Charlieho Bartletta (Anton Yelchin) vyhodili z další soukromé střední školy, a tak se musí uchýlit na státní. Ne že by tam zrovna zapadl, ale dostane nápad - otevře si psychiatrickou poradnu pro spolužáky. Jenže pak se sám zakouká do ředitelovy dcery…  Soukromá střední škola - prachy kam se podíváš, všichni študáci tu důvěrně znají alkohol i drogy. Charlie Bartlett (Anton Yelchin) do takového prostředí nezapadá a navíc ho ze školy vykopnou, což ovšem není poprvé. Zazobanému mládenci, který žije s neurotickou matkou, tudíž nezbývá než se snížit k docházce na státní střední. Ani tady sice nezapadne do kolektivu, ale časem zjišťuje, že zdejší teenageři se zase tak neliší od těch, co poznal dřív - i oni mají své problémy, se kterými nejsou schopni se vypořádat, i oni tápají. A tak Charlieho napadne spásná myšlenka zahrát si na školního psychiatra. Neoficiálně si otevře “kancelář” na pánských záchodcích, kde ostatním spolužákům radí ohledně rodičů, školy či lásky. Sám posléze zaměří svou pozornost na jednu půvabnou dívku. Bohužel to je ale Susan, dcera školního ředitele (Robert Downey Jr.)... a ten Charlieho bytostně nesnáší. (HBO Europe)

Sakyvanity

Celkem pohodová nadprůměrná teen komedie, která se tváří dospěleji než herci, kteří v ní účinkují. Ředitel byla vtipná postava, celkem pobavující alkoholik a Tyler Hilton, který hrál rváče, mi byl nejsympatičtější už od začátku. Film si asi hned tak zase nepustím (možná jen kvůli Tylorovi a blondýně), ale 4* si zasloužil. ()

LividMuffin

Prostě té teenagerovské Ameriky občas trochu potřebuju a tahle byla sakra dobrá! Díky obsazení, které mi naprosto sedlo (mí oblíbenci Robert Downej Jr. a Kat Dennings, plus překvápko Anton Yelchin v hlavní roli) přihazuju i tu pátou hvězdu. ()

HrudkaJ

No, nebýt to romantický a snad ani ta komedie a zůstat to jen tím dramatem, tak tomu tleskám. Takhle se mi moc nelíbila ta romantika spojená s explicitními sexuálními motivy, už protože tam řeší celkem vážné věci a do toho už hned na prvním pořádným randeti skáčou do postele, což nikdy nepochopím, jak se ta potenciálně lidská blízkost hned potřebuje nějak vyjádřit. Ale to je jedno. Že je to komedie, zase asi má trochu odlehčovat tíži těch nastíněných problémů a je to podle mě škoda, už protože by to jinak mohla být celkem silná generační výpověď, takhle mi z toho zůstává o něco chytřejší komedie ze střední školy. Ale na to, že to je romantická komedie, tak je to ještě docela vtipné a celkem inteligentní, ovšem otázka kdo vlastně jsem a co tu dělám, by neměla zůstat jen nevyřešeným problémem mezi dítětem a rodičem, ale měla by jít mnohem dále, protože pokud z toho vypadne hlavně to, že jsem ještě dítě, je pro mě dost málo, i když tomu rozumím. ()

IZFNP

Veľmi príjemný film do každého počasia. Snímok o vyrovnávaní sa so stratou, problémami i životnými prehrami. Zároveň film zábavný, vkusný i citlivý, ktorý by ste sa nebáli pustiť svojej ratolesti. Príjemné postavy v príbehu o dospievaní, hľadaní samého seba i svojho miesta medzi inými. Téma filmárom známa, v Charliem Bartlettovi však pojatá nadmieru vydarene. Zásluhu na tom má hlavne Yelchin, ktorý je tu úžasne sympatický, a dokáže predať každú Charlieho polohu. Dielko môžem len odporučiť a to širokej škále ľudí, v čom je tento film malý unikát. ()

Dexter666

Vcelku dosť naivná záležitosť, ktorá vyhráva hlavne dobrým castingom a tak aj silno pokryvkávajúce spracovanie a mdlá nosná idea napokon nevyznievajú úplne do prázdna. Zázraky nečakajte, skôr pohodový filmový večer... ()

AdamK.

Povedená teenage komedie s vynikajícím Yelchinem. Komediální i dramatické pasáže se střídají naprosto plynule a film vůbec netlačí na pilu. ()

kikin01

Velice povedené komediální drama, a šlo to opravdu poznat. Začátek se nese v duchu komedie, a v půlce filmu se to začne míchat a to se Vám bude líbit. Postavy jsou dobře napsané, zahrané, a charakter Antona Yelchina to vede na jedničku. Mnoho z nás nemohlo na škole zapadnout, hledalo své místo, někdo ho našel, ale někdo ne, a já bych o tom mohl vyprávět, proto se mi Charlie Bartlett líbil i z tohoto hlediska. Ale své místo si určitě zaslouží, a pro mě to byl parádně příjemný večer, takže doporučuji. ()

jessic

Mírně nadprůměrná teen komedie, která se okolo půlky snaží změnit ve vážné drama. Nerozhodným rozešlápnutím mezi dvěma žánry působí dost nesourodě. Škoda, že nebyla víc rozvedena psychiatrická poradna hlavního hrdiny. ()

Movie Maniak

Podle zdejsiho hodnoceni jsem cekal lepsi vysledek. Samotny pribeh o klukovi z vyssi spolecnosti, ktery se stane na statni stredni skole cvokarem, prodava leky a misto gauce pouziva zachodovou misu, je natolik sileny, ze by mohl fungovat. Jenze, ono tomu tak neni. Jestli je to hereckym obsazenim, nemastnou a neslanou hudbou, nebo proste slabsim rozpracovanim puvodni myslenky screnare, to nevim, ale proste to nefunguje. Navic jsem se nemohl zbavit pocitu, ze Anton Yelchin mluvi s ruskym prizvukem. Asi za to muze nedavno videny Star Trek. PS Pardon za chybejici nabudenicka, ale pisi z mobilu. ()

Devilskitten

Pohodový film pro pohodově strávený večer. Myslím, že je na něm dosti k zamyšlení, i přestože je to komedie. Rozhodně tenhle film nijak neurazí a příjemně pobaví. ()

unclejack

Charlie Bartlett nie je zlá komédia, lenže človek musí mať trochu zvrátený zmysel pre príbeh a pre humor. Výkon Antona Yelchina beriem, ale riaditeľ Roberta Downeyho jr. je proste neprekonateľný. A keby režisér trochu popustil uzdu fantázii a vyhral sa s vizuálom, nemuseli sme oscilovať okolo priemeru. Potenciál by tu bol, o jeho naplnení by som ale pochyboval. ()

jjjerry

Pro mě zábavná komedie, inteligentní. Jde se zasmát i bez trapností a nechutností. Anton Yelchin mě bavil, role mu vyloženě sedla a Robert Downey Jr. exceloval. ()

Gabriel_*

Film tak plný chuti do života, že mám chuť vyběhnout ven a začít oslavovat samotné bytí. Film o tom, že ať už jste kdokoliv, je tu pro vás místo. Vynikající Anton Yelchin a Robert Downey Jr. ()

siki37

celkom pútavé rozprávanie o pozitívnom myslení, spolupatričnosti, vzájomnej podpore pri riešení problémov a samozrejme šťastný koniec, bez ktorého by to v tomto hollywoodskom filme ani nešlo. síce nepatrím medzi týpkov, ktorí spadnú na zadok, keď jediný americký astronaut v Armagedone zachráni celé ľudstvo alebo v Avatarovi pochváli modrého indiána, ako dobre vie po anglicky, práve tak ako v Planete 51, kde sa znova pozemšťan s vlajkou USA zaraduje, že aj zelení mužíčci hovoria jeho rečou, ale jedno musím uznať, vo vymývaní mozgov sú neprekonateľní a závidím im ich schopnosť ako sa dokážu psychicky zmobilizovať. presne vďaka takýmto filmom budujú svoju súdržnosť a v tomto sú o poriadny krok pred ostatnými národmi. film určite splnil svoju úlohu a za to získava moje tri * ()

Houbos

Při pomyšlení na Charlie Barletta mě přepadají skličující vzpomínky. Atmosféra filmu je příšerná. Komedie ze školního prostředí se mi přejídají. Charlie je navíc mesiáš. Typ vysokých osobních kvalit. Vymočí se v poušti a do týdne se na místě zjeví oáza. Brr. Někdy prostě film nesedne, ačkoli se zdá formálně v pořádku. Při pročítání komentářů vidím, že nejsem jediný. ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin

19.06.2016

V pouhých 27 letech nás dnes opustil Anton Yelchin, jehož určitě znáte jako Chekova z posledních dvou filmových Star Treků. Yelchina při stále nevyřešené nehodě zabilo jeho vlastní auto, na premiéře… (viac)