Beavis a Butt-Head

• USA Beavis and Butt-Head
Animovaný / Komédia / Hudobný
USA, (1993–2023), 50 h 13 min (Minutáž: 11–48 min)

Tvorcovia:

Mike Judge

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Kreslený seriál z devadesátých let se vrací na MTV! Záměrně neinteligentní a hrubozrnní středoškoláci Beavis a Butt-Head si dělají legraci z reality show, internetu a diskutují o veškerém dění kolem sebe. Beavis a Butt-Head jsou hloupější než kdy jindy! (oficiálny text distribútora)

Memesis

Huh huh, Heh heh. Hey, Beavis, let's get some nachos. Jo, pobaví, ale své mouchy to má. Každopádně já nemohu nic vytknout částmi stupidnímu humoru, ale hlavně geniálnímu dabingu. Opravdu se zasmějete u Pipe of Doom a Pregnant Pause, jež působí na diváky s vervou o pozornost a humorem se nešětří. Vadí mně jen ten stupidní a někdy suchý a opakující se humor. Za mě 75% ()

bkf1 odpad!

Málokdy něco hodnotím jako odpad, ale u této americké prázdnoty, která opravdu dokáže nabídnout jen nudné americké prázdno s 99.9% dávkou americké demence, u které se dokáže bavit jen stejně, řekněme, naladěný člověk, nemá smysl uvažovat o jiném hodnocení. Když proti tomu postavím např. Simpsonovi, tak ti nabízejí jak inteligentní humor, tak trefnou kritiku (tehdejší americké) společnosti a někdy i dost hluboké myšlenky. Naopak tohle je prostě jen o nic se nesnažící a nic nenabízejicí vzduchoprázdno, které ale, pravda, KRÁSNĚ ilustruje tu nekonečnou americkou tupost (mimojiné ve zmíněných Simpsnových je zástupcem té nekonečné americké tuposti Homer), která ze všech tupostí na světě dosahuje tak vysokých hodnot, že je žádný národ nemá šanci překonat (i když se o to teď bohužel všechny národy naší planety snaží a to hlavně od r. 2007 - držím nám palce, ať "titul" nadále zůstane v USA). A teď si pustíme nějakou hezkou tématickou písničku... třeba Green Day - American Idiot ()

YURAyura

Ano, ano, presne takovi jsme byli, kdyz jsme jeste byli mladi a krasni... Kazdy chtel skorovat, uzivat zakazane latky, delat si posmech z ostatnich nevyvinutych jedincu a divat se na kabelovou televizi - a pak z toho nekteri vyrosli a stali se serioznimi obcany - hnus!!! Jestlize nahodou nekde sezenete, nenechte si ujit - aspon ten "celovecerak" B&B do America nebo nekterou z PC her. Ale pravda jako v kazdem serialu se strida obdobi tucnych krav s obdobim chudym. Stejne je to nejspis to nejlepsi, co vyslo z MTV....I am cornholio!!! ()

kukkik odpad!

Nevkusný, neumělý pokus o humor ve stylu South Parku, ovšem pouze s čistě lokálním dosahem (odhaduju tak nějakých 5-10 největších měst USA) a zbytku světa nemá a ani se nesnaží nic říct. Nijak mi nevadí kontroverze ani politická nekorektnost, naopak takových věcí si u komedií podobného žánru velice považuji, ale v tomhle případě je hlavní problém to, že to prostě není vtipné. Je to určitě kultovní záležitost ale to nic nemění na tom, že jde o čistě bezduchou zábavu bez jakékoli satiry společnosti, či jiných hlubších motivů a to je prostě špatně u seriálu s takovým dosahem, jaký mu zajistila MTV. Připojím osobní poznatek, že tyto animace mi připadají vyloženě odporné. odpad! ()

Dudros

prvýkrát som na týchto dvoch idiotov natrafil pred 7 rokmi na VH1 a pozeral som že čo je to vôbec za volovinu. No po čase ma to začalo riadne baviť kvôli animácii a atmosfére starých dobrých 90tych rokov a hlavne kvôli metalovej a rockovej hudbe v seriáli, to ma vážne potešilo. Je to skratka taká kravina, až je to skvelé. Výborná oddychovka na zabitie času, ktorá sa podľa mňa najlepšie pozerá v noci pred spaním. YOU DO NOT WANT TO FACE THE WRATH OF MY BUNGHOLE! ()

• Logo fastfoodu Burger World, který se v seriálu objevuje, je ve skutečnosti převrácené logo fastfoodu McDonald's. Jméno fastfoodu bylo převzato z filmu Jak se dělá televize (1989). (slatkac)