Kľúč

• Česko Klíč (viac)

Mladá ošetrovateľka Caroline Ellisová (Kate Hudsonová) dostane od svojich nových pacientov, postaršieho manželského páru Violet a Bena Devereauxovcov (Gena Rowlandsová, John Hurt), ktorý žije v starobylej a trochu spustnutej usadlosti v zapadnutom kúte Louisiany, zdanlivo obyčajný univerzálny kľúč. Veľmi zvláštne zvyky oboch starkých, husiu kožu naháňajúca atmosféra starého domu a celého okolia, to všetko podnecuje Carolininu fantáziu a zvedavosť. Univerzálny kľúč, ktorým môžete otvoriť všetky dvere v dome, jej umožní vydať sa na prieskum budovy. Na povale objaví tajnú miestnosť skrývajúcu desivé tajomstvá, ktoré možno navždy zmenia jej život, ak ju oň rovno nepripravia. Niektoré dvere by radšej mali zostať zamknuté... (TV JOJ)

Karush

Obľubujem aj nie podobné filmy, ktoré celý čas budia dojem, že nie sú ničím viac ako ostatné svojho druhu a na záver prekvapia. Film nemá síce pútavý úvod, ale o to viac prekvapia zvraty a celkom prekvapivo vysoké napätie, ktoré sa udrží dokonca. Nápad je veľmi dobrý, prevedenie ale mohlo byť už lepšie, ale medzi mystickými thrillermi sa môže tento film určite zaradiť medzi tie lepšie a kvalitnejšie. ()

karlik4801

Nápad není špatný, Klíč kazí amatérismus a možná i některé dementní scény. Ten amatérismus,když paní Violet přepadává přes zábradlí a padá ze schodů, začínal jsem si myslet že se jedná o komedii. Bylo vidět jak je vše sehrané. Dále dementní scéna, jak se podařilo Caroline utéct. Jako kdybych se koukal na Vřískot. Prostě hrozně trapný. Na to o čem celkově Klíč je, je škoda, že je zkažený těmihle debilitami. ()

TO

Opravdu hodně mě bavilo rozplétat toto tajemství skryté v podkroví. Výborný tajemný horor s mrazivou pointou. ()

Lebron

Tak tendle se jim zase povedl... u tohoto filmu sem se fakt nenudil hlavně díky dobře vybranýmu tajuplnýmu místu a vůdů histroky tomu jen dodávají šťávu, a taky se pochopitelně moc pěkně dívalo na Kate Hudson... už sem se nemohl dočkat až se na konci vše v pohodě vyřeší ale takovej konec sem fakt nečekal... ()

Raven0

Pomalý (velmi pomalý) rozjezd, zachraňuje strhující konec, který překvapí svou, na horory nevídanou, pointou. Škoda jen toho rutiního zpracování. S trochu kreativnějším režisérem to mohla být pecka jako hrom. ()

ivan bohatyr

Voodoo bylo ok, ale pak jaksi všecky ty kouzla s tím, no prostě už toho bylo pak moc, už jsem tomu nevěřil a ztratilo to svoje kouzlo. Jinak napinavy, všecko jakžtakž dobry, ale přece jenom s těma kouzlama už trochu přitaženy za vlasy. ()

Yoshimitsu

Klíč na mě zapůsobil velmi hutnou atmosférou zejména na půdě, kde se toho dělo dost.Škoda, že tam nebyly pořádně lekačky na půdu by se jich hodilo dost. V některých záběrech jsem čekal, že se zaleknu a ono nic nepřišlo tohle mě docela zamrzelo.O Voodoo toho zase, tak moc nevím a tady nás chěli autoři trochu zasvětit a to se jim opravdu povedlo.Konec byl famózní, proto jsem dal o hvězdu navíc. ()

hanagi

Když mě ta duchařina většinou moc nebaví. A když se řekne New Orleans, tak první, co mě napadne, je woodoo a všechny ty nesmysly okolo. Takže nic originálního, včetně pointy, kterou jsem tak nějak čekala. Největším překvapením pro mě zůstává John Hurt, a největší záhadou – co tam, proboha, dělá! ()

Master19

Rozuzlení je opravdu zajímavé a vytahuje "Klíč" z průměru. Ne, že by měl děj takový spád, že by snad byl divák i stržen (jak se píše v infu), ale kouká se na to pěkně a člověk se rozhodně nenudí... ()

sochy.zirafka

I přesto, že se mi to jako sobotní horor líbilo, bylo to příliš předvídatelné. Pointa typu "nic není tak, jak se zdá" je sice fajn, ale příliš originalitou neoplývá. Díky absenci tupého vyvražďovaní ječících kozatých teenagerek a jejich boyfriendů je to však lepší volba než většina současných "hororů"... Dojem z filmu zvedá pan Hurt (svým charismatickým hekáním, chrčením, mlčením....čímkoliv). ()

zdenny

Jakoby duchařský horror s originálním vyvrcholením. To, musím uznat, bylo fakt super a vskutku jsem je nečekal. Film neměl moc lekaček, ale když se z gramofonové desky linul hlas zaříkávajícího černocha, nebylo to dvakrát příjemné. Opravdu, kdo by byl řekl, co se to mezi těmi staříky děje? Když na ten film vzpomínám, uvažuji, že by si možná zasloužil i čtyři hvězdy. Zřejmě se na něj ještě podívám, protože premisa tohoto filmu je opravdu málokdy viděná. Možná si tento film tuto větší pozornost zaslouží. A Kate Hudson? Řekl bych, že byla sexy. I když to v tomto filmu nebylo tak důležité. Anebo že by právě to bylo důležité? ()

Unnamed

Nechal jsem si film trochu uležet v hlavě, než jsem se rozhodl napsat k němu svůj komentář, nyní přišel čas. Upřímně, viděl jsem lepší filmy v tomto žánru - mezi nejlepší řadím The Others, The Sixth Sense a El Orfanato. I The Ring scénáristy tohoto filmu měl větší údernost. Zde se mi ale zdálo, že se režisér příliš okatě soustředí na zapůsobení na diváka, než na samotný příběh, a na mém prožitku se to nutně podepsalo. Nemluvě o tématu hoodoo, které mě vůbec neoslovilo a někdy značně neracionálního chování hlavní postavy. Co mi však vadilo nejvíc, byla absence pořádné atmosféry a vtáhnutí do děje - flashback mohl situaci zachránit, ale ke vší smůle k němu režisér přistoupil poněkud neohrabaně. Nebylo vše ale tak špatné, jak se může z mého komentáře zdát - John Hurt (Ben) příběhu dával alespoň tu špetku emocionální složky, jižanský akcent oživil jinak nezajímavé dialogy a závěr filmu potěšil svou nepředvídatelností. Celkově to bohužel stále dělá nevyvážený, průměrný film, na který člověk velmi rychle a bez výčitek zapomene. ()

Brain-D

Postupné budování atmosféry v mrazivém hororovém thrilleru, který vás neustále nutí přemýšlet nad zápletkou a dostane závěrečnou pointou. ()

lykan9

Průběh filmu sice není nijak záživný a nijak zvlášť strašidelný, ale závěr a pointa je originální a prakticky do poslední chvíle nepředvídatelný. Kate Hudsen, přesto, že nejsem její fanda, tato role docela sedla a její výkon mi přišel sympatický a prostředí, kde se příběh odehrával, bylo úžasný a slušně temný. Za mě palec nahoru. ()

VanTom

Přestože si režisér s hororovým žánrem ani budováním napětí úplně netyká a sympatická Kate Hudson není v hlavní roli příliš výrazná, tajemný jižanský dům spjatý s folklórními čarodějnými húdú praktikami má sám o sobě atmosféry na rozdávání. Hlavně se v něm ale odehrává netriviální historka s výbornou, neodhadnutelnou pointou. Hodně dobré 3 *. ()

Macbeth

2* pouze za peknou pointu, jinak neni tento snimek nicim vyjimecny... o nejakem napeti se vubec neda mluvit, rozuzleni prichazi brzy, jedine v cem je tento snimek dobry, cimz myslim alespon trochu prumerny nez podprumerny, je pekna kamera. Vse. ()

Spock

Zajímavý horor, který se odehrává v domě skrývajícím hrozné tajemství. Neohrožená ošetřovatelka se pouští do zkoumání toho, proč se její svěřenec chová přinejmenším podivně, aby na konci sama okusila sílu kouzel a prohrála v boji s kouzelníky svoji podobu. Postupně gradující atmosféra filmu a dějové zvraty na konci mě utvrdily v tom, že film má něco do sebe. Není to vůbec dějově průhledný snímek, až na konci se divák dozví, jak to doopravdy je s identitou obyvatel tajemného domu. V „záplavě“ hororů posledních let patří Klíč k tomu nejlepšímu, na co se může divák ze současné produkce tohoto žánru podívat. ()

Guzo

Jako fanoušek hororů beru jako velkou ostudu, že jsem Klíč viděl až 3 roky po jeho vydání. Rozhodně to není klasický horor stylu béčkových vyvražďovaček, je to drama s naprosto úžasným koncem, pro mě možná nejlepším, co jsem kdy viděl. ()