Vedecký tím, pracujúci na odľahlej základni na Marse, začal na Zem posielať čoraz nepríjemnejšie správy. Výsledky experimentov sú znepokojujúce, rady vedcov záhadne rednú, a tak vláde nezostáva nič iné, len základňu izolovať do najprísnejšej karantény a na Mars vyslať po zuby ozbrojenú jednotku rýchleho nasadenia, ktorá má zistiť, čo sa stalo a eliminovať akúkoľvek hrozbu. Aspoň taký bol pôvodný plán. Lenže realita prekonáva aj tie najhoršie predstavy. Výskumnému tímu sa totiž nekontrolovanými postupmi podarilo doslova otvoriť brány do pekiel, odkiaľ sa vyrojili davy hrôzostrašných monštier, ktoré sliedia po chodbách základne a likvidujú všetko živé. Je vôbec v ľudských silách túto strašnú nočnú moru zastaviť? (TV Markíza)

Stejšn

Na odpad to rozhodně není, je mnoho horších slátanin. Řemeslně to není tak špatné, ale chybí tomu atmosféra. V podstatě je to věrný přepis hry Doom3 - ta je taky na začátku dobrá, ale postupně upadá. ()

Black3R

Je pravda že tí vojaci sa správali trocha divne a potom celý film vyznel tak neprofesionálne, ale zas napätie a strach si ma tam našlo a bavil som sa tak ako som to chcel tak 70% ()

Sparky

Celkem nic moc horor. Připadalo mi, jako by ten horor jen šoupal nohama. Jedinou vydařenou částí je ke konci, kdy film napodobuje hru. 3* s odřenýma ušima. ()

haffen odpad!

Ak si odmyslím artefakty a Mars, tak tento brak nemá z hernou predlohou takmer nič spoločné. Pri hre som sa skvelo bavil, pri filme trápil a šklbal si vlasy aké urobili zlé meno kultovej hre... Pre milovnikov hry Doom je to viac než len urážka. Jedinou pozitívnou vecou vo filme bol pohľad z vlastnej osoby. Tých pár minut v dvojhodinovom šialenstve nezachráni moje hodnotenie. Pre milovníka FPS (first person shooter) hier, ktorý si chce pozrieť sfilmovanú podobu kultovej hernej trilogie - odpad! A nebrať! ()

Mykhaluu

Čekal jsem mnohem větší béčkovitou hrůzu. Kdyby to bylo natočeno v roce 1986, tak se tomu dodnes klaní... Nicméně je to natočeno 2005 a taky se mi nelíbí ten Dwayne Johnson, takový divný kukuč! Ještě, že ho Karl sejmul! :) Taky ta závěrečná část - z pohledu hráče... muehehee... měli mu nasadit čelovku s kamerou a bylo by to BONG! :) Nuž někde mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami, spíše ke třem. ()

Dinsberg

Filmy typu Resident Evil (vyjma toho prvního) jsou tak trochu mimo mě. Vůbec věrohodně převést ducha počítačové hry na filmové plátno je zbožné přání každého režiséra a nejednoho diváka. Už jen samotné náměty filmů na bázi počítačových her odsuzují hotový film k béčkovému statusu. U Dooma, ač nejde o žádné veledílo, je to tak trochu neprávem. Vizuál sice odpovídá seriálovým lookům po vzoru Galacticy, ale na koukatelnou a hlavně stravitelnou podívanou ji povyšují herci, hlavně pak Karl Urban. The Rock zde hraje tak trochu druhé housle, což ani tak nevadí, s ohledem na ultimátní závěrečný souboj dvou nadsamců. Film rozhodně nedosáhl věhlasu herní předlohy, ale předloze rozhodně nezkazil renomé. ()

rob_troy

Celkově sem se k filmu dostal jen díky pc hře, ale k filmu. Karl Urban je drsňák, Dwayne The Rock je levná atrapa. Jako být ve filmu víc záběrů z vlastního pohledu jako ke konci, asi bych se bavil i víc, čímž neříkám, že mě to nebavilo. Byla tam slušná přestřelka a akce, ale něco tomu furt chybělo. ()

konysua

Velmi dobře vystihuje atmosféru třetí hry Doomu a navíc přidává slušný příběh s 24-tým chromozomem, který dobrému člověku zlepší vlastnosti a špatného rovněž s pouhou kosmetickou úpravou. Charaktery jsou povedené. Z Johnsona jde vážně strach a Urban vypadá jako hrdina. First person akce je parádní, několika minutová jízda, bohužel celkově je akce pomálu. 7/10 ()

arbeit

jednu hviezdičku za NIN v titulkoch za snáď sa viac asi nedá dať. vizuálne vyzerá lepšie hra doom 3 ako film, chudák carmack (ten skutočný). ()

GordonCZ

Pro mě překvapivě celkem dobrá adaptace počítačové hry. Jako u jedné z mála jsem se celkem bavil, i když možná ani ne tak dějem samotným, jako spíš zvědavostí, jak legendární akční střílečka vypadá ve filmu. Jedna hvězdička navíc za supr first-person moment. :-) ()

MURALI.SHOOK

Film podle legendární hry je dost podobný jako hra samotná. Žádný velký promyšlený příběh ale zato akce a krev teče proudem. Film není tak dobrou filmovou adaptací počítačové hry jako třeba Hitman ale zase ne tak špatnou jako Max Payne (který mě mimochodem pěkne nasral). Ve filmu mi vadilo jen jedno, a to náhlé a zmatené vyvinutí postavy velitele týmu (Dwayne Johnson), který se celou dobu chová jako klasický férový "klaďas" a na závěr najednou obrátí o 100% (nechápu), ale jinak solidní tupý "akčňák". ()

Havala

Dvě hvězdy za mód PC hry na konci, jinak celkem nic extra, to AvP ačkoliv nejsou žádná pecka, tak z námětu videoher dostali podstatně více. ()

anyonecek

Rychlá akčňárna, která nemá moc čím nadchnout, snad jedině účastí Dwayna Johnsona a pár českých velice vedlejších herců. First person zabíjení docela ušlo, určitě vynikající nápad a chvíli jsem si opravdu připadal jako ve hře. Je to film který akčního fanouška určitě neurazí, zase okusí nějakěj novej styl, ale na druhou stranu je to další místy nudná vybíječka s pár efektama. ()

kubilov

Filmy podle počítačových her jsou úžasný fenomén. Naprosto drtivá většina z nich nemá šanci překonat hodnocení alespoň 3*, přičemž ty tři už je hodně velký úspěch, přesto se stále počítačové hry znovu a znovu až do zblbnutí adaptují. Doom má však tu výhodu, že se aspoň nesnažil vypadat ultravážně a svou nepokrytě béčkovou zápletkou a triky tak představuje klasického představitele filmů, ve kterých hrál mezi lety 2000-2010 Dwayne Johnson. Tedy hloupé béčkové akčňáky, které ale dokáží na chvíli zabavit. The Rock & Rose Pike & Karl šlapou dobře, i když kdybych byl možná fanouškem samotné hry, těžko bych se dostal až na takovéto hodnocení. ()

Brano

Doom hru keď som bol menší som mal rád, ale táto filmová adaptácia sa vôbec nevydarila. Hra mala výbornú temnú atmosféru s viacerými momentmi, pri ktorých sa človek aj bál. Pre tento snímok to neplatí vôbec. Celá vizuálna stránka ma nezaujala a ani digitálne spracovanie votrelcov, ako aj zvuková, ktorá bola dosť nevýrazná nato, že na nej pracoval Mansell som očakával viac. Veľmi chabý dej a takisto aj nepodarené herecké obsadenie. Od začiatku do konca je to len veľká nuda s nulovou atmosférou. Výsledok podpriemerný béčkový horor. ()

PeterJon

Moc sa to približuje odpadu, čakal som ale ešte väčšie Béčko :) Nemá to žiadnu šťavu, démovi sú strašne nemotorní, žiadne počítačové efekty, ale ľudia preoblečení, lol. Scenárom to docela prekvapilo, aj to, že to prebral Universal. Miestami skvelá hudba. počuť vplyv NIN. ()

Xpojntman

Ta ono natočit film, podle tak dobrý PC střílečky jako Doom jde hodně těžko. I když se tady musí nechat ta snaha. A Rock je dobrej. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (viac)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)