Vedecký tím, pracujúci na odľahlej základni na Marse, začal na Zem posielať čoraz nepríjemnejšie správy. Výsledky experimentov sú znepokojujúce, rady vedcov záhadne rednú, a tak vláde nezostáva nič iné, len základňu izolovať do najprísnejšej karantény a na Mars vyslať po zuby ozbrojenú jednotku rýchleho nasadenia, ktorá má zistiť, čo sa stalo a eliminovať akúkoľvek hrozbu. Aspoň taký bol pôvodný plán. Lenže realita prekonáva aj tie najhoršie predstavy. Výskumnému tímu sa totiž nekontrolovanými postupmi podarilo doslova otvoriť brány do pekiel, odkiaľ sa vyrojili davy hrôzostrašných monštier, ktoré sliedia po chodbách základne a likvidujú všetko živé. Je vôbec v ľudských silách túto strašnú nočnú moru zastaviť? (TV Markíza)

Pacek

Kromě stylové 1-st person střílečky na konci obrovská nezajímavá nuda. Jako hráče Doom a nadšence hodně velké zklamání. ()

Blondy.

Zatím mě ani jeden film z těch co jsou natočeny podle hry nepřesvědčil o tom, že by to šlo. Celkově to působí nemastně a neslaně je to vlastně neco jako vetřelec jen s tím rozdílem ze jedníčka vetřelce je z roku 1979 a dokázali tam navodit atmosféru a udělat z toho výborný film na svou dobu, ale zde se k tomu ani zdaleka nepřiblížili. Celkově se děj odehrává ve strašné tmě, že člověk nekdy ani neví co se dějě nebo stalo. Na filmu jsem se zasekl za celou dobu asi jen na 2minuty a to ke konci ve scéně s Karlem Urbanem a tzv. "1st person pohledu", ale to celkové hodnocení nezachrání, uplný propadák to nebyl, ale ani jedna věc me nepřekvapila ani nepotěsíla. Bohužel. ()

AxelWers

Myslím, že od tohto filmu každý čakal asi viac. Zrejme viac akcie, viac zbraní, tak ako sme to videli v hre Doom. Nebyť asi 5 minútovej akcie v štýle "first person view", tak by to bolo asi o hviezdičku ešte menej. ()

ortoncz

Je to spíše průměrný akční film . Výborná předloha , ale průměrné zpracování . Jediné co to zachraňuje z mého pohledu je Urba, Dwayne a zavěrečná 20 minutovka. 70 % ()

Drom

Remake herního videa s velkou vycpávkou na začátku! Nejsem takovej fanda hry DOOM, ale od záběrů z pohledu první osoby ňam. Na začátku se řeší nějaká parodie na Resident Evil, potřebná pro takový film jako scénář pro porno. Pak se to, jako na potvoru, posere a nastupuje velkej drsňák, co to má pořešit. Je to ptákovina, navíc děsně tmavá, asi na efekt? Rosamund Pike to nicméně sluší a prase s motorovým pohonem nutí vzpomínat. Jsem pro víc scén z vlastního pohledu, mělo to na začátku hupnout do akce, od okamžiku kdy se to vymkne kontrole (a vybodnout se na 90 % tý "zápletky") a vzít to z pohledu několika osob, od personálu po cvičenýho bouchače. ()

KafuR

Bezduchý scénář vyčítat filmu, jehož předlohou byla jakási meziplanetární kanálová pifpafkovina, rozhodně nebudu, jelikož jsem vlastně s takovým očekáváním k filmečku usedal. První část filmu nabízí ucelený školácký exkurz do takové té obyčejné výzkumné stanice na Marsu, která oplývá bludištěm chodeb, ve kterých je dovoleno rozsvicovat světlo jen pro potřeby vizuální prohlídky vyšinutých vědců, aby se hned nato půlka komanda mohla nechat suverénně pozabíjet z důvodu ekologického šetření zářivek. Ve druhé půlečce už se plýtvá náboji mnohem víc, rejža si ke konci dokonce dovolil rádoby psychologický přesah a slavnou scénku, kterou nahrál z té "videohry", což snad uklidnilo většinu z těch, co to kolečko doma vytáhli z obalu a strčili do PC s tím, že koupili nejnovější verzi této žužuhry. ()

Kingjiri

Inspirace Vetřelcema je zřejmá, ale je fajn občas vidět, že tvůrcům nechybí nadhled. Je ale škoda, že trvá delší dobu, než konečně něco vybafne a rozjede se akce. Pak bych taky přidal do tmavších scén víc světla, protože občas nebylo vidět téměř nic. Ale v úvodu se objevěj náznaky slušný atmosféry, akční scény maj s blížícím se závěrem tendenci přibývat, herní scéna "z vlastního pohledu" je pěkně natočená a finální fight Sarge vs. Reaper taky neni vůbec špatnej. Menší plus ještě přidávám za hlášky, herecký obsazení (The Rock a Rosamund Pike) a koukatelný efekty. Určitě jedna z lepších filmovejch adaptací známejch her a celkově sympatický béčko na jednu projekci. ()

Johny M.

Tehdy poměrně zklamání, po letech (12) jsem si Dooma překvapivě užil. Dwaynovy začátky, krásná Rosamund, nějaký ty monstra a ta parádní POV akční scéna. Každopádně to chce remake, restart, reboot... prostě nějaký to eRko... 3,5* ()

chlebos

Doom jako hra nema (jsem o tom presvedcen) zadny pribeh. Prvni dve hry: cista, nekompromisni rez. Bouzel 3 pokracovani je slabe a nebyt vyborneho enginu tak to byl pekny prusvih. Film prusvih je. Zatimco hra je divoka podle toho jak divoce hrajete film je krotky az beda. Hlasky nefungujou o strachu nemluvim a zaverecna scena je proste vysmech. Tvurci v hollywoodu proste nechapou ze neni dulezite jak moc se budou drzet predlohy, ale zda se jim podari prenest atmosferu kterou clovek zazil pri hre i do kinosalu. Nepodarilo. Film podle hry kde kosite nepratele po desitkach je akcni jenom asi 10 minut a to je hodne malo. Navic, jak jsem si myslel pohled z vlastnich oci proste nefunguje. Takze tak. ()

Zombo

Posledních 25 minut by mohlo sloužit jako velice dlouhé, ale zato nejvymakanější intro/outro stejnojmenné hry, a 1st person pasáž zároveň jako dokonalá reklama na grafickou kartu budoucnosti. Zbytek je jedno velké očekávané zklamání. Věřím, že napsat scénář na základě primitivního příběhu gamesy není - jak jsme se bohužel přesvědčili (Tomb Raider, AvP) - zrovna jednoduché, ale jako omluva se to brát asi nedá. Z líného a strašidelně natočeného úvodu se mi chtělo brečet, z protagonistů ještě víc, a po hlavní zápletce a dojemných vzpomínkách Karla Urbana mi došly kapesníky. Tohle přece nemohlo projít ani u těch nejzarytějších fanoušků nejslavnější hry. Věrné interiéry, nulová atmosféra. Bullshit, man. Půlhvězda navíc za BFG. ()

Lenka0064

Film pro skalní fandy pc hry DOOM + pěkné prewiew k DOOM III. Oproti hanebným recenzím jsem byla překvapená, FPS scéna natočená na 1 ()

Lord Fuck

Tohle je tipická ukázka odfláknutýho filmu. Neskutečně stupidní scénář a hudba. S hrou měla tahle blbost společný jen jméno. Pan Bartowiak by se taky měl červenat jak rajský jablíčko, protože vůbec nevyužil tu úžasně temnou atmosféru, kterou hra nabízela. ()

dessa

Převést počítačovou hru na plátno je neskutečně těžké, jediné, kde se to opravdu povedlo, byl první díl Resident Evil. Doom je sice slátanina, vedle street fighterů, mortal kombatů, alien vs. predátorů atd... dopadl ale ještě dobře, navíc se mi mimořádně líbila 1st person view sekvence -jo, tohle je starej dobrej doom, takhle to měli natočit celé, pak bych nešetřil superlativy. :) The Rock mi v hlavní roli moc neseděl, být to natočeno před patnácti lety (kdy plus minus vznikl Doom na PC), přál bych si v tom Arnolda :) ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (viac)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)