Nový film režiséra Bohdana Slámy Štěstí je dojemným příběhem o křehkém vztahu dvou mladých lidí, jenž postupně přeroste v opravdovou lásku. Herecké obsazení i atmosféra filmu navazuje na Slámův úspěšný debut Divoké včely, který měl mimořádný ohlas u českých diváků a přinesl mu i řadu cen na mezinárodních filmových festivalech. Hrdinka příběhu Monika (Tatiana Vilhelmová) se musí rozhodnout, zda obětuje vysněnou cestu do Ameriky za svým přítelem, aby se mohla postarat o děti svojí nejlepší kamarádky. Největší oporou se jí stane Toník (Pavel Liška), s nímž se snaží dětem nahradit chybějící rodinu ,a najde u něj nejen oporu, ale i opravdovou lásku. Film je hereckým koncertem obou hlavních představitelů, které doplňují skvělými výkony ve vedlejších rolích Aňa Geislerová, Bolek Polívka, Simona Stašová, Zuzana Krónerová, Marek Daniel a další. (oficiálny text distribútora)

BoXBe

Slámovi se podařil krásný kousek. Jednak vybral do roli Dáši Aňu Geislerovou, čímž se "poštěstilo" diváka u obrazovky opravdu rozezlit, protože tu postavu bych hned od začátku škrtil a nenávidím doteď. Geislerová bravo, ale bravo Bohdan Sláma a bravo Tatiana a bravo Pavel a bravo Bolek a bravo Simona i Martin. Herci neškobrtli a Bohdan Sláma jim dal prostor. Diváka zhypnotizují v dnešní době ne často vídané krásné dlouhé scény, ve kterých má herec prostor chodit, mluvit, improvizovat a vůbec hrát!! Šťastný byl i výběr mostecka jako půdy pro příběh a neutěšenost sídlištních životních etud z filmu těžce na všechny, kdo aspoň zhruba toto zažili opravdu silně doléhá. Štěstí není jednoduché na dívání, často je smutné, často je o nejednoduchých pravdách a rozhodnutích i životní nejistotě, ale jednoznačně patří mezi to lepší české co šlo za poslední roky do kin. ()

mortak

Laskavý neorealismus ve formě kázání. Sláma dává jasně a zřetelně najevo, na čí straně jsou jeho sympatie. Toník odmítá prodat chalupu a nastoupit k otci do továrny, a místo toho se snaží hospodařit. Je hodný, citlivý a nekonzumní - Don Quijote v severních Čechách. Monika má zdravé etické myšlení, které je ovšem ovlivněno současným "mravním marasmem". Sláma z výše kazatelny - režiserské i scénáristické - brojí za věrnost rodné hroudě, protože štěstí je v lůně domoviny a nikoliv v daleké Americe. Symbolem Slámových filmů jsou správná rozhodnutí, i když někdy přicházejí pozdě (závěr filmu). Zatímco reálný život obyčejného člověka spočívá ve vražedném sledu špatných rozhodnutí, Slámovi hrdinové jdou neochvějně, i když s omyly, po cestě dobra. Některým však není dáno nahlédnout pravdu života a svou nevědomostí způsobují zlo sobě a jiným (Dáša, Jára a trpící děti). Právě černobílé postavy, ztrácející duši pod nánosem symboliky, sráží tento sympatický pokus o sondu do života obyčejných lidí do průměru. Nelze točit skutečnost a zároveň se na ní dívat z výše kazatelny. ()

WolfR

Úžasný bezchybný film! Neuvěřitelná ukázka fungujícího maxima na minimu. Vypiplaný scénář, který má duši. Úžasná kamera a především neskutečné herecké výkony, 5 hvězd. ()

Flyer

Syrový a přesto poetický, humorný a zároveň velice smutný. Takový je snímek Štěstí, který už nyní řadím mezi opravdové perly české kinematografie. Herecké výkony jsou naprosto famózní i to i přes fakt (a nebo díky němu, jak se to vezme), že kvůli dlouhatánským záběrům musely být na herce kladeny obrovské nároky. Připočteme-li vynikající a strhující příběh, je mé hodnocení jasné. ()

zorro

Jedna pecka Páťo vem to to podášmi to pak jo... a další ty vole já tam mám cement.Jinak k hodnocení je to maximálně na 70% ()

Gavin87

Film zdaleka nedosahující kvalit svého předchůdce, Divokých včel. Tomutu filmu v mých očích rovněž ubírá na atraktivnosti skutečnost, že kromě mé veliké "oblíbenkyně" paní Vilhelmové ještě přibyla má druhá velká "oblíbenkyně" paní Geislerová. Tuto skutečnost však s přehledem vyvažuje pan Martin Huba, jehož charismatický herecký projev mám velice rád. ()

vesper001

Sláma se pokouší být Mojžíšem českého filmu a mávat holí nad bahniskem lokální tvorby s marnou nadějí, že se divácké stádo před ním rádo samo rozestoupí a projde mu jakýkoli blábol. A podle zdejších recenzí se mu to daří. Naneštěstí Vesper je zvyklá plavat proti proudu, takže ovce i sláma mají smůlu. Nikdo nemůže říct, že bych neměla ráda české filmy (aniž bych ho nakopla), a mám dokonce ráda i filmy na závažná témata, ale tohle není ten případ. Štěstí jsem viděla několikrát a komentář přepisovala hodněkrát. Stejně ale nemohu jinak, než říct, že se mi ten film nelíbí. A co hůř: deprimuje mě, vadí mi, a v určitých místech se mi přímo hnusí. Dokonce natolik, že mi nestojí za to, tvářit se chytře a rozebírat tady teorii, že úkolem umění je především demonstrovat krásu, a pokud jsou k tomu použity opačné prostředky, musí být dobře opodstatněné. Kašlu na to. Je to hnusný film. ()

Mylouch

Velká polemika s aplikovatelností převládnuvší ideologie maximalizace osobního užitku a jeden z nejdůležitějších filmů desetiletí, ve kterém život nečpí kavárenskou technikou absolventů víkendových kurzů tvůrčího psaní. ()

sator

Příběh o vytěžených duších ve vytěženém kraji...Gaislerka na Oscara...viděno po druhé ...Polívkovo možná nejlepší výkon...(2019) ()

Triple H

Tu viac, tu menej - ale našiel som tam črepinky, ktoré by mohli byť aj z môjho života. Perfektné herecké výkony - do posledného. Film mi zostal visieť v hlave až tak, že som sa po ňom mal problém sústrediť na učenie :-). Ale mám to - za E! Tomu sa hovorí šťastie! ()

fantoci

Můj názor na tento film se průběžně vyvíjel v průběhu děje. Osobně nemám moc rád depresivní snímky. Tento snímek je až silně depresivní. Jednotlivé postavy představované Vilhelmovou, Geislerovou, Liškou a dalšími jsou skvěle zahrané. Výborná byla i práce kamery a její dlouhé záběry bez střihu. Film je Českou akademií poslán pro boj o americké Oscary. Takový snímek však u amerického publika pravděpodobně neuspěje. ()

Decker

Pro me prvni setkani s Bohdanem Slamou a musim uznat, ze se mi to moc libilo. Reziser krasne vystihuje tragickou realitu, ale na druhou stranu velmi pekne navozuje pocit v podstate Stesti :-) ()

senor

Nejlepší český film tak za posledních deset let. Ty tři hlavní charaktery jsou tak skvěle napsané, že je to reálnější než jakákoliv reality show. A ten konec je krásný, protože je i ve své nejednoznačnosti logický a de facto jasný. ()

Honzíno

Chápeš ten přesah a o čem to ve skutečnosti je? Vynikající a drsná sonda do sociálních sfér, které ovlivňují lidské vztahy. Film, který opět čeří otázku, zda mít pouze rád stačí a jestli vůbec jde někoho milovat celý život a co ve skutečnosti stačí ke štěstí... Chce to odvahu se podívat do očí tezím, které snímek vyřkává. A též to možná chce určitou zkušenost aspoň s kouskem trablí, jež ústřední herecká skupina prožívá. 80-90% ()

farmnf

Film o lidech kteří pijou kořalku a kouří jak papíroví čerti. Příběh komplikovaných osobiček žijících povětšině v pěkných sračkách. Vůbec jsem od toho nic nečekal, ale nakonec to zaujalo. Ten Liška, to je vážně borec---jeho "do fabriky ne, v žádným případě " mě z ní v uších každý ráno, když jdu na autobus. Z toho plyne, bacha na Slámu, pěkně se profiluje chlapec... ()

Jizni Tlapa

Smutná věc, neříkající divákovi vlastně nic nového. Možná je to tak jednoduché a přímočaré, všední a normálně bolavé, že běžného smrtelníka to zasáhne obyčejně tím, že to zažil... Obyčejně zahrané, s okoukanými ksichty... čtyřhvězda jako prase.. ()

Evropské filmové ceny

Evropské filmové ceny

10.05.2017

Od roku 1988 uděluje evropská filmová akademie filmové ceny pro evropskou kinematografii. Původně se ocenění jmenovalo Cena Felix a od roku 1997 bylo přejmenováno na Evropské filmové ceny. Udílení… (viac)

Český lev 2005

Český lev 2005

27.02.2006

V sobotu 25. února 2006 proběhlo v paláci Lucerna předávání 13. ročníku výročních filmových cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Podle všech očekávání si pro nejvíce sošek přišli lidé,… (viac)

MFF Bratislava

MFF Bratislava

19.11.2005

Ve dnech 2. - 10. prosince 2005 se v bratislavském Palace Cinemas uskuteční 7. ročník MFF Bratislava. Během této doby se představí 18 filmů z celého světa, jejichž kvalitu budou krom početného… (viac)