Hercula, syna vládce bohů Dia, unesli z kolébky na Olympu. Odporní nohsledi proradného krále podsvětí Háda naštěstí nedotáhli svůj úkol do konce - podařilo se jim sice Hercula pomocí kouzelného lektvaru téměř zbavit božství, ale k smrtící ráně, která měla ukončit chlapcův život dříve než dospěje a zkříží Hádovy plány, se už nedostali. Hercula pak našel bezdětný pastýř a vychoval ho jako vlastní dítě. Uběhlo osmnáct let a Hercules dospěl v statného mládence, který je pro svou neovladatelnou sílu a nešikovnost postrachem širokého okolí. Když se jednoho dne všemi opovrhovaný mladík náhodou dozví, že je synem samotného Dia, neváhá ani minutu a vydává se na cestu za dobrodružstvím. Během ní se stačí zamilovat, překazit nekalé Hádovi plány a stát se skutečným hrdinou ... nejen silou svalů, ale i příkladným charakterem. (oficiálny text distribútora)

sikky

Špatné to nebylo, ale čekal jsem spíš herkulovské úkoly, které se tam mihly v krátké scéně, a místo toho to byl spíš průměrný disney s milostnou zápletkou a podivným záporákem. ()

mindkiller

Naozaj veľmi milá a pekná rozprávka. Zisťujem, že predsudky, voči animovaným postavičkám sú naozaj len predsudky :), doporučujem SK dabing. ()

Stingray

Asi nejvtipnější Disneyovka. A je vidět že tvůrci se bavili a vyhráli si i se spoustou vtípků a odkazů,které jsou skoro v každém záběru. A Danny DeVitto jako Phill naprosto skvělej. ()

vojtik.sup

Bezpochyby jedna z nejlepších Disneyovek všech dob! Konečně je tu animák, který je i pro trochu starší diváky, obsahuje výjimečnou hudbu (song "I Won´t Say I´m In Love" byl vzkutku úžasný) a naládí nás do pohody. Nehci nikoho urážet, ale myslím že se Disneymu nejvíce dařilo v 90. letech minulého století. ()

Nellie

Pri hodnotení tejto Disneyovky nedokážem byť objektívna, jednoducho ju milujem od začiatku po koniec, napriek jej mytologickej neprenosti. Zbožňujem Háda ako najskvelejšieho záporného disneyovského hrdinu, Meg ako najlepšiu ženskú hrdinku, chytľavé pesničky, výlučne so slovenským dabingom a nijako inak. Lepšiu mi už Disney nikdy nevytvorí. ()

Kawarim

Herkules:D je to prostě pecka ! .... měl by to vidět každý , každé dítko ...krásné vzpomínky na dětsví a několik X hodin strávenejch u Playstationa :D .. ()

Bednobuch

Tahle pohádka petří mezi mé nejoblíbenější Disneyovky. Zatím ani nejnovější pohádky nepřekonaly Herkula. I když Na vlásku docela konkuruje. Nicméně Hercules je Hercules. Už před 15 lety udělali Disneyovku, která potěší děti i pobavý dospělé. Zkrátka geniální. ()

Orbeek

Hercules je jediná disneyovka animovaná dle produkčního a charakterového designu "externího" výtvarníka (Neo-Greco-Disney-Scarfian Style : ) Geniální, globálně významný, velmi ostrý karikaturista a politicko-satirický ilustrátor Gerald Scarfe původem z Londýna pracoval pro eklektický mix ikon: Pink Floyd (The Wall), časopisy Privat Eye, Time, noviny The New Yorker, Sunday Times nebo scény English National Ballet a Peter Hall a mnohé další. Hercules je tím v rámci "klasicky" animovaných filmů studia Disney jedinečný se všemi ostatními rutině skvělými, zábavnými atributy těch nejlepších disneyovek (pro mně především vynikajícím "humorem pro rodiče" a hlasy postav v originálním znění - ve snaze podporovat vzdělávání potomků i sebe v angličtině ; ) ()

007hanka

Staré řecké báje a pověsti po emericku aneb jak Disney studio vykradlo vlastní Šípkovou Růženku. Za pěknou hudbu hvězda navíc. ()

machopoltar

videl som to 100x,,,,,,vo svojom case to naj co bolo,,uzasna animacia , humor atmosfera,namet,,,,a super slovensky dabing,,,,,,,referencia ako ma vypadat rozpravka pri ktorej sa krajne zabaví aj rodic,,,,, ()

Oxytocin

Na VHS jsem toto nové pojetí dobrodružství Herkula sledoval pořád dokola jak malý kluk. Svěží, veselé vyprávění doplněné písničkami hlavními hrdiny. Jednou to svým dětem určitě pustím. ()

Rathe

Je zajímavé, jak moc se animáky za pár let posunuly kupředu. Tenhle kousek ze starší školy je však nadále vynikající. Příběh o bozích je zajímavý. Postavy (jak bohové tak titáni) jsou opravdu různorodé. Možná jen by to chtělo více vtípků. Byl tam na ně prostor. ()

Farnstorm

Moje asi nejoblíbenější pohádka z dětství. Minimálně jednou ročně si ji pustím. Skvělá rodinná záležitost doporučuji všem. ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra