Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiálny text distribútora)

Kaylar

Film mě zaujal zajímavou hudbou a nezvyklým zasazením kanibalského tématu do historického rámce. Z hlediska hereckých výkonů mi ovšem nijak vybočující z průměru nepřipadal. ()

Dalajlada

Tomuto filmu chybí v popisu komedie. Je to morbidní, ale ne nechutné a neskutečně vtipné. Vynikající nápad, jak si založit kanibalskou společnost v USA je ztvárněn herci, kteří opravdu stojí za to. Guy Pearce se celou dobu tváří jakoby měl zaražené prdy, Stephen Spinella jako drsný válečník je k popukání a Robert Carlyle, tak ten to rozbil úplně maximálně. Hudba je naprosto vynikající a jen podtrhuje tu komedičnost. Navíc je závěrečný souboj tak mistrně udělaný, že mě dostal do kolen. Konec to sice trochu potopil, ale i tak je to humorný přírůstek do sbírky komedií o kanibalech. ()

MRParis

Úžasný horor se skvělou atmosférou zasazený do skvělé doby s úžasnou hudbou. Příroda a Vysoké Tatry jsou nádherné. Není to žádná bezduchá vyvražďovací sračka jako jse točí dnes ale velice kvalitní horor stejně jako Ospalá díra co sází hlavně na atmosféru s dokonalým koncem. ()

G.Bookwrom

První polovina filmu děsně nudná s příšernou hudbou, která by se tak akorát hodila k nějaké Irské komedii. Druhá polovina již nepatrně lepší a nejlepší byl závěr filmu, kdy nový velitel s blaženým výrazem, nevědomky, pojídá guláš z lidského masa. Mimochodem, zde jsem si vzpomněl na Švandrlíkův "Guláš" - škoda, že ho tvůrci tohoto snímku neznali - mohl tak vzniknout daleko lepší film - i když u nich "bůh ví". ()

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (viac)