Paríž, píše sa rok 2010. Vďaka narastajúcej kriminalite tu vláda povolila stavbu izolačných stien v najnebezpečnejších štvrtiach, a tak je mesto rozdelené na getá, v ktorých neplatia žiadne pravidlá ani žiadne zákony... K2 (Tony D'Amario) pracuje pre Tahu Bemamuda (Bibi Naceri), ktorý vládne Okrsku 13. Ten zase hľadá muža menom Leito (David Belle), pretože sa vplietol do cesty ich bande a prekazil im obchod s drogami za milión eur. Úlohou K2 je Leita nájsť a priviesť - podľa možností živého. Lenže mladíkovi sa podarí ujsť. Taha zúri... Vzápätí vydá rozkaz na unesenie Leitovej sestry Loly (Dany Verissimo), ktorá pracuje v obchodnom dome. Leito je však šikovnejší, nečakane navštívi Tahu, priloží mu zbraň k hlave a ponúkne mu život - ale iba v tom prípade, ak pustí jeho sestru a nechá ich oboch slobodne odísť. Leito ho zároveň použije ako rukojemníka. V nádeji, že spravodlivosť ešte nevymrela, ho odovzdá polícii aj s ukradnutým heroínom. Veliaci detektív však Leita zatkne a Tahu, na ktorého je vydaný zatykač, nechá voľne odísť nielen s tovarom, ale aj s vydesenou Lolou... Po pol roku je dôstojník špeciálnej policajnej jednotky Damien Tomaso (Cyril Raffaelli) poverený zvláštnou a nebezpečnou misiou - mocnému gangu v Okrsku 13 sa podarilo ukradnúť experimentálnu nukleárnu bombu a Damien má na jej nájdenie iba 24 hodín, pretože jej časový spínač bol nechtiac aktivovaný... Dôstojník sa preto postará o to, aby bol prepustený práve Leito, ktorý by ho mohol zaviesť k Tahovi - a tiež pomôcť mu zneškodniť bombu... (TV Markíza)

JIRKKA

Takhle si představuju akční film. Pořádné překvapení. Momenty v ději, které bych nečekal. Choreografie akčních scén, kde se hodně ....a zajímavě běhalo. A střihač filmu by zasloužil jedničku s hvězdičkou. Nesnáším akční filmy, kde nacpou do jedné sekundy osm záběrů, takže oči nestíhají a bojová akce ztrácí přehlednost. To mi vadilo hodně třeba u prvních Expendables. Tenhle film je rychlý, ba chvílemi bleskurychlý, ale přehledný, šlape to. Zápletka a téma jsou stokrát ohrané a přehnané, ale to nevadí. ()

Senior74

Bohužel včera jsem měl možnost vidět nejdříve remake tohoto filmu a až následně film tento.Bohužel tohle je taková slátanina,že ty 2 hvězdy jsou za to co předvádí Bellea. ()

happyk

Originální akční film, ve kterém si jednu z hlavních rolí zahrál David Belle. Jelikož je to spíš "sportovec", který nechal vzniknout fenoménu jménem parkour, šlo očekávat spoustu neotřelých dechberoucích kousků. V tomhle směru film překonal má očekávání. Když k tomu přidáte velice slušný děj se zajímavými zvraty, je nutno uznat, že ve své třídě akčních filmů zapadne mezi ty nadprůměrné. Čtyři hvězdy. ()

MisaP3

Naprosto skvělý akční a přesto odpočinkový kousek. Není to akčňák jak je známe, přesto akcí přetéká. Příběh a dialogy místy skřípou, ale létající David Belle to vynahradí. Když jsem tenhle film viděla před deseti lety poprvé, byla jsem nadšená a v hlavě mi zůstaly ty Davidovy skvělé kousky. Po shlédnutí po takové době se mé nadšení nemění. Ač chybí klasické bitky a akce se skládá především z útěků tak to nikterak neubírá, ale spíš nabírá nový směr a pohlad na to, co je možné a co ne, protože co David a Cyril předvádějí leckdo za nemožné označí. Kdo hledá akční oddech tak tady ho najde na 100% ()

Rathe

Já jsem si teda tento film plný parkourových scének, rychlých honiček naprosto užil. Tady to prolézání malých okýnek, dvířek atd... nemělo chybu. A ačkoliv tohle nebylo ani tak o hereckých výkonech jako spíš o těch pohybových, tak David Belle i Cyril Raffaelli to zvládli skvěle. ()

Filooos

Šéfa gangu odvádějí s pistolí u hlavy. Všichni gangstři couvají hrůzou, aby se jejich šéfovi nic nestalo. Únosci i s gangsterem nasedají do auta a ujíždí. To je nejspíš pokyn pro gang, aby na auto zahájil palbu a celé ho roztřílejí. No sračka apokalyptickych rozměrů. ()