Seriál Daria je velice výstižné ztvárnění stupidity většiny žáků v amerických středních školách. Hlavní hrdinkou je introvertní intelektuálka Daria Morgendorfferová, která sice není oblíbená mezi svými spolužáky, avšak diváka spolehlivě rozesměje její suchý humor plný sarkasmu a ironie. (laserr)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (25)

Season 1 (1997) (S01)

Zpočátku jsem k tomu byl dost skeptický a nedával jsem tomu moc velké šance, ale nakonec si mě to získalo, jelikož v druhé půlce už ten seriál má aspoň částečně ujasněno, jaký styl chce mít a i když jsem skoro žádné z epizod nedal plný počet, zatím mi sedí - včetně Darii a jejich trefných hlášek. 4* ()

Esteemsters (1997) (S01E01)

Z pilotu mám zatím rozporuplné dojmy. Na rozdíl od některých si myslím, že si ten seriál dělá srandu i z Darii a Jane, tím pádem si střílí ze všech a to je mi jenom sympatické, jenže na tu druhou stranu mě to až na pár skvělých hlášek bůhvíjak neohromilo. Je to spíš jeden z těch seriálů, u kterého rád zabiju čas, když mě zrovna nebude napadat co jiného bych dělal (a takových chvil moc nemám), ale zároveň z toho pro mě nikdy nebude nic víc. Navíc mám dost velké obavy, že si tu žádnou postavu vyloženě neoblíbím. Jsou tu zajímavé a nezajímavé, ale že bych se na nějakou těšil... Ale to všechno jsou jen moje dojmy z pilotu, až to víc rozkoukám, tak budu mít jasno a třeba se do toho nakonec i dostanu - a když ne, dokoukávat to budu příležitostně. Silné 3* ()

Cafe Disaffecto (1997) (S01E04)

Ale ta čtvrtá hvězda je jen za scénu s čokoládovými tyčinkami, ta je fakt geniální :D Včetně toho, jak krásně vygraduje :D Slabé 4* ()

Pinch Sitter (1997) (S01E08)

Zatím rozhodně nejlepší díl. Hlídání těch "zlobidel" bylo prostě geniální a Quinnin zápisník budoucích vztahů a rozvodů taktéž, takže jsem si konečně našel epizodu, která mi plně sedla :D 5* ()

Road Worrier (1997) (S01E11)

Tak tady se s hodnocením ostatních dost rozcházím. Některé hlášky Darii byly dokonalé, ale námět epizody mohl být líp využitý a zbylé hlášky mě moc nezaujaly, navíc mě to ani nebavilo tolik jako jindy. 3* ()

The Teachings of Don Jake (1997) (S01E12)

Zatím druhá nejlepší epizoda, která sice k dokonalosti neměla daleko, ale zároveň taky nebyla využitá úplně nejlíp jak mohla být. Nicméně skvělých hlášek tu bylo skutečně hodně. Silné 4* ()

Season 2 (1998) (S02)

Pořád mě to dost baví sledovat. Navzdory jednomu vyloženě slabšímu dílu je tu totiž nemalý počet těch skvělých a ten zbytek je aspoň dobrý. Jsem dost zvědavý, jestli si to aspoň podobnou kvalitu udrží i nadále. 4* ()

Quinn the Brain (1998) (S02E03)

Quinn je jediná osoba na světě, která dokáže zpopularizovat i chytrost... :DDD Zdejších 100% nelže, na Pinch Sitter to pro mě sice nemělo, ale skvělá epizoda je to určitě. Slabých 5* ()

I Don't (1998) (S02E04)

Nebýt závěru, tak ani ty slabé čtyři nedám. Po delší době slabší epizoda, i když obecně pořád celkem povedená. Slabé 4* ()

Pierce Me (1998) (S02E12)

Tak tady holt půjdu hodně proti davu, ale pokusím se to aspoň trochu obhájit. Tyhle "romantické" epizody v Darie mě fakt neberou, spíš jen nudí a chybí mi v nich ta úžasné ironické hlášky, kterých je v jiných dílech dostatek. Už tu jedna podobně laděná epizoda byla, ale tam aspoň těch hlášek nebylo málo, tady jsem se spíš jen nudil a mám pocit, že kromě skvělého závěru a úvodního hovoru Trenta a Darii si z té epizody nic výrazněji pozitivního do budoucna nezapamatuji. Šlo to prostě celé jaksi mimo mě, ale i přes to moje mizerné hodnocení to určitě není (aspoň zatím) nejhorší epizoda - ta přijde až později. Lepší 2* ()

Write Where It Hurts (1998) (S02E13)

Funguje zde jak co, ale skvělý závěr mi většinu nedostatků krásně vynahradil. 4* ()

Season 3 (1999) (S03)

I přesto, že je tu doposud ta nejhorší epizoda (ta muzikálová) a ta regulérně nejdivnější (ta o Svátcích - to velké s není pravopisná chyba, btw), i tak musím říct, že jsem si tuhle sérii užil úplně stejně, jako první a druhou. Kromě pár slabších dílů se tu najde i dost dokonalých a pro mě osobně asi vede Through a Lens Darkly, The Old and the Beautiful a The Lawndale File. Tak vzhůru na čtvrtou sérii, snad si taky dokáže udržet stejnou kvalitu... 4* ()

Daria! (1999) (S03E01)

Sorry, ale tyhle muzikálové díly nedávám snad v žádném seriálu. I v Simpsonech jsem s nimi měl vždycky velké problémy a u jiných oblíbených seriálů taktéž, takže ani Daria není žádnou výjimkou. Navíc mi přijde, že se to do celkového konceptu tohohle seriálu prostě vůbec nehodí, ani trochu a srandu si z toho taky neudělali... Pro mě zatím nejhorší epizoda. Slabé 2* ()

The Old and the Beautiful (1999) (S03E03)

Tak tohle je moje nová nejoblíbenější epizoda. Tady to byl neustálý maraton skvělých scén a hlášek (hlavně: "Promiň Dario, nikdy nebudeš jako já" :D), kde člověk poznal rodinu Brittany a co mě zabilo úplně nejvíc bylo předčítání Kvílení důchodkyni :DDD 5* ()

Depth Takes a Holiday (1999) (S03E04)

Wtf? Co jsem to sakra viděl? Celou dobu je ten seriál pevně ukotven v realitě, občas je i vážný a tady v třetí sérii chvílemi fakt nechápu, co se děje. Úvodní díl je muzikál, co si z muzikálů ani nedělá srandu a tady je to regulérní fantasy, kde se zjevují bytosti představující jednotlivé svátky... A i ten humor je úplně jiný. Sice absurdní, který já rád, ale tady fungovalo jak co a jak se děj přesunul do toho kouzelného světa, přišlo mi to už úplně pitomé. Teď by mě fakt zajímalo, co na mě ještě čeká, jestli třeba náhodou Quinn neunesnou mimozemšťani a Daria s Jane ji budou muset zachraňovat... i když, ty by o tom dost dlouho polemizovaly, než by něco udělaly :D 3* ()

It Happened One Nut (1999) (S03E07)

Mám pocit, že ani na té benzínce by se Kevin neuplatnil, když má takový problém prodávat ořechy... :D 5* ()

The Lawndale File (1999) (S03E11)

Ježiš já si u té čtvrté epizody jenom dělal srandu, že tu bude díl o mimozemšťanech... Tak jsem ho teď taky dostal, i když je to spíš Akta X epizoda podobně jako v Simpsonových a žádná sci-fi z toho nevypadne, za což jsem byl - snad poprvé v životě - rád, protože by se to sem už vůbec nehodilo. Žádná invaze lupičů těl ani komunistů z Marsu se nekonala, DeMartino není ufon, Quinn s Trentem taky nikdo nenahradil, Kevin zase všechno špatně pochopí, ale je stále příliš blbý na to, aby se mu povedlo cokoli udělat (natož podělat) a Upchuck se orgií taky nedočkal. Rozhodně se to ale celé dost zamotá a v závěru zase skvěle vysvětlí, takže už jen kvůli tomu jsem si tu epizodu hodně užil. Slabých 5* ()

Season 4 (2000) (S04)

Značně slabší než předchozí série. Jako by tvůrcům docházely nápady a občas vůbec nevěděli, co s tím seriálem dál dělat, takže tak podle toho vypadají jednotlivé díly. Jsou zde samozřejmě lepší i horší, ten závěrečný přechod na vážnější notu tu kupodivu funguje dobře, ale i přes to všechno je tu těch slabších epizod víc než kdy předtím. Pátá série by ale mohla mít ujasněnější vedení, tak předpokládám, že bude zase o něco lepší. Tady je vidět, že to bylo hlavně takové tvůrčí zkoumání. Silné 3* ()

I Loathe a Parade (2000) (S04E06)

Sice jsem rád, že jsem zase mohl vidět jedno z těch děcek z osmého dílu první série, ale jinak tahle epizoda za moc nestála. Sice pořád lepší jak ta muzikálová, ale i tak mě moc nebavila. Lepší 2* ()

Legends of the Mall (2000) (S04E10)

Vida, tak i Daria má svůj "čarodějnický díl"... A určitě to nebylo špatné, jen ten Trentův příběh mě zrovna neoslovil. 4* ()