The Artist's Dilemma

Réžia:

Edwin S. Porter

Kamera:

Edwin S. Porter

Starší umělec usnul ve svém ateliéru, když tu se mu začne zdát sen, že ze starých hodin vystoupí mladá a krásná slečna s žádostí o portrét. Co čert nechce, vystoupí klaun a začne se slečně dvořit. Poté si klaun skočí pro pomůcky a udělá tak krásný obraz, že dívka na něm vypadá jako živá, a ehjle, ona skutečně je... (Mr.Ocek)

EdaS

Nápadité, rozverné, vtipné, trikově zajímavé!!! Nikdy bych neřekl, že tohle můžu upřímně a vážně napsat o kraťasu z roku 1901! Download zde. ()

Véča

Další z mnoha podobných filmů,kde si filmař hraje oužitím triků s mizením a následným objevováním,zaměňováním osob.Zajímavě Porter vyřešil především namalování obrazu.Ale i podobný nápad s pouštěním filmového pásu pozpátku jsem již zaznamenal ve filmu bratrů Lumierů Demolition d'un mur.Zároveň se filmu nedá upřít vtip a zábavnost,ale i té něco chybí,nedokážu vysvětlit proč.Edwin S. Porter měl rozhodně lepší díla kromě Velké železniční loupeže třeba Jack and Beanstalk. ()

Madsbender

Porter je majster prekvapení. Takéto vtipné, neotrelé a originalitou poňatia hýriace dielko robí skutočne česť svojej dobe a počiatkom filmu. Bratia Lumiérovci môžu len ticho závidieť. ()

tomtomtoma

Umělcovo dilema je lehkou filmovou hříčkou Edwina S. Portera, v níž je umění, klaunská nezbednost, sen krásy pomíjivosti křehkého života a filmařova touha. Příjemně rozverné počátky filmu. ()