Charlieho Bartletta (Anton Yelchin) vyhodili z další soukromé střední školy, a tak se musí uchýlit na státní. Ne že by tam zrovna zapadl, ale dostane nápad - otevře si psychiatrickou poradnu pro spolužáky. Jenže pak se sám zakouká do ředitelovy dcery…  Soukromá střední škola - prachy kam se podíváš, všichni študáci tu důvěrně znají alkohol i drogy. Charlie Bartlett (Anton Yelchin) do takového prostředí nezapadá a navíc ho ze školy vykopnou, což ovšem není poprvé. Zazobanému mládenci, který žije s neurotickou matkou, tudíž nezbývá než se snížit k docházce na státní střední. Ani tady sice nezapadne do kolektivu, ale časem zjišťuje, že zdejší teenageři se zase tak neliší od těch, co poznal dřív - i oni mají své problémy, se kterými nejsou schopni se vypořádat, i oni tápají. A tak Charlieho napadne spásná myšlenka zahrát si na školního psychiatra. Neoficiálně si otevře “kancelář” na pánských záchodcích, kde ostatním spolužákům radí ohledně rodičů, školy či lásky. Sám posléze zaměří svou pozornost na jednu půvabnou dívku. Bohužel to je ale Susan, dcera školního ředitele (Robert Downey Jr.)... a ten Charlieho bytostně nesnáší. (HBO Europe)

Tweetak

Klišé, zábava, dobrý konec, ale tak to máme rádi, ne? Musím ale přiznat, že některé postavy se chovaly přinejmenším nepřirozeně a spolupráce kluka, který dostal přes držku a mlátiče, byla divná, až za vlasy přitažená. Na druhou stranu jsem se bavil a to je hlavní. ()

Toki_ nek

Moc dobréé, skutečně. Je super vidět svět takovejma očima. Parádní únik z reality - což je jeden z hlavních významů filmu - alespoň pro mě :) ()

Timy68

Nemám ráda filmy, které balancují na hranici reality a absurdnosti. Ale tenhle film je daleké míle od hranice, bohužel na straně nereálnosti. Kluk, kterého poslocuhá CELÁ škola ?! To je musel zhypnotizovat, ne ? Na tomhle filmu se mi jen potvrzuje, že každý máme jiný vkus. Hodnocení 72% mě víc než překvapilo. Průměrná komedie, která se dá jednoznačně přiřadit k těm ukecaným, bez pořádného základu a s nudným scénářem. Nepochopitelná role RDj, kterého doufám už nikdy takhle neuvidíme, i když se jí zmocnil na výbornou, a obsazení ostatních rolí, o tom ani nemluvim. Nesympatičtí teenageři, kteří nevědí co se životem... Nejsou tři hvězdičky jako tři hvězdičky - ta třetí v mém hodnocení prolezla s pořádně odřenýma ouškama. 30% ()

m.satty

Nemůžu uvěřit hodnocení 72%. U filmu jsem se nudila, nic pořádného se nedělo. Drama? Možná... Komedie a romantika..Kde? Navíc Anton Yelchin (Charlie) vypadal na 14 let s porovnání s Kat Dennings. Takže jako zamilovaný pár nic moc. Vůbec mě to neoslovilo. ()

Petro

Veskrze příjemé. S realitou to mnoho společného nebude mít, ovšem kdo ví kdo nebo co se může stát středobodem, okolo kterého se pohne celý svět 8-) Tedy myslím tím dobrým směrem k radosti z tohohle našeho bytí a lidí. Lehké to v mládí není, lehké to v dětství není, lehké to dospělosti není, no ovšem pokud se nenaučíte lehce žít. Film obsahuje tuto krásnou ingredienci lehkosti. Jsem Charlie Bártlett: ()

P@\/EL

Trochu netradiční komedie ze středoškolského prostředí, která místy přechází spíše do dramatické polohy, která je ovšem slabá na to, aby utáhla celý film. Vtipných momentů je tu podle mě velmi málo, ale na druhou stranu díky vynalézavosti a aktivitě hlavního hrdiny film nenudí. ()

gatuso

Nerozumim tak vysokemu hodnoceni, me to tak nebavilo! Ty radoby moralistni kecy, jak vsichni vsechno dokazou kdyz si pujdou za svym bez ohledu na druhe. Film se potacel mezi komedii a vaznou sondou do zivota teenageru a pritom hlavni myslenka neni vubec spatna. Za tu davam 1 hvezdu, i kdyz ji trestuhodne zadupali do zeme samotnym zpracovanim filmu a druhou hvezdu davam za hudbu. S hodne odrenyma usima... ()

Pythonator

Kat Dennings je velmi milá a sympatická herečka. Taky umí bavit. A samozřejmě je to pomilovánihodná kost. No a pak tam byl takový mladý šupák, který poskytoval psychorady pomateným spolužákům. A taky ještě ožralý Iron Man máchající kolem sebe nebezpečně bouchakou. Jo, docela dobrá nuda. ()

JAzzeURo

Film příjemně uplyne a v člověku zanechá příjemný pocit. Robert Downey Jr. působí jako osobnost ředitele někdy velmi nereálně. Člověk by čekal někoho jako byl ten z první scény s vyloučením. Anton Yelchin působí jako nehorázný kliďas a notorický sympaťák. Rozhodně to není bezduchá teencomedy. ()

jarod13

Byla to výborná komedie ve stylu 10 důvodů proč tě nenávídím a takové oddychové komedie mám rád. Film měl zajímavý a netradiční děj a zajímavý byl i konec....samozřejmě šťastný.... :-) ()

ToMaSoo7

Zaujimavy film, aj ked popravde som sa ani raz poriadne pri tejto "komedii" nezasmial tak davam 6/10 uz len kvoli tomu ze to nieje klasicka blba komedia ako je u tochto druhu filmou zvykom a este aj za premna vynikajuci vykon Roberta Downeyho Jr(Hlavne Scena z pistolou). ()

Triglav

Za první půlku filmu bych dal s klidným svědomím 5 hvězdiček, za druhou jsou to jen 4. Výsledek tedy 4,5 hvězdičky (nějak tu půlku ale nemůžu nacpat do hodnocení, ach jo). Hlavně ze začátku jsem se královsky bavil. Je to především komedie, místy to má hloubku, místo to má (jen) snahu mít hloubku, takže žánr, který v zásadě můžu. Začátek má skvělý spád, od půlky film trochu polevuje, ale stále si zachovává vysoký standard. Herecké obsazení hlavních rolí snad nemohlo být lepší. Rád se podívám kdykoli znova. ()

symbiotic

Velmi příjemná komedie těží hlavně ze solidního scénáře, který se zdárně snaží nenásilnou formou oprostit od teen-comedy rutin. ()

Pecca007

Poslední dobou se točí až příliš hodně filmů o "dospělých" teenagerech. Nevím proč, možná že teenageři v USA se dívají na tyhle typy filmů a sní o tom, že jednou budou taky takoví. S námi realisty, ale tyto filmy ani trochu nehnou a tenhle film není výjimkou. Anton Yelchin není sympatický a Downey Jr. se mi v tomto filmu velmi zprotivil, takže tohle nebude asi můj šálek kávy. Jednou mi to úplně stačilo. ()

limalama

Jedna z hodně nepovedených komedií. Nápad nebyl špatný, herci taky ne, ale ten příběh nuda za nudou. Chvílemi sem usínal a konec už sem přeskočil uplně, což se mi dlouho nestalo. Hvězda za herecké obsazení ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin

19.06.2016

V pouhých 27 letech nás dnes opustil Anton Yelchin, jehož určitě znáte jako Chekova z posledních dvou filmových Star Treků. Yelchina při stále nevyřešené nehodě zabilo jeho vlastní auto, na premiéře… (viac)