Kľúč

• Česko Klíč (viac)

Mladá ošetrovateľka Caroline Ellisová (Kate Hudsonová) dostane od svojich nových pacientov, postaršieho manželského páru Violet a Bena Devereauxovcov (Gena Rowlandsová, John Hurt), ktorý žije v starobylej a trochu spustnutej usadlosti v zapadnutom kúte Louisiany, zdanlivo obyčajný univerzálny kľúč. Veľmi zvláštne zvyky oboch starkých, husiu kožu naháňajúca atmosféra starého domu a celého okolia, to všetko podnecuje Carolininu fantáziu a zvedavosť. Univerzálny kľúč, ktorým môžete otvoriť všetky dvere v dome, jej umožní vydať sa na prieskum budovy. Na povale objaví tajnú miestnosť skrývajúcu desivé tajomstvá, ktoré možno navždy zmenia jej život, ak ju oň rovno nepripravia. Niektoré dvere by radšej mali zostať zamknuté... (TV JOJ)

Homerking

Krásná mladá Caroline (Kate Hudson) přijme práci pečovatelky v podivném plantážním domě kdesi v Lousianských močálech. Přísná pani domácí jí dá na starost svého starého, ochrnutého manžela, skrze jeho divné chování Caroline vycítí že v tomto domě není něco v pořádku. Lehce nadprůměrný horor s neotřepanou voodoo zápletkou, nečekejte žádné gore ani hektolitry krve, Klíč pracuje spíš s děsivou atmosférou starého domu a pomalým rozplétáním příběhu. V podstatě není co vytknout, parádní film. ()

Bezda22

Tohle baví. Napětí dávkovaný přesně tak, aby to drželo pozornost, ale dalo na chvíli vydechnout. Zápletka je slušná a odkrývání tajemství jde hezky postupně bez zbytečnýho zamotávání. 75% ()

hrumsrt

I přesto, že bych se na Klíč už znovu asi nepodíval, stejně si ho budu navždy vážit... Ian Softley po masivním úspěchu Světu podle Prota, který vůbec považuji za jeden z těch filmů, který stojí za diváckou pozornost, dostává možnost přijít s něčím odvážnějším a splnit si svůj tvůrčí sen, a tak přichází s hororem jménem Klíč.. Hlavní hrdinkou je empatická ošetřovatelka Caroline, která je nám hned od začátku představována jak příklad ošetřovatelky, jež si svojí prací kompenzuje svoje vlastní životní pochybení a doufá, že ji tahle profese přivede osobnímu rozhřešení.. Dostává se k práci snů, pracovat jako soukromá ošetřovatelka pro starce v osamoceném rodinném domě a aby pro ni bylo snadné se všude dostat, všechno zařídit získává od manželky svého klienta univerzální klíč, kterým se dostane do každé místnosti v domě.. V domě nejsou žádná zrcadla, žádná zábava jen jedna zamčená místnost, do které má Caroline zakázaný přístup... Co je za dveřmi? Proč všechno působí, že něco není v pořádku? A když ji prosí stařec o pomoc, co má dělat?.. Poutavá pouť za odhalením všech tajemství a historických souvislostí.. Podívejte se, bude to stát za to! Finále příběhu je nezapomenutelné, chytré, originální a jako divák jsem ho rozhodně nečekal. P.S. Kate Hudson to s podezíravostí a zvědavostí sama skvostně táhne! 75% ()

pikacu

Hmmm, zase ďalší film typu "som dom, kde sa stalo niečo strašné, a preto ťa postraším/zabijem". Nič originálne, herecké výkony pod psa, trochu tomu pomohol koniec, ktorý som nečakal. Najlepšia scéna bola paradoxne na pumpe. A ešte jedna vec, prečo sa to volá Skeleton Key? ()

Ceja

Docela povedé zpracování klasického námětu na "dům hrůzy" zkombinované s prvky mysticismu a šamanství. Ale nechybí ani scéna, kdykrásná blonďatá děva uléhá k spánku v bílem tričku a venku prší... Copak se bude dít... ()

snake

Popravdě řečeno si nejsem dvakrát jistý, jaký mám na film názor. Atmosfericky mě zas tak zajímavý nepřišel a příběh je prostě klasická duchařina, s tím, že černoši na americkém jihu opravdu věří na podobné věci., což se musí nechat. Kate Hudson je doopravdy velice příjemná herečka, takže mě film doopravdy nenudil. Zatím pro mě Klíč zůstává čistým průměrem. ()

LukeSharp

Předem bych chtěl říct,že tento film rozhodně nelze brát jako horor.Tady prostě nebylo absolutně nic u čeho bych se bál u čeho bych se lekl nebo po čem bych v noci chodil po bytě s nožem.Celé se to nese ve velmi nudném duchu a není tady nic zajímavého.Holka má klíč pro všechny dveře a jen pro jedny překvapivě nepasuje.Samozřejmě zvědavá blondýnka se musí podívat co tam je a tak to všechno začne.Bohužel to začíná fakt pomalu,ale má to úroven a tak jsem chtěl dát 2*.Ale za ten konec,který teda stál za to musím dát hvězdu navrch.To jsem prostě fakt nečekal a byl jsem hodně překvapen.Kdyby takový byl celý film byl by to nejlepší mysteriózní film co jsem kdy viděl,ale těch posledních pár minut prostě nestačí.55% ()

Sir Ludvig

V celku dobre natočený, nahratý i zahratý príbeh z magického amerického juhu, ktorý je tak priamočiaro vystavaný, že jednoducho nemôže fungovať ako by chcel. Ak by tam bola Scullyová... ()

piglit

Tenhle film jsem si pustil dvakrát a teprve podruhé jsem si vychutnal všechny nuance scénáře - skvěle zmáknuté - hororově ponuré, duchařsky odporné... A nakonec dokonalý závěr. Všimněte si překvapených tváří černošské manželské dvojice, když je dav táhne k místu popravy. Dojde vám to až na konci, ale vychutnat to dokážete, jenom když film vidíte podruhé. A co je nejlepší na závěru? Jako správný horor, film nekončí happyendem! ()

Soubi

Mohlo to skončit ve výsledném hodnocení o mnoho lépe. Takto je z toho horor, který neděsí, pouze překvapuje. A to je u hororu strašně málo. Možná je to tím, že mne tématika voodoo a podobné záležitosti nechávají ledově klidným. Plus za dobrou (ačkoli celkem průhlednou) pointu. ()

angel.CZ

Začátek pomlí, klidný, střed filmu dobrá duchařina a VooDoo (které moc nemusím).Posledních 20 minut nadhera Chtěl jsem dát jednu hvězdičku za celý fil, ale dlouho sem neviděl u podobných filmů že by nebyl Happy End.Tady to máte dost dobrý škoda jen že pár minut z konce ()

nula87

Jeden z mnoha hororů/thrillerů, které vznikly v době jejich boomu po Kruhu. Tentokrát přímo od jeho scénáristy. Film se vyvíjí celkem zajímavě, příběh je rozvíjen vcelku inteligentně. Ne že bych se bál (což bych u hororu asi měl), ale jako mysteriózní film s nádechem tajemna v pobodě černé magie to celkem funguje, a závěr je vcelku zajímavý. Samozřejmě musíte pominout klasická klišé typu zásadně jdu tam, kde něco vrže, skřípe apod. 65% ()

hackstolle

Cely film jsem se pohyboval mezi dvemi a tremi hvezdami. Nektere sceny me ujistovaly o trech, po nekterych jsem byl zase zraly na dve. Nakonec ale 60% rekl bych zaslouzenych. Snad mozna konec bych si predstavoval trochu jinak, mozna lepe. Nize zminovanou zaverecnou pointu (kleopatra) bych proste jeste nejak vylepsil. Udelejte si ale obrazek sami. Kazdopadne bych vyzdvihnul hudbu, jelikoz neworleansky bluess ma sve kouzlo a je celym filmem doslova prospikovan. A Kate? Te zatim stale prichazim na chut. ()

Pitryx

Tyhledy woodoo hoodoo kousky zrovna nemusím. Nenudil jsem se až tak moc, snad až od poloviny filmu, ale čekal jsem trochu více. Takto z toho není ani ryba ani rak. Schází napětí a trochu spádu. Scénář chtěl rychlejší spád a kratší stopáž. CI 15112010 9402/9935 ()

JajinkaBec

Vzdor žánru zcela jasně označující druh filmu mě na začátku naprosto nepochopitelně a úplně mimoděk napadlo, že z Hudson a Sarsgaarda by byl docela pěkný pár. Co jsem nečekala, byl naprosto šílený způsob, jakým se tato myšlenka zrealizovala. Tak trochu jsem pobavila sama sebe :) No ale k věci... Začalo to dost vlažně, ohrané ale pořád stejně dobře fungující "děsící" efekty jako tma, skřípění a déšť nicméně udělaly své. A jak jsem navíc naznačila, nečekaný obrat v závěru mě doslova přikoval k židli. Se svými odhady jsem byla trochu mimo... Shrnutí: Dobré, ale v kategorii filmů, které si už znovu nepustím. ()

Agneszka

Patří mezi filmy, které napoprvé šokují a až na konci člověk zažije to pravé filmové uspokojení. Na podruhé už sleduje náznaky, které napovídají o rozuzlení. Na potřetí zkoumá, jestli něco nepřehlédl a na počtvrté už ho to nebaví. Ale určitě stojí za to alespoň jednou vidět. Velmi zajímavé!!! ()

Mr.nachos

Tenhle typ filmů mám ráda, je to tajemné, skvělá atmosféra mi nedovolí si ani na chvilku odběhnout, není to nijak zvlášť násilné, neteče tam krev proudem a nakonec to skončí jinak než jsem si myslela. Jen tak dál. ()

Greendell

Slušná práce, mám rád mystery žánr a tohle splňovalo moje představy. Ale žánr horor bych z toho vynechal, nic děsivýho to neni. Jedna * za závěrečnou pointu, ta fakt překvapila! ()

nnikynka3

tenhle film jsem viděla poprvé asi před 8 lety, a až nedávno se mi podařilo film znovu najít a znovu se na něj podívat. I když jsem věděla o čem bude, stále tam je to napětí v těch akčních chvílích, a film bych si pustila klidně znovu. Akorát je to trochu od možností reality. Pochybuju že bych se sebrala a naschvál lezla do místností odkud se ozývají divné zvuky. Nepředpokládám že když zařvu "halo, je tam někdo" tak že se mi ozve "to jsem já, vrah, uděláš mi kávu?" Za skvělou atmosféru filmu, duchovní linii, dobrý námět a ještě lepší konec dávám 5* :) ()