapně a jako příšerovskému fanouškovi mi vadilo, že tvůrci zapomněli na vícehlavé draky, asi jim to přišlo už moc pohádkové. ()

B!shop

Vcelku prijemnej film, kterej dokaze docela slusne celou dobu zaujmout a pribehove je docela originalni. Problem je, ze jednak hlavni vedci jsou strasne chytry, misty skoro az otravne a vsechno hned vymysli, pak, ze chvily tvrdi neco a za chvily tvrdi, ze ne a za treti, ze jakmile nadhodi nejakou zajimavou otazku, tak je hned strih na draky a otazka je behem minuty zodpovezena. Jinak, co se tyce draku, ty jsou udelany na tv film hodne slusne, akorat mi nekolikrat bilo do oci prostredi, kde se pohybovali, protoze kolikrat to bylo pekne odflakly a bylo hned poznat, ze tam jsou jen pocitacove pridany a celkove prostredi je takovy dost chudy. A celkove s draci casti si tvurci mohli krapet vic vyhrat, protoze paradni zabery podporeny peknou hudbou tu jsou jen misty. Celkove lepsi 3*. ()

dopita

Mystifikační dokument, kterej mohl bej mnohem lepší. To že nám tvůrci servírují děsný voloviny mě ani nevadí (na tváři mi film vyvolával spíš úsměv, než otrávení), ale trochu odlehčenější tón by filmu jenom prospěl. I tak je s podivem, že i když se jedná „jen o dokument“, víceméně nenudí a to i přes to, že má film 100 minut. Nadšenci do draků a světa fantasy budou asi spokojeni mnohem víc než já. ()

Z0oMb3E

Prechádzky s dinosaurami trochu inak. Tento dokument má jednu chybičku krásy a to, že sa tvári až moc vedecky a vážne. Pritom každý vie, že sa na obrazovke strieda jeden blud za druhým. Pseudovedecké teórie sú vraj podchytené nejakým fiktívnym nálezom a zrazu nás chcú presvedčiť o prepisovaní učebníc. Avšak po preštudovaní pár odborných kníh a vypichnutí niektorých záhad evolúcie či prežívania druhov nemôže vzniknúť nič kvalitné. Ako fiktívny dokument o neexistujúcom tvorovi však zaujímavý projekt. Však pri niektorých pasážach som mal pocit, že je to všetko plytvanie filmového materiálu. Mám rád prírodopisné filmy a náučné dokumenty, ale toto bolo na mňa trochu mimo. ()

Carol Pifková

Zbožňujem drakov ale tento dokument ma teda moc nepresvedčil, pretože tí herci boli v prvom rade maximálne nepresvedčiví. Počas toho skúmania ma to nebavilo, naopak keď tam boli scény s drakmi a boli tam popisované tie scény ako keby naozaj existovali a bla bla tak to naopak bolo super. Úprimne, prilepšujem tomu kvôli drakom ale inak to ako dokument stálo za nič. Ale kiežby to bola pravda. ()