Kdo si myslí, že hračky nemají vlastní život, se mýlí. Sotva dítko vyjde ze dveří, začnou se v jeho pokoji dít podivné věci. Všechny hračky si vydechnou, protože mohou být konečně samy sebou, místo aby předstíraly, že jsou pouhými neživými předměty. Nejoblíbenější hračka - kovboj Woody - má pochopitelně hlavní slovo a všichni ostatní dnes pod jeho vedením připravují speciální průzkumnou akci. Chlapec má totiž narozeniny a Woodyho přátelé se obávají, jaké nové (a lepší) hračky budou muset přivítat ve svém středu. Jejich nejhorší tušení se tentokrát vyplňují a Woodyho konkurentem se stává narozeninový dárek - mluvící superkosmonaut Buzz Rakeťák. Už na první pohled si Woody s Buzzem nepadli do oka, ale když rakeťák nešťastnou náhodou vypadne z okna na dvorek sousedního domu, ve kterém bydlí chlapec, jehož nejoblíbenější zábavou je mučení hraček, musí se Woody vydat na záchrannou výpravu. Čeká ho s Buzzem největší dobrodružství jejich "života"... (oficiálny text distribútora)

džanik

Zkraje si říkám, to zas bude jeden ukecaný uhoněný americký animák. A taky žejo. Postupně mě ale příběh začal pohlcovat a bavit (vojáčci, scéna v automatu, odkazy na filmové horory v Sidově pokojíku...), nakonec: výborně! ()

Aiax

Někdo tady zmínil "tomjerryovskou" komiku. Myslím, že to je naprosto přesný výraz pro prakticky všechny pixarovské filmy - hrají totiž stejnou úlohu, jako kdysi kreslené grotesky, konkrétně DOBRÉ kreslené grotesky, např. od Disneye nebo warnerovské Looney Toones. Jsou rychlé, barevné, atraktivní, ale přitom i opravdu vtipné a chytré, takže si při nich člověk báječně odpočine a ani mu nevadí, že vlastně strávil hodinu a půl koukáním na úplnou volovinku. Tenhle komentář bych klidně mohl zkopírovat i k ostatním pixarovským dílkům jako Příšerky, Život brouka, Hledá se Nemo apod. Všechno je to prakticky totéž, jen vždy v jiném kabátku. Lidé chytré a vtipné grotesky milují už od dob Laurela a Hardyho a pokud se nic nezmění, budou je určitě milovat dalších sto let (a jeich tvůrce s nimi). ()

FilmFan24

Dobrodružný a zábavný film od studia Pixar Toy story vyniká výbornou animací a skvělým příběhem. Každým dalším shlédnutím se mi film líbí víc a víc. Nejvíc jsem si oblíbil Woodyho, Buzze a pana Brambůrku. ()

repe

K tomu filmu, jakožto prvnímu pixaráku, chovám velkou úctu. Už jen pro to, co všechno to "odstartovalo". Na svůj rok se jedná o naprosto špičkovou animaci. Přes počáteční dojem egoistického a závistivého Woodyho jsem se dostal u scény, kdy se Woody zpovídá Buzzovi připoutanému k raketě. Nejoblíbenější vedlejší rolí jednoznačně Pan Brambůrka, který zásobí film hláškami a zlehčuje atmosféru. Závěr, jak se na Pixar sluší, živý, akční a dojemný. Celé to funguje tak famózně a dokonale, že si říkám proč nedat za 5*? Jenže další díly tuto laťku ještě převyšují. ()

Blackhand47

První a stále kvalitní animovaný film, jehož příběh si i dnes drží úroveň a dokáže bavit děti i dospělé. Humor tu není nijak trapný, jako je to u dnešních animáků a film není ani zbytečně dlouhý. Všechno pěkně rychle odsýpá, dobře to dopadne a ke všemu se vám do paměti vryjí zapamatovatelné charaktery a písničky. Už se těším, až si zopakuji dvojku, které se první díl podařilo předčit a nabídla nám ještě propracovanější a zábavnější dobrodružství, na nějž se hračky musely vydat. 80% PS: Jak je možné, že i víc jak dvacet let starý film vypadá lépe než animovaný seriál Star Wars: Resistance? ()

kajas

První pixarovku nelze ohodnotit jinak. Jako dítě jsem měla opravdu hodně videokazet s animáky. Tento patřil mezi nejohranější (tedy nejoblíbenější). Zkrátka báječná originální podívaná, která neomrzí. A český dabing je prostě úžasný. ()

Dont

V devadesátých letech tenhle kousek způsobil pěkný rozruch, nápad nechat oživnout hračky byl geniální, ale dneska už Buzz Rakeťák a šerif Woody trochu ztratili na lesku. Nicméně zelené vojáčky jsem jako kluk zbožňoval. Kladem je i přiměřená stopáž. Hlavním přínosem filmu je bezesporu fakt, že se výraznou měrou zasloužil o to, aby se animáky začaly brát více seriózně. Škoda, že jsem na tohle nemohl koukat jako dítě. ()

Aleee89

Tak konečně jsem opět doplnila mezeru v animovaných filmech, tentokráte první Pixarovkou a vůbec prvním 3D animovaným filmem. Wow! U filmu jsem se neustále rozplývala, protože Buzze rakeťáka i Woodyho měl doma kamarád jako hračky a prostě se objevily vzpomínky na dětství. Navíc, když jsem skoro v každé další scéně nacházela další a další známé hračky, které jsem měla já, chtě nechtě jsem se zkrátka musela usmívat a hřálo mě u srdce. Animace na rok vzniku skvělá. Dneska, pravda, je animace lepší, ale co byste v roce 1995 chtěli? Párkrát jsem se opravdu nasmála, příběh byl neotřelý a jelikož to všechno bylo poprvé, tak prostě klobouk dolů. Pak například taková hláška Vzhůru do nekonečna a ještě dál! je prostě legendární a hodí se například i do hodin fyziky:-). Každopádně tleskám a moc moc se těším za týden na druhý díl! ()

marleyy

100% Příběh hraček je můj příběh, který miluji. Jako malej kluk, jsem ho u dědy viděl asi tisíckrát. Pokaždé, když ho vidím, mě hřeje u srdíčka. Je radost sledovat jak má každá vlastní hračka svůj příběh a svoji dušičku - prostě paráda na kterou nedám nikdy dopustit. ()

dee-key

Jeden z prvních filmů tohohle druhu. Byl jsem na tom v kině a doma jsem se po tom mohl utlouct. Vtipný je, že postupem času si šlověk uvědomuje, jak málo vtipů jako malej pochpil. Dodnes se nějakejm hláškám z toho směju jak divej. Doporučuju všem rodičům: pouštějte to svým dětem a vyrostou ve zrdavé statné jedince, jak já. ()

GILLWANDER

Najväčší animovaný gigant na americkej pôde. Toy Story otvorili navždy dokorán dvere animovanej voľnosti a nekonečne tvorivej tvorivosti. Megalománska záležitosť, ktorú už dnes nikto nepokorí. Latka bola nastavená až príliš vysoko a to sa písali iba 90. roky. Pre mňa číslo 1 vo svete, kde vládne americká animovaná komerčnosť...95% ()

SonG

Toy Story už jsem viděl jako malý kluk, ale dosud mi zde na csfd unikal hodnocení. Po tomto shlédnutí snad o 13 let později ale komentář již musím napsat. Podle mého je Toy story startérem všech animovaných filmů, co po roce 95 vnikly. v porovnání s takovými animáky jako je Wall e nebo Kung-fu panda byste si možná řekli,že Toy story patří do starého železa. Ne, právě Toy story je tím zlatým dolem, praotcem všech moderních animáků a Wall-e, Bolt, či Kung fu panda by měli Buzzovi s Woodym děkovat. ()

ilemas

VZHŮRU DO NEKONEČNA A JEŠTĚ DÁL... Jeden z nejlepších animáků co jsem vlastnil na VHS a viděl několikrát. I když už jsem z toho vyrostl, Příběhy hraček ač pro nejmenší diváky můžu stále vidět. Zkusím sehnat ve 3D. ()

easaque

4* Sice nejsem divák z cílové skupiny, ale dokážu ocenit Příběh hraček hodně vysoko a oproti prvnímu zhlédnutí přidávám jednu hvězdičku. Po dlouhém čase jsem si zkratkovitě připomněl kvůli mému komentáři tento Pixarovský animáč, který si drží svou jistou pozici v místní TOPce a zaslouží si to. Je to příjemný rodinný snímek, který si však asi víc užijí děti, i když úplně dětinský mi nepřijde. Docela tu kladně hodnotí i pokračování, ale to mě už tolik neláká, i když kdo ví co si jednou pustím, až se zase začnu v důchodu vracet do dětských let s plínkami ;-). Animaci hodnotím z dnešního pohledu, ale je dostatečná a neruší. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

balba

Příběh hraček je prvním celovečerním filmem , který vznikl kompletně na počítači.Andyho hračky by chtěli děti mít doma. ()

Martin741

Kto ma rad animaky, kde hracky medzi sebou hovoria a zazivaju prve dobrodruzstva .... prosim. Ale len z ucty k reziserovi Lasseterovi dam 70 % ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)