Ples príšer

• Česko Ples příšer (viac)

Hank Grotowski je bachař pracující v oddělení pro odsouzené na smrt. Pracoval tady už jeho otec a současně tu dělá i syn Sonny. Celá rodina má rasistické sklony, Hankova manželka spáchala sebevraždu stejně jako jeho matka a Hankův vztah s otcem je stejně katastrofální jako se synem. Citově strádající Sonny si nakonec dobrovolně vezme život a Hank okamžitě opouští zaměstnání. Ještě předtím však oba asistují u popravy černošského vězně Lawrence Musgrovea, jenž po sobě zanechává otylého syna a pohlednou manželku Leticii, s níž se Hank náhodou seznámí. Pracuje totiž jako servírka v restauraci, kde se občas stavuje na šálek kávy. Jednou večer ji odveze domů a po pár skleničkách se jejich letmé přátelství zvrhne ve vášnivou romanci. Až ráno se Hank z fotografie dozvídá, s kým měl tu čest. To, že asistoval u popravy jejího manžela, však Leticii raději zamlčí. Je však jen otázkou času, kdy na choulostivé okolnosti nového vztahu přijde sama.

Herečka Halle Berryová byla za svůj výkon oceněna Oscarem a Stříbrným medvědem na MFF v Berlíně 2002. (oficiálny text distribútora)

Hrobař

Thorntona mám rád jeho pořád stejnej výraz je prostě libovka, kamera mi sedla, nedráždila, ale stačilo se na ní soustředit a objevilo se tam několik poměrně hezky vypadajích postupů. Délka taky sedne a příběh je parádní. Moc romantiky v tom, ale nenajdete, spíš jsem ze scén s prostitutkou měl dost depku. Ale povedenej film ()

teckax

Ples příšer mě absolutně nelákal, nemusím Billyho Bob Thorntona ani Halle Berry a americký pohled na rasismus mě nic neříká. O to větší překvapení to pro mě celé bylo. Celou dobu jsem byla totálně pohlcená dějem a radši jsem ani nedýchala abych o nic nepřišla. Každý záběr, slovo, zvuk, všechno mělo svůj smysl ... spoiler ... nejsilnější pro mě byla scéna, kdy Sonny říká otci - celý život mě nenávidíš, že? - Hank řekne, že ano, Sonny odpoví "A já tě měl vždycky rád" a zastřelí se. Tady se mi srdce skutečně zastavilo. ()

Tomulka

Zápletka filmu. Teda hlavně ta myšlenka toho celého příběhu je jen tak lehce, řekl bych až okrajově využita. Přerod postavy Hanka je hodně rychlý (což je škoda). Kdyby byl věnován prostor spíše tomu než vězni či popravě, které až tak důležité pro děj nebyli. Bylo by to lepší. Také měl být věnován větší prostor seznamování Hanka s Leticii. Tempo filmu bylo (vzhledem k tomu co jsem již napsal ) dost pomalé a tím pádem film byl místy až nudný. ()

Eseter

Spíš slabší 4 *, ale stejnak radši dám víc, protože si to film zaslouží. Navíc kamera je skvělá. Líbí se mi, že vyprávění není doslovné, ale stejně spoustě věcí díky dobrému nasnímání a dobrým hereckým výkonům porozumíme. Smekám před Halle Berry, svou roli zahrála skvěle. ()

kotrlak

Jo, to je takovej ten flick ze života u nás na vsi v Georgia, za kterej se prostě dává minimálně čtyrka. Všichni si rozuměj a vědí kde je v buse jejich místo. B.B.T. je cool a H.B. pohledná, takže to stačí správně namíchat a drama je na světě. Jak se říká:"Konec dobrej, všecko dobrý." Snad jen dodám že bych nechtěl bejt upečenej na tý elektrický židli... ()

Yamatosan

Krásný film! Vlekoucí se děj (který ale nedává sebemenší šanci nudě) vytváří pozoruhodný mix krutosti, melancholie a naděje. Úžasný Thornton. Ale i Berry! - nadávání na její výkon nerozumím, jistě, že hrála hystericky, protože to přesně měla hrát! ()

Dinoo

Harmonicky povznášajúci sa film ,v prvej polovici smutný ,ale v druhej už je to o niečo lepšie a veselšie.Halle Berry a jej sexuálný výkon tiež na jednotku ! Najviac zo všetkého ma dostal koniec filmu. Taký pomalý a nenápadný ale predsa veľkolepý :) ()

jarhead

Halle Barry je sice nádherná baba, ale nechápu, za co dostala Oscara. Za to, že se chovala naprosto přirozeně a nepřetvařovala se? Nebo za tu intimní scénu s B.B.T.? Jako celek jsem byl z tohoto komorního příběhu nadšen, především ale díky bachaři Hankov, bez něj by hvězdiček rapidně ubylo. A také díky perfektní kameře, howg ()

Ferguson

Orgie extrémních situací. Hlavní hrdina má rasistického otce, slabošského syna, který nezvládne popravu černocha, jehož manželka, které umře tlustý syn, se zamiluje do hrdiny. Pchee. A to nemluvím o těch předchozích rodinných sebevraždách. Taky by mě zajímalo, co měla znamenat scéna, kdy Thornton vytáhne z křesla tu kulku. Někdo se střelí do prsou a policajti nezajistí ani kulku - hezký. Výkon Halle Berry byl oceněn Oscarem z politických důvodů, to je bez debaty. Thorntonova postava byl dobře napsaná. Dalo se mu věřit, že je schopná se nesložit, když mu matka, manželka i syn spáchají sebevraždu (a možná všichni kvůli němu!!). Taky nechápu, proč tam byla ta 10 minutová erotická scéna - to asi kvůli finančnímu úspěchu. ()

RPO

Zajímavý (americký) příběh, B.B.Thornton jako vždy 100%, škoda že neměl za partnerku nějakou herečku, Halle Berry je opravdu zoufalá. ()

Michaell

Příliš, příliš popisné. A Oskar Berryové? Ne že by hrála špatně, ale vsadím se, že ten rok by se určitě našla řada lepších hereckých výkonů... ()

nehodnotit

Hodně dlouho jsem přemýšlela jestli nedám ještě o hvězdičku míň. Halle Berry to má u mě spočítaný, ještě jsem ji neviděla dobře hrát a tady to jen potvrzuje. Zkazila mi takřka celý film, svými hysterickými výstupy a protivným brekem mě neskutečně vytáčela a ať jsou všichni ostatní herci výteční, scénář i režie taktéž, tak ona ze scén, ve kterých hraje dělá telenovelu. Je smutné co je z Oskarů za frašku. Atmosféra celého snímku mě ale i tak strhla a donutila k zamyšlení. ()

MimiXus

Vynikající hra s napětím. Jak již někdo přede mnou řekl, rozhodně stojí za to vydržet v pozoru až do konce. Ve prostřed filmu se určitě nacházejí krapet fádnější pasáže, nicméně ne zas tak fádní, aby někoho zcela odradili. Na konci filmu se ve mě odehrávalo dilema jestli se ta Halle po nalezení kreseb doma zabije, čímž by dokonala tragičnost celého filmu a tak trochu poslala snímek do propasti scénárenské nudy a zapomnění. Zaplať pánbůh se tak nestalo... Ještě k diskuzi o oskarech pro Halle: Ehm...za 1) kdy Oskar byl spravedlivý? 2) Zkuste si pustit film v originále. Uvidíte jak Halle dokonale zvládá hlasové rozsahy v situacích kdy má skloubit smutek, začínající šílenství a sex. Za mě to oskarová křivda rozhodně není. ()

Mezerník

Víc než průměr to není, tedy až na Halle Berry :-) Místy zdlouhavé, místy naopak hodně zkratkovité - hlavně ve stěžejním "zlomu", kde hlavní hrdina zcela najednou začne milovat svého syna, zapomene na rasismus apod. - prostě tomu jsem neuvěřil, i když jinak to byla hezká pohádka. ()