Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiálny text distribútora)

Moogwi

Bohužel hvězdička dolů za hudbu, která byla v určitých momentech mírně řečeno nevhodná, a místo toho, aby ve vypjatých scénách budovala napětí, tak naopak hodně rozptylovala. Ale pozor, jinak je opravdu výborná. Už od první minuty jde poznat že se jedná o britský film, což není na škodu. A jinak nádherná příroda. ()

Všivák

Kam se ztratila všechna zvěř? Nedáte si někdo člověčinu? Po téhle oslavě kanibalismu. Šílené, originální, skvělé! Takovouhle hudbu jinde neuslyšíte.. ()

swe

Tuze úchylný snímeček, místy vtipný, místy nechutný, založený na dementní myšlence, že pojídáním lidského masa se stanete nepřemožitelnými, kterou rozvádí ne zrovna povedený scénář. Velký problém jsem měl s použitím hudby, která k daným scénám VŮBEC nepasovala a vyloženě mě to tahalo za uši. No, ale za tu spoustu krve a masa a střev a úchylů a Roba Carlyle ty tři hvězdy dám no… s odřenýma ušima! ()

sskrblik

Je to peklo, je to hnus. Dobře natočené a atmosféra, která rozebere diváka na píď. Já cítil velký napětí a nebylo to tím, že jsem si přidal u oběda. ()

blackJag

Natočeno u nás na Barandově, ve slovenských Tatrách a Mexiku. Tak aspoň praví zmínka v závěrečných titulcích. V každém případě jde o zábavnou historku, dobře zahranou, zajímavě hudebně doprovozenou Michaelem Nymanem a Damonem Albarnem (Blur, Gorilazz), která vás poučí o blahodárných účincích lidského masa. 75% ()

cpt.Lynch

Originální, atmosférické, jednoduché. Hudba je úžasná... Veselé housličky, k veselému porcování masa:))) Napoprvé mě to dostalo asi nejvíc. 4,5* na pět to není, ale trochu filmu přidám, když jsou ty svátky. ()

klima777

Hezké... občas parodické a komediální (takovým dosti šibeničním způsobem), ale celkově působivé. Voskově bledý (či nažloutlý) Carlyle je opravdu odpudivý. Ano, je to film o kanibalismu, válce a ztrátě sebeovládání, přesto však platí první věta... Zábavná taškařice s větším množstvím krve (grand guignol-western?), která stojí za pozornost. ()

headcrab

Zajímavej snímek, jehož největší výsadou je jednoznačně soundtrack, dokonale utvářející atmosféru.Když už to vypadá na upadající tempo, tak začne hrát něco, co vás urychleně vyvede z omylu.Tak krásně gradující tempo songů, který vám hned od prvních tónů napoví, že TOHLE BUDE NĚCO VELKÝHO, se jen tak nevidí, resp. neslyší.Naprostá řezničina.Pak taky musim vyzdvihnout herecký výkony, a to především Robert Carlyle, ten si to vyloženě užíval, ostatně, jako vždycky, já ho mám strašně rád.Avšak i přes tyhle hlavní klady, to jsou "pouze" silnější 4*, být tam tak trošku lepší a originálnější mordy, víc gore, tak bych.....wait, právě mi hraje "Saveoursoulissa" aneb song u závěrečnýho fightu....aah, what the heck, 5*..."Let`s go kill that bastard!" ()

Ravi

Ravenous je velmi specifickým počinem, neboť zvláštními kombinacemi dobrých a špatných filmových prvků byl zkombinován takovým osobitým stylem, že jde o skvělý film plný zvláštních momentů, který musíte vidět. Nevšední horor a trochu i černá komedie, která si na nic nehraje, jen vypráví zvláštní kanibalistický příběh v trochu reálnějším prostředí, než byste čekali. R. Carlyle s G. Pearcem jsou zde skvělým duem, jež roztáčí děj plný napětí a překvapení. Hudba velmi úchylná a skvěle dotvářející atmosféru. Dávám 85% = 4/5, jelikož k dokonalosti stále něco chybí. ()

Kosmik 1

Skvělá to podívaná, někdy až realisticky vyhlížející scény, z nichž běhá mráz po zádech. Scénář jednoduchý, ale filmu to neubírá na kvalitě. Opět skvělá a místy hrůzostrašná hudba v podání Michaela Nymana. Robert Carlyle se do role vžil neskutečně a je vidět, že mu role padouchů sedí. Mohu zmínit ještě 28 týdnů poté, kde předvedl také bravurní herecký výkon. Na tomhle filmu mě dostalo prostředí, kde se odehrává. Výborná pasáž, je výprava k jeskyni a hledání pravdy, jak se to vlastně všechno událo. V doprovodu Nymanovy hudby prostě úžas. A to, že jíst lidské maso prospívá je geniální myšlenka. Jíme, abychom žili; nežijeme, abychom jedli. Dobrou chuť! :-) ()

ghatos

Příjemně úchylný filmeček s fajn herci. I po letech se na něho rád podívám. Hlavně vám zvedne apetit :) . Papat (masíčko) se musí Karolínko :) . 79%. ()

vyfuk

Film, která začne silně slabě. Dosti nekonkrétně a divně. I přesto však ukáže lepší světlo a vysvitne někde v horách slunce. Obecně když to tak vezmu, tak příběhově je to film silně svůj a vlastně i originální. Atmosféra je nečekaně dobrá a děsivost by mohla být jasným dominantem filmu. Problém vidím v hudbě, která spolu i s nějakými detaily režiséra někdy z filmu spíše dělá komedii. Což filmu ubližuje neuvěřitelným měřítkem, protože místo vysoce kvalitního a atmosférického hororu dostaneme něco mezi hororem a komedií, což je zbytečně schizofrenické. Na konci možná i trochu překombinované a na začátku zase pro změnu zbytečně nelogické, kdy se věci dali vymyslet jinak, aby to nebyla bolest na logiku a zdraví rozum. Celkově jde o film, který mi trochu připomínal Bone Tomahawk nebo Hon na čarodějnice, ale byl to film mnohem promyšlenější a kvalitnější. Ale stále to nestačilo k tomu, aby dosáhl satisfakce. ()

manonfire

Tak jestli tohle má bejt černej humor, tak nevím. Prakticky tu nebyl jediný vtipný moment. Nic víc než upírská variace na pevnou stravu. Napětí film neměl skoro vůbec. Pearce hrál apatika apaticky a jeho hrdina byl tak nehrdinský a nudný až to bolelo. Mužík Carlyle připomínal spíše skřeta z pohádky "O statečném kováři". Arquette si zahrál dalšího statistu, který snad ani neměl být v titulkách, natož na plakátu. 40% ()

pfa

Tento film mě velmi příjemně překvapil. Výborný historický kanibalský příběh, podkreslený báječnou přírodou, dynamickým dějem a nemohu opomenout zdůraznit ani trefnou hudbu... [9/1O] (Ravenous, GBR+USA, thriller-horror) Ravenous:trailer ()

jefff

Kanibalistický horor tak trošku jinak. Žer nebo umři je jeden z těch povedenějších kousků z hororvého žánru o kanibalech, je tak trošku pojatý jinak. Bohužel si myslím, že tento snímek mohl být ještě o dost lepší, kdyby odebrali chvilkový humorný tón filmu, který mi budovanou atmosféru kazil. Depresivní prostředí sněhu, skvělé atmosféře jenom pomáhá, na hororové poměry je i dobré herecké obsazení. Bavil jsem se po celou dobu a nenudil jsem se, ale chvílemi mi ta jejich humorně laděná hudba lezla na nervy a kazila dobrej film. ()

Lottr

Guy Pearce to zahrál prostě skvěle. Hudba je po většinu filmu skvělá (až geniální), jen sem tam je na mě moc rádoby komediálkních prvků. Atmosféra je opravdu nezaměnitelná, ale věřím, že nemusí sednout každému. Ale pro mě příjemná a napínavá podívaná s hezkou přírodou, přiměřeným množstvím krve a malinkou nadšpetkou černého humoru :) ()

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (viac)