Film je adaptací stejnojmenné ručníkové pentalogie od Douglase Noela Adamse, který je také autorem části scénáře. Vypráví o tom, že země musela být zničena, aby mohla být vybudována mezigalaktická dálnice. Její zánik přežije pouze jeden pozemšťan Arthur Dent (Martin Freeman). Ten se se svým mimozemským přítelem, který je zároveň redaktorem nejnakupovanější knihy jménem Stopařův průvodce galaxií (a byl na Zem vyslán, aby aktualizoval informace obsažené v této knize) vydá stopem do vesmíru. (oficiálny text distribútora)

yarghoul

Knížky jsou excelentní. Problém tohoto žánru je ve fantazii a představování si postav při čtení těchto knih. Marvin zklamal, vogoni jsou fajn. U knížek jsem se smála víceméně v kuse, tady jen párkrát. Prostě: "Ó fretná chrochtobuznosti, Tvé mikturace jsou mi co zprudlé žvastopunkstery na plzné včele...." ()

rigby

Obrovská porce "divného" humoru, ale asi jsem na to měl náladu a tento druh nevšedního humoru mi prostě sedl. Ale bylo ho tolik, že v polovičce filmu jsem z toho únavou zcela otupen usnul. Závěr byl ale zase výborný a já zapomněl na tu nudu v půlce snímku. Nejlepší herecký výkon: totálně depresivní Marvin. ()

BlueNeon81

Knihu som predtým nečítal, ale pri Vogónskej poézii som v kine chytil poriadny záchvat smiechu. Inak veľmi príjemný britský film s humorom mne blízkym, len to kazila občasná nuda. ()

Scenixia

Podle mě jde o výbornou sci-fi komedii, kterých je velice málo. Moc mě baví !! :-) Knihu jsem bohužel nečetla, ale i tak si mne film získal na plné čáře. Plný počet 5* ()

Zoidberger

nesdílím špatné hodnocení většiny ostatních. pro mě je Stopařův průvodce po galaxii filmem, který mě vždy pobaví a ke kterému se bubu vždy rád vracet. ()

Skretule

Knížku jsem nikdy nečetl ale film mi opravdu hodně sedl. Pokaždé jsem v něm objevil nějaký jiný prvek a to se mi opravdu líbí. ()

benqsiemens

Průměrná komedie, která dokáže určitě místy pobavit, ale je to klasickej průměr. Spousta kravin sázenejch do děje je celkem zábavná, ale čeho je moc, toho je příliš. Nečetl jsem knihu a ta je podle lidí kteří jí četli daleko lepší, tak si to možná taky přelouskám.... ()

Maiken Algren

Ale hej, pár dobrých vtipov tam bolo, ale asi po 10tich minútach sa začali opakovať a vo výsledku to vo mne nezanechalo nič viac ako zase jeden otravný pokus o komédiu. ()

djtotal

Snivam o tom, ze tento film si pozriem v kruhu svojej rodiny ak ju niekedy budem mat. Nechapem sice ako mohol niekto presvedcit spolocnosti Spyglass a Touchstone aby sa podielali na tvorbe takehoto filmu, ale myslim si, ze tento film je genialny, alebo aspon myslienka na zaklade ktorej vznikol. Je vlastne taky chaoticky ako ludske bytie. A v podstate pojednava o tom ze najdolezitejsia v ludskom zivote je laska. ()

ynot

Nesedlo. Bohužel jsem to viděl až po knížce a zklamalo. Pár dobrých vtipů a výbornej Martin Freeman. Jenže nevím proč, ale občas jsem měl podobný pocity jako při sledování Austina Powerse nebo Zoolendera a podobných hovadin: "Proč tu ještě pořád sedím? Právě mi někdo krade drahocené minuty života a já na to stejně pořád dál koukám..." ()

Brenda.Ch

Koupila jsem si to na VHS v akci, šťasná jako blecha, že to konečně mám a můžu se kouknout, neboť všech pět knížek Stopaře mám dávno několikrát přečtených. Doma jsem si sedla k videu, zkoukla to a pojala velkou touhu zabalit to a vrátit nazpět do Tesca. Ono je to těžké, když znáte knížku. Ale už jen proto, že jsem si to pořídila, pustila jsem si to ještě jednou a už mi to tak strašné nepřipadalo, víc jsem se zaměřila na detaily, humor a výkony herců a musím říct - docela dobré. Krásná Zooey Deschanel excelovala, Martin Freeman byl taky velmi dobrý, vogoni byli mistrovsky udělaní - přesně tak jsem si vogona vždy představovala. Zvykla jsem si i na to, že Ford je najednou černoch. Mnoho fórků bohužel zapadlo, některé byli až moc "sofistikované", třeba návštěva Vogsféry, kde hlavní hrdinové neustále dostávali facky od nějakých tajemných lopatek, co před nimi zničehonic vyrostli jen kvůli tomu. Poprvé jsem to pokládala za pěknou blbost, až po druhém shlédnutí jsem si uvědomila, že facku dostane jen ten, kdo přemýšlí, což my, lidé, děláme v podstatě pořád, proto na této planetě žít prostě nemůžeme - naproti tomu vogoni jsou rasa, která se řídí svou přebujelou administrativou a nepřemýšlí vůbec, může na této planetě existovat zcela v pohodě. Dobrý fór. :-) ()

Vajnlich

Tak nevím, knížku sem nečetl, ale smál sem se od začátku až do konce. A taky si myslím, že sem pochopil úplně vše. Super komedie kterou vřele doporučuji. "Rundu pro všechny já to platím. Opravdu si myslíš, že bude konec světa? Ano. A neměli by sme si lehnout a dát si pytlíky na hlavy? Jestli chcete. A pomůže to? Kdepak! ()

jaqubko

Išiel som do tohto nepokrstený knižnou predlohou či seriálom z roku 1981. V zásade ide o sci-fi komédiu, ktorá využíva vizuálny humor v kombinácií s výstrednými vesmírnymi charaktermi typu depresívneho robota. Podporuje to i fantastický casting. Musím priznať, že humor na mňa dokonale fungoval a ich timing gagov je odhadnutý na výbornú. Navyše je film šmrncnutý i paródiou a odkazmi na veľkolepé sci-fi typu Star Wars, čiže opäť platí: Kto má nakukané, zasmeje sa viac. ()

Stuart6

Depresí postižený robot Marvin ? Tak to jsem já. Mimochodem, podobu Marvina musel vymyslet naprostý génius. A vzdychající dveře ? Tak ty má snad doma každý :-) A ty plácačky které vám jednu vlepí jakmile začnete moc přemýšlet ? Ty by snad měly být povinné alespoň třeba na zastávkách MHD. ()

sydney

Tenhle film ve mně rozhodně vůbec žádný pocit nevzbudil, o humoru nemluvě. Ani kladný, ani záporný, prostě jen tak proplul 104 minut pokojem a já už si říkala, kdy bude konec. Jsem asi naladěná na jiné frekvenci. Možná, že kniha by byla lepší, ale po shlédnutí téhle slátaniny, si to asi rozmyslím. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007

Nightovi (jak mu říkají anglicky mluvící publicisté, pro něž je přízvisko Shyamalan nezvládnutelný jazykolam) se to nakonec podařilo. Jak asi víte, po vlažně přijaté Ženě ve vodě už se hollywoodští… (viac)