Všechno co Josey Aimes (Charlize Theron) chce, je slušná práce, která jí umožní postarat se o své děti. Místo toho zažívá strach, urážky, obtěžování, ponížení, útoky a sprosté nadávky. „Ber to jako bys byla chlap!“ – to je rada od jejího šéfa. Ona se k problému postaví jako člověk a začne rány vracet zpátky. Tím odstartuje první případ žaloby za sexuální obtěžování. V emotivním příběhu o boji proti předsudkům dále uvidíte Frances McDormand, Sissy Spacek, Woody Harrelsona a Seana Beana. (oficiálny text distribútora)

PROROK14

Táto dráma ma príjemne prekvapila a to hlavne hereckým obsadením. Potešil Ned Stark, congressman Russo, True Detective prišiel dokonca aj s manželkou, samozrejme Charlize bola výborná a dobre zahral aj tatko Richard. ()

bouncer

Film na téma sexuální obtěžování, tentokrát podle skutečné události. Problémem je, že dané schéma už jsme několikrát viděli a Niki Caro se nedokázala vyhnout klasickým klišé žánru. Nabízí divákovi jen neoriginální, ale zato osvědčenou podívanou, kterou by průměrný divák mohl ocenit a leckoho svým tématem může chytit za srdce. No a Charlize jsem to tentokrát moc nevěřil... ()

brutale

Príbeh písaný perom života, plný emócii, horkosti sveta a ťažkom postavení žien v baníckej spoločnosti. Je to prvý film z pod taktovky Niki Caro ktorý som videl, na základe čoho usudzujem, že nám v budúcnosti jej réžia prinesie ďalšie ovocie. Vynikajúca Charlize Theron (ktorá opäť previedla dokonalé vžitie sa do postavy, prvý krát mi vyrazila dych v snímke Monštrum), Francis McDormand, Sean Bean a Woody Harrelson svojimi kvalitami pre mňa vytvorili filmovú lahôdku, ktorú som hltal. Film vás strhne so sebou a príbeh prežijete o to silnejšie, lebo ho stvoril sám život, čo so snímky pri skvelej réžii a presvedčivých hereckých výkonoch cítiť na diaľku. ()

Terva

Snímek režisérky Niki Caro je fiktivním prvním velkým případem sexuálního "harašení" ve Spojených státech. Ocenění : Oscar '05 - nominace : hlavní herečka ( Ch. Theron ), vedlejší herečka ( F. McDormand )... ...Zlaté glóby - nominace : herečka v dramatu ( Ch. Theron ), vedlejší herečka ( F. McDormand )... ...BAFTA - nominace: hlavní herečka ( Ch. Theron ), vedlejší herečka (F. McDormand)... ...Las Vegas Film Critics Society Awards - vedlejší herečka ( F. McDormand )... Scénář - Michael Seitzman, Clara Bingham a Laura Leedy. Kamera - Chris Menges. ()

moviesfan

Zajímavé drama inspirované skutečnými událostmi je při nejmenším poutavé. Drsný život žen, které pracují v dolech v prostředí mužů, nebyl snadný. Film zobrazuje ,,tehdejší" realitu více než uspokojivě. Charlize je sympatická herečka, která film obohatila. Stejně tak Sean Bean a Woody Harrelson. ()

villon17

Naprosto jednoznačně a bez váhání 5!! Tak výstižné, tak odhodlané a lidské! Josie měla neskutečnou odvahu se tomu všemu postavit a divák není nucen jí věřit. Může si názor udělat sám a probrečet minimálně půl hodiny:) Větší sílu tomu dodal i fakt, že se to skutečně stalo. Film se ihned zařadil do mojí topky, stejně tak jsem naložila s vynikající Charlize. Všichni vypadali, jako by na ně ani nemířily kamery, jako by příběh sami prožívali, což bylo krásně vidět u Cherry, jak se jí přímo rozbušilo srdce, když se chtěla postavit... ()

Padme_Anakin

Tohle soudní drama, příběh inspirovaný skutečnými událostmi (v mezidobí se ovšem hodně změnilo), má jednu obrovskou přednost a tou je herecký ansámbl, Charlize Theronová je v roli svobodné matky dvou dětí naprosto odzbrojující, Frances McDormandová jako kamarádka do deště bezchybná, Sean Bean to sehrál skvěle, Woody Harrelson má charisma jak vrata, no a Jeremy Renner na pěst, tzn. chválím.. Mýma očima je ta kumulace chlapáckých neurvalců a čuňat příliš zveličená.. Každopádně stojí za to odkoukat, vrátit se v čase.. ()

Crazer

Struhující a výborný příběh mladé ženy. Výborné drama, které jsem sledoval se zaujetím a nemohl jsem od něj odtrhnout oči. Charlie Theron čelící osobním i sexuálním urážkám na mě udělala velký dojem s jakou kuráží dokázala čelit těmto problémům. Vše vrcholí excelující scénou v soudní síni. Film, který určitě stojí za shlédnutí. ()

Marsik

Nedivím se ani trochu hodnocení 81% a taky tomu, že film má pouze 11 fanoušků. Je to tím, že film má v sobě velkou sílu, avšak není to ten typ filmu, který si budou filmoví fanoušci pouštět opakovaně. Vystihl bych to slovy: "Dobře, dobrý film, ale pokud ho už nikdy neuvidím, nebudu se zlobit". Obsazení skvělé, tolik velkých jmen, silný emotivní příběh. Co bych ale vytkl a za co srážím procenta, je příliš dlouhý rozjezd. Sledoval jsem čas a až do 80. minuty měl film pomalé tempo, v podstatě se rozjížděl a diváci se teprve pořádně dozvěděli, o čem to je. Závěrečná půlhodinka to ovšem zachránila a skutečně stála za to. Věřím, že samotný závěr mnohé dojal k slzám. Snad nejsem přehnaně kritický. 76% ()

PauloZ

Syrový příběh z drsného dělnického prostředí, kde ženy musí hlava nehlava bojovat za svá práva, pokud se nechtějí nechat prznit od svých pánu spolupracovníků. Naneštěstí pro ně, se do čela soudního sporu postaví moje oblíbená Charlize, která i přes všechny pomluvy a hanebné zkušenosti jde proti většině. Herecké obsazení přímo výborné, příběh podpořený skutečností a já jsem celkovým zpracováním naprosto spokojený. ()

Krissty

Po celý film jsem byla ohromená vynikajícími hereckými výkony. Příklady za všechny jsou samozřejmě Charlize Theron, která byla úžasná, skutečná, přirozená (velká škoda, že její "protivnicí" v boji o Oscara byla zrovna Reese), Sean Bean, Woody Harrelson a vynikající Frances McDormand.. Bylo jich samozřejmě víc, mohla bych vyjmenovat snad celé obsazení, protože bych jen těžko našla někoho, kdo by úroveň hereckých výkonů snížil nebo dokonce zkazil :) Co se týče příběhu, ten je vynikající a Niki Caro ho podala skvěle a opravdu mě překvapuje, že i přes nevelké zkušenosti s režírováním dokázala vytvořit něco takového. Líbilo se mi prolínání tří časových linií (mládí, práce v dole a soudní líčení), to bylo úžasně vymyšlené a velmi dobře to navazovalo. V posledních 20 minutách jsem měla husí kůži a slzy v očích, bylo to opravdu silné! Mimochodem obdivuji Josey Aimes za to, co dokázala (samozřejmě nejen ona).. Moc statečná žena :) Co k tomu filmu říct? To bylo něco úžasného.. :) ()

Krt.Ek

Špičkově obsazené soudní drama (Ch. Theron, F. McDormand, S. Bean, S. Spacek, W. Harrelson), se kterýmžo nelze emocionálně neinteragovat (rozhořčení, vztek, sympatie pro Joseyino odhodlání, odvahu; kdo tyto stavy nepocítil, nemá srdce). Historickou věrohodnost (autenticitu) za mě trochu podkopává "hollywoodizace" - jako by si tvůrci řekli: silný příběh, to nám nestačí, postavy si musí projít katarzi, téma filmu nemůže být společenské, natočíme rodinný film, na konci budou všechny rodinné příkopy zakopány, určitě, musí si padnout do náruče! A nezapomínejme na sport! Náš národ miluje sport, hlavně s ním si spojují ideu spravedlnosti! Ano, žaloba musí vést při jako sportovní utkání! Tohle mi příliš nekonvenuje, no. Proto dnes - navzdory tomu, že North Country rozhodně patří k extratřídě svého žánru - pouze 4*. 75 % ()

Tayen

Pěkně depresivní film o ženě, která ač je sama v hajzlu největším, pořád bojuje za sebe i za ostatní. Neznám detaily případu, ale naprosto věřím tomu, že co musela hrdinka zažívat, je pravda. Já být jí, zdekuju děcka a vydám se někam, kde jediným slušným živobytím není jen práce v dole. A pokud je většina věcí ve filmu pravda: tak co to je za kraj, že všichni chlapi kolem jsou svině? Doufám, že se ta nemoc nerozšíří. Jediná vada na kráse: Charlize je na hlavní hrdinku až příliš krásná. ()

Džejkop

Příběh o pohnutém životním osudu a obrovské odvaze jedné ženy, která chtěla být jen samostatnou a soběstačnou. Ano když si člověk uvědomí, že to není příběh zase až tak vzdálený dnešku a navíc se ocitáme v dolech demokratické země...ona ta země svobody zase až takovou zemí svobody nikdy nebyla jak je zcela jednoznačně vidět. Charlize Theron jako by byla pro roli ženy, jenž se vzepře osudu úplně stvořená, a tak člověk celý film hltá jedním dechem. Žena jenž neměla nikdy na růžích ustláno a navíc nikdy neměla ani plnou podporu u svých rodičů (u otce vlastně žádnou) si přesto řekla dost a rozhodla se bránit. Celý film je velice depresivní, až do chvíle kdy se otcův přístup k dceři změní a z celého filmu se stane optimistický doják...ale mně to tedy vůbec nevadilo, ba naopak. ()

aluna

Běhá mi hlavou, proč že se to ty ženský vlastně do toho dolu cpaly (prej prachy, já vim, ale za tuhle cenu?). Já chtěla bejt vždycky kluk, mají všechno lepší, zábavnější, a tohle rozdělení rolí podle pohlaví mi vždycky vadilo, hrát hokej, hrabat se v motorech, závodit, pilotovat letadlo nebo dělat elektrikářku, to všechno my, ženy, dělat můžeme, pokud nás to baví a klidně občas líp než chlapi, jenže hudlařit v dole? To je snad vážně ta nejvíc chlapská práce, co existuje a fyzická konstrukce se obejít holt nedá. Ale bojovnici za naše práva, co jí pánové podráželi nohy celej život (až moc) jsem si stejně oblíbila a držim s náma basu, holky. Líbilo se mi, že se Josey chovala jako člověk z masa a kostí, třeba k dětem, nelíbil se patetismus. Dokonalá ale byla Frances, rovněž i Charlize a potěšila přítomnost Woodyho, kterej by si pořádný role zasloužil. ()

buldock

Výborné drama z nehostinného prostředí plného předsudků a se silným příběhem osamělé ženy s dětma pracující v povrchových dolech. A že to nebude mít jen tak lehké proti všem těm chlapům s nevybíravými způsoby? O tom nemá cenu spekulovat ani v nejmenším. Výborná režie , skvělé herecké výkony (hlavně Charlize Theron je výtečná) a to vše v přiměřené stopáži , mohu jen doporučit. 92% ()

RAiken

V první řadě je třeba vyzdvihnout skvěle napsaný scénář, který dává každé postavě přesný prostor, abychom se s ní seznámili, pochopili její pocity, vžili se do její situace a nadto nechává vyniknout každého herce, který se té dané role zhostil. Ať už to byl opravdu výtečný párek Frances McDormand a Seana Beana, kterým to opravdu slušelo a zahráli opět skvěle, jak se na jejich jména sluší a patří či otec Josey Richard Jenkins. Bohu(žel/dík) však veškerou pozornost na sebe strhává vpravdě oku lahodící Charlize Theron, ze které se stává paní herečka a exceluje jak na poli pracovním v dole, tak i na poli následného soudního dramatu, ve kterém spolupracuje s jako vždy šarmantním Woodym Harrelsonem. Od začátku filmu však máte pocit, že vše je uděláno čistě pro výsledný efekt, protože snad všichni chlapi jsou opravdu nechutný prasata a chovají se přesně tak, aby Niki Carové vytvořili opravdu hutnou atmosféru všudypřítomné nenávisti a sexuálního harašení. Ale to stejně za chvilku přestanete vnímat a zahloubáte se do silného příběhu, který vyvolá spousty emocí a to ve více rovinách než je ta ústřední, z nichž ta nejsilnější je určitě konflikt mezi otcem a dcerou či poněkud klišovitá neshoda mezi matkou a synem. Navíc každá postava je tak trochu jedinečná a budete mít problém s tím, nad kterým osudem se zamyslet dřív. Co se týče atmosféry serverního průmyslového městečka, chudoby a výtečně zpracovaného dolu, tak ta je velice podobná depresivnímu kraji v Lovci jelenů a ukazuje, že i Amerika není pro každého zemí zaslíbenou, a že i tady najdete chudé městečko zahalené v blátě s jednou velkou továrnou, která v podstatě ovládá životy všech obyvatel. Zvláštní je, jak sofistikovaný právní a soudní systém v Americe založený na precedentech dává prostor k vytvoření velkých příběhů a velkých dramat, které se dají tak skvělým způsobem umělecky zpracovat a využít... ()

salalala

Poměrně zajímavý filmek, od kterého jsem toho moc nečekal. Začátek je velmi dobrý, kamera poletuje nad horskou krajinou a ukazuje nám špinavou realitu dolů. V druhé polovině se mi film ale zdá až příliš hollywoodský, což jen dotvrzuje závěrečná scéna u soudu. Nicméně Charlize Theron je výborná a roli v pohodě uhraje, její postava je navíc dost uvěřitelná. Z ostatních určitě výborný výkon podává i Frances McDormand, Woody Harrelson po dlouhý době hraje v zajímavým filmu a dokonce i civilně. Sean Bean nedostal moc prostoru, takže nemá cenu komentovat. Jinak mi celý film připadá strašně, ale strašně feministický, celý případ byl založen na kolektivní vině, ale nevěřim, že to dělali všichni. Je škoda, že režisérka se alespoň na jednoho kolegu, který by to myslel dobře, nezaměřila. Takhle ten film vyznívá hrozně protichlapsky. Občas se mi to taky zdálo až příliš natahovaný a záměrně slzopudný, viz. scéna s tátou. Kolem a kolem velmi povedený film, který rozhodně není dokonalý, ale nevidět ho, je zase škoda. 75% ()

Fanucci

Dlouhou dobu je film opravdu velice dobrý...silné sociální drama s výbornou Charlize, které na vás opravdu hodně zapůsobí. Ale závěrečných 20 minut vše zakryje neprodyšná deka patosu:-) Dvacetiminutovku odstartuje výstup otce na odborářské schůzy zaměstnanců...ach jo. Škoda. Další zajímavý a dobře natočený příběh, který se vám před očima změní v tuctový hollywoodský doják:-/ ()

18.01.2006

Charlize točí bez přestávky

Charlize točí bez přestávky

16.01.2006

Charlize Theron si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek pracovní vytíženosti. V North Country utekla z nepodařeného manželství k hornické práci a předpokládaný akční hit Aeon Flux selhal nejen u… (viac)

14.12.2005

16. února 2006 proběhne v Los Angeles 63. ročník slavnostního udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Těm letošním zřejmě bude dominovat (alespoň, co se počtu nominací… (viac)