Paríž, píše sa rok 2010. Vďaka narastajúcej kriminalite tu vláda povolila stavbu izolačných stien v najnebezpečnejších štvrtiach, a tak je mesto rozdelené na getá, v ktorých neplatia žiadne pravidlá ani žiadne zákony... K2 (Tony D'Amario) pracuje pre Tahu Bemamuda (Bibi Naceri), ktorý vládne Okrsku 13. Ten zase hľadá muža menom Leito (David Belle), pretože sa vplietol do cesty ich bande a prekazil im obchod s drogami za milión eur. Úlohou K2 je Leita nájsť a priviesť - podľa možností živého. Lenže mladíkovi sa podarí ujsť. Taha zúri... Vzápätí vydá rozkaz na unesenie Leitovej sestry Loly (Dany Verissimo), ktorá pracuje v obchodnom dome. Leito je však šikovnejší, nečakane navštívi Tahu, priloží mu zbraň k hlave a ponúkne mu život - ale iba v tom prípade, ak pustí jeho sestru a nechá ich oboch slobodne odísť. Leito ho zároveň použije ako rukojemníka. V nádeji, že spravodlivosť ešte nevymrela, ho odovzdá polícii aj s ukradnutým heroínom. Veliaci detektív však Leita zatkne a Tahu, na ktorého je vydaný zatykač, nechá voľne odísť nielen s tovarom, ale aj s vydesenou Lolou... Po pol roku je dôstojník špeciálnej policajnej jednotky Damien Tomaso (Cyril Raffaelli) poverený zvláštnou a nebezpečnou misiou - mocnému gangu v Okrsku 13 sa podarilo ukradnúť experimentálnu nukleárnu bombu a Damien má na jej nájdenie iba 24 hodín, pretože jej časový spínač bol nechtiac aktivovaný... Dôstojník sa preto postará o to, aby bol prepustený práve Leito, ktorý by ho mohol zaviesť k Tahovi - a tiež pomôcť mu zneškodniť bombu... (TV Markíza)

MapleLoops

Zde se asi moc na příběh nemyslelo, jelikož děj který by jinému filmu stačil na 20 minut, je zde roztáhnutý na skoro hodinu a půl, nakonec pouze s jedním zvratem. Ale režisér si řekl že i když má v rukách scénář na houby, udělal skvělý film se spoustou skvělých efektů,vtipů a hlavně se spoustou parkouru který zde působí až děsivě skvěle. I přes pár menších nedostatků dávám *****, protože u 13. okresku jsem se nenudil ani minutu a odnesl jsem si super zážitek. ()

@nthr4X

Začátek filmu nasadil laťku hodně vysoko ale dokázal si ji udržet po celou dobu a to i díky krátké stopáži. Vynikající akční nářez. ()

sergiokish

Naprosto excelentní film,skvělé využití parkouru,a nikdo jiný než David Belle a Cyril Raffaelli se tam snad ani nehodí,film rozhodně doporučuji,prostředí v Okrsku 13 je skvěle propracovaná a film na mě měl až takový dopad že jsem začal dělat parkour. ()

Braga

Hustá divočina, ve které když se rozjede akce (především v podobě parkourových honiček a kontaktních soubojů), dostane fanda žánru neodbytný pocit, že bůh opravdu existuje aneb vražedně skvělá kombinace dokonalé choreografie a snad ještě lepšího nasnímání (a hudby!). V neakčních scénách je to sice kapku nuda a brát to jakkoliv seriózně by se nedalo ani pod vlivem těch nejomamnějších látek, ale jako totální oddechový výplach se skromnou délkou je to skoro bezchybné. A ti dva pánové v hlavních rolích (David Belle a Cyril Raffaelli) jsou nehorázní borci! ()

EnzoMatrix

nedíval jsem s žádným velkým očekáváním, čekal jsem pouze stylový akčňák říznutý parkourem a toho se mi dostalo bohatě... trochu patosu s pouliční pride se dá přežít... ()

DansteR

Scénář by se mohl asi hodit do koše, nic kloudného na něm není. Ještě štěstí, že to celé, opakuji CELÉ dokáží zachránit David Belle a Cyril Raffaelli. Parkour, skoky, akrobacie + bojové umění to vše vás dostane tak moc, že zapomenete i na to, že děj je děravý a okoukaný, rozbořené město jako kulisy působí poněkud lacině, ale je to skvělé místo pro parkour :-) ()

gezper

Okaté akční béčko, které se hodně snaží v mnoha směrech, ale stejně zůstává laciné a místy až trochu parodicky směšné. Se scénářem si zrovna dvakrát hlavu nelámou, díky bohu o to víc se ale přidá na akci a hraje k tomu pohodová vhodná hudba. Fanoušci parkouru to budou mít povinně jako jedno z mnoha dalších instruktážních videí, označených shodou okolností jako film, kde napodruhé budou plky (a že jich není málo) mezi tím přeskakovat. Nicméně jako no-brain stylová akční podívaná to není vůbec zlé. [60%] ()

Paserak

Kdo neskáče není Čech....teda....obyvatel okrsku 13. Hustá běhačka, honička a drsňačka. Filmaři se jistě bavili a to se chce i po divákovi. Jasně, že to má tisíc much. Jako celek to ale funguje jako namazaný strojek. Naprosto sem na tom ujel. ()

Nominant

Už to tak vyzerá, že sa Francúzi doťahujú na Amíkov a podľa môjho skromného názoru sa im to aj celkom darí. Strieľačka, bojové umenie, parkour, vytunené autá = čo viac treba? Akciou nabitý film, ktorý ma zaujal - 4*! ()

Eeve

Priznám sa, že tento film som po prvý krát videla ešte na strednej škole pred šiestimi rokmi na voľnej hodine angličtiny, a hneď po hodine sme sa nahrnuli k spolužiakovi, ktorý doniesol DVD, aby nám ho požičal :) Je to doslova a dopísmena peckový film, plný akcie a prekrásneho parkouru, a tak prvých 60 min je absolútne famóznych. Bohužiaľ následne to sem tam padá do nepríjemných klišoidných rečí (to ja tak nemám rada:(), ale čo sa dá robiť, nič nemôže byť dokonalé :) David Belle úžasný, každý môže len snívať, že sa raz dostane na jeho úroveň, francúzsky soundtrack takisto super. Pre mňa takmer dokonalosť. ()

Merenre

Bože, to je ale krávovina. Chápu, že tehdy ještě nebylo youtube v takovém rozmachu, takže místo obyčejného promo videa pro Belleho a Rafaelliho natočili rovnou film, ale tohle už je opravdu téměř spodek žumpy. ()

jojto

Dejovo veľmi ploché až nudné. Akcia však podarená. Rozhodne milovník skákačiek, hopsačiek a kopačiek bude spokojný :) ()

tomino28

Objektivně je třeba uznat, že Okrsek 13 má svá hluchá místa, hlavně když přestane akce a začne se mluvit. Zápletka je taky trochu naivní, ale ta akce a parkour na druhé straně to spolehlivě vyvažují. Navíc vám film svou délkou necelé hodiny a půl ani nedá příležitost začít se nudit, takže jde o dobrou zábavu. ()

v.indruchova

Jo, lepší než dvojka. Opět po vizuální stránce špica, ale nějak tak dějově, plitký. Lehce nadprůměrná akční gangsterka. Hlavní parkouristi jsou sexi a pěkně jim to ladí a to jméno Cyril mě těší, starodávný slovanský (český), jako můj praděda. :) Myslím si, že takovýhle čtvrti jsou realita akorát s tím nikdo nic nedělá a zavírá oči, natož aby si ušpinili ruce dělaním zdi, nebo nějakou výbušninou, která by to vyřešila a pohřibila další lidi, co jsou jen chudí a né lupáci. Občas nějaké to klišé a scénka na efekt. Na francouze dobrý (nic proti). Koukám, že nám tu v galerii spletli okrsek 13-klasa s ultimatum, poslední fotky patří k verzi z roku 2009. ()

Nemooo

Velmi zajímavé záběry skoků z budov na další budovy doplněných skvělým soundtrackem. Film jsem zprvu moc nemusel, ale postupem času jsem mu přišel na chuť. Možná brzy zopakuji ()

HKstars

Příběh se odehrává v Paříži 2010, kde sociální krize vyeskalovala, takže je město rozděleno do distriktů, ve kterých žijí lidé s různým společenským postavením. Distrikt 13 je ten nejobávanější, plný zločinců a chudých. Byly tu zrušeny všechny školy i nemocnice, policie se sem bojí. Prostě to není ideální místo na vyrůstání. Leitovi bohužel bylo souzeno a i když se snaží žít slušně, občas přiláká pozornost místních gangů a musí hodně rychle utíkat. Naučil se proskakovat okýnkem, kam byste nestrčili ani ruku, nedělá mu problém zdolat pětimetrovou díru mezi dvěma paneláky a šplhání po nejrůznějších konstrukcích už ani nepovažuje za něco výjimečného. Ostatně hraje ho David Belle, člověk který ve Francii proslavil moderní sport Le Parkour, který by se dal označit za kreativní zdolávání překážek a to především městských. Stojí vám v cestě lavička? Přeskočte jí, potřebujete se dostat ze třetího do druhého patra? Zapomeňte na výtah či schody, použijte balkón. Zní to šíleně, ale vypadá to úžasně, protože žádný přeskok nesmí být nudný a pohyb nesmí nikdy přestat. V Parkouru se hodně vyplatí průprava v bojových umění, popř. gymnastice a až uvidíte Bellea, jak zachází s pařížskou architekturou, zůstanete bez dechu. To ovšem platí jen pro čtenáře, neobeznámeného se snímky Yamakasi a Yamakasi 2: Velká výzva (Sons of the Wind), který už Parkour viděl a troufnu si říct, že v případě druhého dílu Yamakasi možná i v lepší formě. Nic proti Belleovi, je v proklatě dobré formě, stejně jako jeho kamarád Cyril Raffaelli. Ten hraje ve filmu poldu, který se vydává do Distriktu 13 zlikvidovat časovanou bombu. Leito se díky němu dostane z vězení, ale nehodlá mu nějak výrazně pomáhat, až když zjistí, že bombu ukradl jeho odvěký nepřítel Taha, který taktéž "vlastní" jeho sestru, rozhodne se přiložit ruku k dílu. Zde je důležité prozradit, že Taha hraje Bibi Naceri, spoluscenárista tohoto filmu a velký kamarád Luca Bessona, který si zaslouží rozstřílet na cucky (ve filmu se vám tohle zbožné přání díkybohu splní). Rozhodně nehodlám slepě doufat, že by Besson k podobnému projektu napsal scénář, který by byť vzdáleně obsahoval hluboké postavy a invenční dějovou linii (ale ne že by to už neuměl, viz Unleashed). Jenže tohle už je vážně moc. Něco jako kdybyste vzali Útěk z New Yorku (tohle přirovnání jsem si vypůjčil, ale dokonale sedí), ořezali ho na dřeň a nahradili poněkud únavným pobíháním z místa na místo. A ono by to možná i fungovalo, kdyby se debutující Pierre Morel soustředil čistě na akci a nenechal své hrdiny mluvit. Dialogy jsou totiž šílené a inklinují k parodii. Je to škoda, protože zatím všechny Parkour filmy nejen že se soustředily čistě na Parkour a zapomínaly na skutečnou akci, která je tím pravým motorem, ale především měly pocit, že scénář je věc, která je táhne k zemi a ubírá jim prostor. Opak je bohužel pravdou. Dokud se neobjeví podobně laděný film s dějem, který by dával alespoň deset minut v kuse smysl, pak si možná běžní diváci o těhle filmech budou myslet něco serióznějšího. Takhle je to pořád jen "docela pěkné, naprosto bezhlavé a béčkové blbnutí". Opravdu nerad se do tohohle filmu opírám a jistě si vysloužím kritiku za to jak jsem kritický (hmm), jenže ono opravdu nestačí obsadit jen známé "xichty". Když si najedu na Cyrilovy stránky uvidím mnohem větší prasárny, než jakých jsem se dočkal ve filmu, přehledněji sestříhané a mnohdy s lepším timingem. To pro Morela skutečně není moc dobrá vizitka a jakkoliv si v recenzi stěžuji na stupidní scénář, film svým způsobem zabila i rozkolísaná režie, která vám nedovolí si cokoliv vychutnat. Jen v několika zpomalovačkách (Cyrilův nálet s cihlou), které nejsou rozsekány do nervózních střihů, máte šanci, si umění hlavních hrdinů řádně užít. Neváhejte kromě několika skopičinek (vystačily by na dvouminutový sampler) je tenhle film beznadějně prázdný a plochý. Velká škoda, věřil jsem, že do třetice to parkouristům vyjde. Snad bude mít Belle příště větší štěstí na režiséra a Cyril si "dá" svůj slavný backflip z deseti metrů. Nemůžu se dočkat (ano, jsem naivní, prášky nepomáhají ;). 50% () (menej) (viac)

PTuranyi

Dobrý akčný film o zločineckom gete. Film začína veľmi dobre, má spád, naháňačky s parkúrom, bitky, ale postupne príbeh stráca dych. Hoci sa snaží udržať adrenalín na vysokej úrovni, začínajú sa v ňom objavovať logické medzery a upadá na B-čkovú úroveň. Prirovnal by som ho k filmu Taxi. ()